Odborná literatura



host - 164.41 (?)
13.4.2012 20:26

hlavně, aby byla srozumitelná i pro začátečníky..dík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 164.41 (?), 13.4.2012 19:49, zobrazeno: 5605x

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem nějaké knihy s názornými obrázky jak stříhat různé ovocné stromky..jsem začátečník. Potřebuju opravdu knihu srozumitelnou, jak pro "blbce", děkuji za radu..

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 13.4.2012 20:04

Taková není. Člověk který řeže strom, musí vědět co činí. Kyncl: Řez ovocných stromů. Brožura, nevelká. Ale pro blbce není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.41 (?), 13.4.2012 20:26

hlavně, aby byla srozumitelná i pro začátečníky..dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 13.4.2012 23:43

Ten Kyncl je bezvadný, také doporučuji!!  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 13.4.2012 21:26

Řez stromů je podle mne až druhá kategorie. Nejdříve je potřeba rozumět zákonům růstu, "metabolizmu ", fotosyntéze, kořenům a způsobu pohybu asimilátů a řez, ten z toho jaksi se odvodí. Bez určitých vědomostí není možné porozumět řezu, tedy proč, kdy a o kolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 13.4.2012 21:36

Nesmysl, o fotosyntéze vím akorát, že k jejímu spuštění postačuje jediný foton. Už desítky roků prořezávám stromy na zahradě a zatím vcelku rostou a občas i plodí. Tedy nedostatek znalostí o fotosyntéze nebrání správnému řezu stromů, alespoň ne u mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.59 (?), 14.4.2012 2:54

Já v tomto věřím antikvariátním knihám - jak jsem již mnohkrát doporučil - když se člověk povznese nad některé nutné pasáže poplatné době, tak jsem v těchto publikacích našel vždy nejúplnější a nejkomplexnější informace... A co se týče názorných obrázků a knihy"pro blbce", tak Vás budu muset asi zklamat - dokud nebudete někomu koukat "přes rameno" je to dost těžké a čekalo by Vás přespříliš počátečních zklamání... Opravdu doporučuji najít někoho, kdo Vám ukáže, jak na to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.122 (?), 14.4.2012 4:27

Já to vidím trochu jinak. Jsou lidé, kteří to mají tak nějak v krvi a stačí jim pár základních informací k tomu, aby dokázali sami, víceméně intuitivně a s citem k dané rostlině, úspěšně pracovat s nůžkami.  Naopak jsou lidé, kteří po nastudování i té nejlepší a nejnázornější literatury nejsou schopni ničeho. Jejich stromy jsou totiž jiné, než ty 6na obrázcích. Prostě, některým je přírodou dáno více, jiným méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.59 (?), 16.4.2012 15:27

Tak to rozhodně, stejně jako u čehokoliv jiného... Stejně ale těch pár základních informací někde musí člověk nabrat - a vtomto věřím v širším záběru v přísunu informacví - jak názorné, tak teoretické... A přistupavat intuitivně je super, ale co se týče hrušně, třešně, broskve, ale i Rubínu narozdíl od Nonety a narozdíl od Jabloně na pláněti x M9 - musí být ta intuice v každém případě trochu jiná... a spoustu této teorie lze bez problémů nabrat v knihách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 16.4.2012 16:21

Já si myslím, že něco dělat intuitivné může dělat jen človék znalý. A všechno co známe nám někdo řekl nabo jsme to vyčetli z knih. Vím, že je to drsný příklad- ale jděte do lesa na houby, když nevíte, které jsou jedlé.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika