Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?



JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?)
18.6.2015 10:51
Slavkov není žádná Sibiř, takže bych se neohlížel a prostě jednu koupil. Vysadil jsem na jaře v Brně Tsunami, teda doufám že to bude Tsunami, protože nevěřím obecně všem firmám které zasílají stromky a podle toho, jakou kvalitu mi poslali jim věřím ještě míň.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 23.3.2014 13:47, zobrazeno: 13085x

a která z nich je nejchutnější?

Nebo ještě jinou?

Mám sice Pincot a Kioto ze skorejších, ale chtěl bych ještě něco co by bylo o týden-dva nebo i více dříve.

Samozřejmně bych chtěl vybrat pokud možno i mrazuodolnost a odolnost proti monilioze,prostě nejlepšího kandidáta,mám jen 1 volné místo na zahradě :o)

Uvítám zkušenosti, díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.3.2014 20:42

Nevím, jestli se dají všechny tyto požadavky najít u některé konkrétní meruňky. Například mrazuodolnost a dosti vysoká odolnost proti moniliovému úžehu se dájí najít u Kompakty, ale zase nesplňuje požadavky na chuť a velmi rané zrání. U velmi raných odrůd Tsunami, Aurora či Spring Blush nemám odzkoušeno prozatím nic. Leskora na tom bude možná s mrazuodolností poněkud lépe, než Radka, ale není to jisté. V minulém roce totiž vypadaly v důsledku pozdních březnových mrazů u Radky nějaké ty květní pupeny, tak snad proto bych soudil, že bude Radka méně odolná. Co se týká moniliového úžehu, tak jelikož se chystám s Kompaktou už delší dobu rozloučit, tak ji nestříkám proti této chorobě. Zkoušel jsem to i s Lerosou, ale ta jediné neošetření nevydržela a zkolabovala. Kompakta je na tom mnohem lépe. U Kompakty je tato zvýšená odolnost uvedena i v Pomologickém atlasu peckovin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.190 (?), 18.6.2015 10:22

Také chci na podzim zasadit skorou meruňku. Měl jsem vybranou Leskoru, ale co pročítám zdejší diskuse tak špatná by nebyla Tsunami nebo Aurora. Líbí se mi i to že dozrávají dřív. Poloha Slavkov u Brna, ale pozdější mrazíky tam asi budou. Takže nějakou odolnější vůči mrazu.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 18.6.2015 10:51
Slavkov není žádná Sibiř, takže bych se neohlížel a prostě jednu koupil. Vysadil jsem na jaře v Brně Tsunami, teda doufám že to bude Tsunami, protože nevěřím obecně všem firmám které zasílají stromky a podle toho, jakou kvalitu mi poslali jim věřím ještě míň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.145 (?), 18.6.2015 19:50

Kúpte si Leskoru, je odolná na mráz a nepraská, aj keď nie je tak skorá ako Aurora a Tsunami..Tsunami nemám ale videl som ich v predaji a boli dosť popraskané, asi neznáša v období dozrievania dážď.Aurora síce nepraská ale je dosť citlivá na neskoršie jarné mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.190 (?), 19.6.2015 9:34

Děkuji. Asi tak učiním. Jelikož nemám moc místa tak nebudu experimentovat a vsadím na osvědčenou Leskoru.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.6.2015 20:37

Leskora je nepřekonaná. Radka sice dokáže při menší úrodě "vykouzlit" nebývale velké a kvalitativně exkluzivní plody, které dozrávají již začátkem července, ale mrazuodolnost květních pupenů, samotných květů a plůdků je menší, než u Leskory. Tak chutné plody, jako dokáže vyprodukovat Radka i ze zátěží PPV jste ovšem ještě nejedl. Největší vtip je v tom, že dozrávají tak brzo. Leskora je ovšem odolnější a tím i v plodnosti spolehlivější. U ranějších odrůd se musím teprve "prokousat" všelijakými podvrhy. Tam bude největší kouzlo v ranosti dozrávání. Myslím, že Leskoru ani Radku v chuti nepředstihnou a Leskoru ani v odolnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.5.2018 17:24

To je dnes poprvé, co jsem viděl na vlastním "meruňkovníku" zralé plody v květnu. Prodejce o Tsunami nekecal. Škoda, že většina květních pupenů zmrzla. Odpustil bych jim i nepříliš vytuněnou chuť plodů.

Meruňka v dešti
Meruňka v dešti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.5.2018 20:36

Ake v Bulharsku, ne tady. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.5.2018 21:54

v Čechách nebo na Balkáně??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika