Úroda meruněk 2019



host - 212.49 (?)
17.6.2019 8:50

Taky že jsem se nedozvěděl.frown

Nevíme o tom že by Rubista nebyla Rubista, v nabídce momentálně není, aktualizace v září, tolik po telefonu. Takže by to byl akorát další zajíc v pytli.

Ještě mám naději v Lumigreen, že by Tyrinthos mohla být v nabídce na podzim, ovšem jestli se o Tyrinthos skutečně jedná laugh

A odkud vy víte, že máte namísto Rubisty právě Tyrinthos pane Petře?

 Ještě se zeptám jestli neposíláte v srpnu očka. Na výměnu, budu letos očkovat broskve na myrobalán i semenáči (na podzim) i meruňky, jabloně, hrušky - posílám poštou. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 16.6.2019 12:27

Tsunami má přesně 7 plodů, které praskají ve švu. Mám druhý stromek, protože první byla záměna. Tsunami každý rok po vyrašení jakoby skomírá, nakonec se probere a roste. Když pominu, že Harcot a Harogem v zahraničí už nikoho nezaujmajú, tak jsou to podle mě měruňky s plody velmi solidní kvality, dobře aromatické (Tomáš Jan) chuti. Postačuje běžné ošetření proti moniliovému úžehu. Odolnost proti mrazu v květu je průměrná. Co se týče Thyrinthosu tak počítejte s tím, že ten Vám na jaře zmrzne v květu a to spolehlivě. Pokud jde o původ, napište do Kruhu u Jilemnice a zeptejte se jich, co posílali za odrůdu místo Rubisty. Myslím, že se nedozvíte nic, maximálně, že za všechny záměny může dodavatel z ciziny. 

Tsunami
Tsunami
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Spring Blush
Spring Blush
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 203.79 (?), 16.6.2019 21:38

Tsunami z dnešnej oberačky. Veľmi príjemné ovocie..     mino BA

Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 17.6.2019 8:50

Taky že jsem se nedozvěděl.frown

Nevíme o tom že by Rubista nebyla Rubista, v nabídce momentálně není, aktualizace v září, tolik po telefonu. Takže by to byl akorát další zajíc v pytli.

Ještě mám naději v Lumigreen, že by Tyrinthos mohla být v nabídce na podzim, ovšem jestli se o Tyrinthos skutečně jedná laugh

A odkud vy víte, že máte namísto Rubisty právě Tyrinthos pane Petře?

 Ještě se zeptám jestli neposíláte v srpnu očka. Na výměnu, budu letos očkovat broskve na myrobalán i semenáči (na podzim) i meruňky, jabloně, hrušky - posílám poštou. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.5 (?), 17.6.2019 12:11

Plody Tsunami jsem už chtěl o víkendu obrat, ale ještě je pár dní nechám. Letos úrodu zničily mrazy - zůstalo 6 plodů. Jarní přírůstky oproti minulým letům byly minimální, ale teď v červnu přirůstá docela pěkně. Každopádně chuťově povedená odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.6.2019 17:17

Petře, připojuji se ke gratulacím k raným meruňkám. V ČR je má málokdo a jsou moc hezké.

Musím se přiznat, že chuť se nepozná podle výřezu z první meruňky. Sklidil jsem plody ze dvou stromků Aurory a chuť je skutečně zhruba taková, jak jsi říkal. Příjemně kyselkavá pod slupkou. Moje balkánské meruňky dozrávaly v pořadí Tsunami, Aurora, Leskora, Orangered a vybarvuje se Goldrich. Tyto mladé stromky s pár kg plodů spíše jen potěší a starosti nedělají. Horší budou pozdnější meruňky, které se začínají vybarvovat. Mám dva přeplozené stromy. Podepřel jsem větve tak, aby se nevylomily z kmene. Menším zlomeninám se asi nevyhnu. Tyto poněkud strupovité plody už nesním ani nerozdám. Asi je nahážu do sudu a někomu věnuji i se sudem. Pálenku moc nepiju. Má však výhodu delší skladovatelnosti. Na Vysočině mám rozumné množství zelených meruněk, bohužel osekaných kroupami. Uvidíme, jak budou vypadat po dozrání.

Goldrich 20.6.2019 (BG)
Goldrich 20.6.2019 (BG)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 17.6.2019 9:04

spring blush, mnamka  cheeky

prve plody tento rok 10.6., v 2018 boli o dva tyzdne skor / uz koncom maja

Tomas, Nitra






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.30 (?), 18.6.2019 12:17

Ako je to s odolnosťou týchto skorých odrôd marhúl ako sú Tsunami alebo Spring Blush na chrastavitosť-strupovitost? Je potrebné ich postrekovať alebo touto chorobou netrpia? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marek 2 - (7) - 39.189 (?), 18.6.2019 13:53
Pincot už se začíná vybavovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 20.6.2019 10:55

Tsunami  – v plné zralosti, měkká, velmi chutná
Spring Blusch  – vybarvená, stále tvrdá
Aurora   – začíná vybarvovat
Leskora, Orangered – zelené

Tsunami
Tsunami
Tsunami
Tsunami
Spring Blusch
Spring Blusch
Aurora
Aurora
Leskora
Leskora
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.1 (?), 20.6.2019 14:50

Zdravím pani Alena, máte krásne plody marhúl na stromkoch bez chrastavitosti-strupovitosti. Robila ste postrek proti strupovitosti plodov alebo tieto ranné odrody sú odolnejšie na strupovitost ako neskoré-pozdní odrody?      Michal 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika