Příspěvky uživatele - Alena z Kroměříže

Zkušenosti se zeleným a růžovým rybízem, 23.9.2019
Pokud by se Vám podařilo zakořenit řízek Rose de Champagne, moc ráda bych ho měla doma také. Mám růžový rybíz Lubawa, ale chuťově mne příliš neokouzlil. Červený rybíz Jesan nebo čený Bona mne chutnají víc.
Farbaly, 16.7.2019
Stromky byly koupeny na podzim 2014.
Farbaly, 15.7.2019
Jsou z Okrasné školky v Droždíně.
Farbaly, 12.7.2019 Obsahuje fotku
Farbaly mi letos přeplodila. Přes hodinu jsem dělala probírku, aby se větve neulámaly. Zatím ani náznak vybarvování.
Úroda meruněk 2019, 3.7.2019 Obsahuje fotku
Meruňky mi zrají v pořadí: 1. Tsunami, 2. Spring Blusch, 3. Aurora – již skončily Radka – v plné zralosti Orangered – opadávají první zralé plody, plodí každoročně, ale plody jsou spíše menší bez ohledu na velikost násady. Leskora –... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 21.6.2019
Velkopavlovickou asi mám. Tedy předpokládám, že alespoň jeden z těch starých stromů, co sázeli rodiče bude Velkopavlovická. Žádná z meruněk v naší oblasti strupovitostí netrpí. Ani ty, co nikdy stříkány nebyli. Proto si myslím, že to bude lokalitou.... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 21.6.2019
Proti strupovitosti nestříkám. Za deset let se mi strupovitost vyskytla jen na dvou velmi pozdních meruňkách a příliš škody nenadělala. Postřiky většinou stihnu jen dva. Na přezimující škůdce a proti spále.
Úroda meruněk 2019, 20.6.2019 Obsahuje fotku
Tsunami  – v plné zralosti, měkká, velmi chutná Spring Blusch  – vybarvená, stále tvrdá Aurora   – začíná vybarvovat Leskora, Orangered – zelené
Farely - Farbaly - Farhial, 11.10.2018 Obsahuje fotku
Opožděné hodnocení 2018: Farely – letos mohu konstatovat, to co loni. Velikostně vyrovnané, nádherně vybarvené (jako namalované) mírně křupavé, velmi dobré. Letos nepukaly ani nehnily. Možná proto, že letos prostě nepršelo. Farbaly -  malá... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 15.5.2018 Obsahuje fotku
Fialové kedlubny jsou Ballot. Bílé Korist. Delikates Blauer jsem vysázela na pole. Velikostně i chuťově je lepší Korist než Ballot. Ani jeden zatím nedřevnatí a to už někteří dosahují průměru cca 18 cm (Korist jde jen do šířky – získal tvar... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 14.5.2018 Obsahuje fotku
Kvůli letošnímu horku jsem také musela ve skleníku uspíšit sklizeň salátů. Pomalu končím s vyřezávání kedlubnů. Květáky jsou oproti loňskému roku poloviční. Alespoň, že hadovkám tohle počasí svědčí.
Výsev kedlubny, 4.4.2018
Nikdy jsem tak pozdě kedlubny nevysazovala, tak by bylo nefér tu rozvíjet nějaké teorie. Delikates Blauer jsem měla loni poprvé. A rodinným výběrem prošel na jedničku. Letos zkouším květáky. K osvědčenému Opaalu jsem letos vysela: Cercy,... celý příspěvek >
Výsev kedlubny, 4.4.2018 Obsahuje fotku
Skleník se sice dá vytápět, ale nikdo tam léta nezatopil. Podlaha je betonová. Nevěřili byste, kolik ze země dokáže vylézt škůdců. Krtci a hlavně mravenci dovedou úplně zničit mladé rostliny. Každé dřevěné pařeniště má vespod hnůj a nahoře směs... celý příspěvek >
Výsev kedlubny, 3.4.2018 Obsahuje fotku
Tak už se kedlubny pomalu rozrůstají.
Rouby jabloní - možnost koupě?, 19.3.2018
Také bych ráda sehnala rouby jabloně - Pink Lady a Ambrosia. Tedy za normální cenu. Na e-bay nabízeli stromek Pink Lady za necelou tisícovku a za dopravu přes 7 tisíc. Také nabízejí semena od ověřeného prodejce z Australie. Ale na takové... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika