Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Meruňky > Úroda meruněk 2019

<< Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...>   

Úroda meruněk 2019

host - xxx.xxx.57.210 (?), 15.5.2019 7:25
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, je pochopitelné, že Vás vidina úrody láká, ale u tak mladého stromku je plodů opravdu hodně. Strom bude celý rok stagnovat.  Souhlasím s již zmíněným a 90% bych dal pryč. Až se zlepší počasí doporučuji odstranit všechny slabé větvě, které jsou pod hlavníma kosterníma (ovoce, které by na nich v budoucnu bylo, nebude moc dobré kvality). Také bych odstranil kosterní větev (troják) na pravé straně, která jde dovnitř koruny.

zakl. Martin

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Úroda meruněk 2019

host - xxx.xxx.32.84 (?), 15.5.2019 7:53

Nechal bych tam jen 2 plody na zkoušku.

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

vyslouzil (17592) - xxx.xxx.92.38 (?), 15.5.2019 8:28

Nadměrná úroda dočasně zbrzdí růst stromku (a mladý by měl především růst), plody v nadměrném počtu taky nebudou tak kvalitní. Ale že by úroda stromek zahubila nebo nevratně poškodila, je nesmysl (vyjma polámáním větví).
   Stává se, že nemocný strom krátce před zánikem nadprůměrně zaplodí. Je to přirozená reakce rostliny předat své geny. Pěstitel pak příčinu odumření stromu svede právě na nadúrodu.

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

host - xxx.xxx.212.49 (?), 15.5.2019 12:15

142.7. ->

Přírustky by měly být v polovině června nad 50cm aby se dal provést shittův řez - tedy zakrácení pro lepší rozvětvení. Jestli stromku věříte že to zvládne, nechte úrodu celou. Jaká je podnož, zaléváte, hnojíte?

Že má meruňka ani ne 3 roky bych neřešil, podle fotky roste bujně. wink MH

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

host - xxx.xxx.212.49 (?), 15.5.2019 12:21

Chybička - mělo být 112.187 MH

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

Petr z Pardubic (6889) - xxx.xxx.70.240 (?), 15.5.2019 13:33

Ale kde Vám to zmrzlo? Včera ukazovali pomrzlé jabloňové sady na Rokycansku.

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

host - xxx.xxx.157.239 (?), 15.5.2019 12:28

Buď má 142.7 dva pětileté stromky, nebo měly nadstandartní věk už před zasazením na nynějším stanovišti+dobré podmínky a péči... U meruněk žádnou probírku nikdy nedělám, žádné zababčení-narozdíl od jabloní jsem nikdy nezaznamenal...

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

Petr z H (694) - xxx.xxx.173.253 (?), 15.5.2019 19:44

Ne, vážně to klame, je to foceno zblízka! Tento je zasazený 1.5 roku, ostatní 2.5 roku, nejsou nijak velké. Zalívám je (vydatně je proliju), jen když je velké sucho (vloni přelom červenec/srpen), letos v dubnu. Hnojené jsou přiměřeně na podzim. Sázené ve výšce 430 mnm, ale jde o velmi suché a teplé místo na JZ svahu kopce. Podnože myrobalány, semenáče, zelené ringle.
No nic, provedl jsem razantní probírku, cca 75% dolů, pod každým zůstala hromada plodů. Přesto jich zůstalo ještě poměrně dost. Nové výhony rostou zatím pěkně, mají tak 25 cm, takže to tak asi už nechám.

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

host - xxx.xxx.150.12 (?), 15.5.2019 10:05

Zase je potřeba si uvědomit, že jde o meruňku, u které mohou klidně příští dva roky všechny plody pomrznout (pokud pán nebydlí v Praze) a bude pak litovat, že to vloni/předloni všechno otrhal a ani neochutnal... Čili za mě probrat ano, ale zase nijak drasticky, příroda to jiný rok probere sama.

Připojit reakci

Úroda meruněk 2019

Dzordzik (66) - xxx.xxx.255.40 (?), 15.5.2019 9:26

Ahoj, s tím tvrzením že bez chemie to nejde nemůžu souhlasit. Mám na zahradě 3 stromky meruněk, co to je za odrůdy netuším, protože tam všechny už byly když jsem zahradu koupil. Jedna má odhadem 15-20 let, druhá tak 10 a třetí rok, nově zasazená. Každý rok máme pravidelně větší úrodu než dokážeme sníst nebo zavařit, hromada toho shnije na zemi. Nikdy jsem nestříkala ni stříkat nebudu a s nemocemi nemám problém, nikdy. Ono je to dost možná hodně o poloze a především půdě a odrůdě. Bohužel s odrůdami nemůžou sloužit. Jinak jsme na hodně lílovitém svahu JZ 220mnm. Daří se tady i vínu, ale to stříkat naopak musím. Pokud by si někdo chtěl odebrat rouby, není problém se domluvit, jsem ze Zdounek na Kroměřížsku.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Fotky kurníku a slepic3.4.2020
Fotky kurníku a slepic3.4.2020
Chov pstruhov1.4.2020
Fotky kurníku a slepic31.3.2020
Chov pstruhov30.3.2020
Chov pstruhov29.3.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů