Strepet



host - 212.49 (?)
28.7.2019 22:55

Meruňkové království. yes

Možná i ty zakrslé podnože,,dávají " více cukru než semenáče.

V prodejně Uh. Ostrohu měli tureckou Hacihaliloglu meruňku, je taky velmi cukernatá pro sušení, uváděj však méně šťávy. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.2.2017 22:33

Tak to Vám neporadím, proti strupovitosti preventivně ošetřuju všechny meruňky i broskvoně, takže tady už strupovitost nemívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.62 (?), 16.3.2017 15:06

Ak je Strepet výrazne sladký a aj aromatický tak bude určite dobrý na kvas.Mohol by v tomto smere prekonať aj tradičné odrody.Pan Jiří neviete ako je to s odolnosťou Strepetu na šarku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.3.2017 16:21

Odolnost Strepetu k PPV se mi nepodačilo nikde vypátrat.Do kvasu dávám klasiku VP, Maďarské a Bergerony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 16.3.2017 18:30
Jiří FM: Podľa údaja na foto 1 je odroda Strepet voči PPV neodolná. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.93 (?), 17.3.2017 9:26

Ďakujeme pán Hlavatý za zistenie odolnosti Strepetu k PPV.

Harlayne tu už bola kedysi chválená, myslím že tu boli aj uvedené výsledky nejakého testu na odolnosť jednotlivých odrôd na výpadky vo výsadbe.Odroda Harlayne v tomto smere obstála veľmi dobre.Ako je na tom Harlayne po chuťovej stránke oproti výbornej Velkopavlovickej a akú má sladkosť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.200 (?), 21.3.2017 21:18

Ja mám Harlayne, ale nemám Velkopavlovickú, takže priamo porovnať to neviem, Maďarská mi odišla 4-ročná, ani som nestihol ochutnať. Porovnať to môžem s Bergeronom a Goldrichom. Oproti Goldrichu mi chutí viac a dal by som ho na jednu úroveň s Bergeronom. Myslím, že po chuťovej stránke sú provnateľné. Dával som porovnávať chuť týchto 2 odrôd viacerým členom rodiny a test dopadol tak, že to bolo veľmi vyrovnané. Za zmienku ešte stojí, že minulý rok Pinkcot nemal ani jeden jediný plod, Goldrich mal 3 ks, Bergeron asi 6 ks a Harlayne mal 14 ks. Takže plôdky Harlaynu boli proti mrazu najodolnejšie. Ale tie rozdiely sú malé a závery sa z toho robiť nedajú. Iba to, že Pinkcot zlyhal totálne.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.7.2018 19:19

Strepet je letos super, šťavnatý,slaďoučký, příjemné aroma s minimem kyselin, jádro je sladké.Cukernatost prvních zralých meruní je 22 Brix.yes

Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 28.7.2019 14:19

Strepet se na Wavitu konečně trošku rozplodila.Meruňky jsou letos výrazně aromatické s vysokým obsahem cukrů (25 Brix).Mám v plánu si pořídit rouby turecké odrůdy Sekerpare a arménské Shalah a pokusit se v budoucnu pokořit magickou hranici 30 Brix.Zatím vede ruská odrůda Forum s 27 Brix, ještě mám na stromku poslední dva plody z kterých se pokusím vyždímat maximum.

Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Sekerpare
Sekerpare
Shalah
Shalah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 28.7.2019 22:55

Meruňkové království. yes

Možná i ty zakrslé podnože,,dávají " více cukru než semenáče.

V prodejně Uh. Ostrohu měli tureckou Hacihaliloglu meruňku, je taky velmi cukernatá pro sušení, uváděj však méně šťávy. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika