Strepet



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?)
28.7.2019 14:19

Strepet se na Wavitu konečně trošku rozplodila.Meruňky jsou letos výrazně aromatické s vysokým obsahem cukrů (25 Brix).Mám v plánu si pořídit rouby turecké odrůdy Sekerpare a arménské Shalah a pokusit se v budoucnu pokořit magickou hranici 30 Brix.Zatím vede ruská odrůda Forum s 27 Brix, ještě mám na stromku poslední dva plody z kterých se pokusím vyždímat maximum.

Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Sekerpare
Sekerpare
Shalah
Shalah
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.2.2017 22:33

Tak to Vám neporadím, proti strupovitosti preventivně ošetřuju všechny meruňky i broskvoně, takže tady už strupovitost nemívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.62 (?), 16.3.2017 15:06

Ak je Strepet výrazne sladký a aj aromatický tak bude určite dobrý na kvas.Mohol by v tomto smere prekonať aj tradičné odrody.Pan Jiří neviete ako je to s odolnosťou Strepetu na šarku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.3.2017 16:21

Odolnost Strepetu k PPV se mi nepodačilo nikde vypátrat.Do kvasu dávám klasiku VP, Maďarské a Bergerony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 16.3.2017 18:30
Jiří FM: Podľa údaja na foto 1 je odroda Strepet voči PPV neodolná. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.93 (?), 17.3.2017 9:26

Ďakujeme pán Hlavatý za zistenie odolnosti Strepetu k PPV.

Harlayne tu už bola kedysi chválená, myslím že tu boli aj uvedené výsledky nejakého testu na odolnosť jednotlivých odrôd na výpadky vo výsadbe.Odroda Harlayne v tomto smere obstála veľmi dobre.Ako je na tom Harlayne po chuťovej stránke oproti výbornej Velkopavlovickej a akú má sladkosť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.200 (?), 21.3.2017 21:18

Ja mám Harlayne, ale nemám Velkopavlovickú, takže priamo porovnať to neviem, Maďarská mi odišla 4-ročná, ani som nestihol ochutnať. Porovnať to môžem s Bergeronom a Goldrichom. Oproti Goldrichu mi chutí viac a dal by som ho na jednu úroveň s Bergeronom. Myslím, že po chuťovej stránke sú provnateľné. Dával som porovnávať chuť týchto 2 odrôd viacerým členom rodiny a test dopadol tak, že to bolo veľmi vyrovnané. Za zmienku ešte stojí, že minulý rok Pinkcot nemal ani jeden jediný plod, Goldrich mal 3 ks, Bergeron asi 6 ks a Harlayne mal 14 ks. Takže plôdky Harlaynu boli proti mrazu najodolnejšie. Ale tie rozdiely sú malé a závery sa z toho robiť nedajú. Iba to, že Pinkcot zlyhal totálne.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.7.2018 19:19

Strepet je letos super, šťavnatý,slaďoučký, příjemné aroma s minimem kyselin, jádro je sladké.Cukernatost prvních zralých meruní je 22 Brix.yes

Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 28.7.2019 14:19

Strepet se na Wavitu konečně trošku rozplodila.Meruňky jsou letos výrazně aromatické s vysokým obsahem cukrů (25 Brix).Mám v plánu si pořídit rouby turecké odrůdy Sekerpare a arménské Shalah a pokusit se v budoucnu pokořit magickou hranici 30 Brix.Zatím vede ruská odrůda Forum s 27 Brix, ještě mám na stromku poslední dva plody z kterých se pokusím vyždímat maximum.

Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Strepet
Sekerpare
Sekerpare
Shalah
Shalah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 28.7.2019 22:55

Meruňkové království. yes

Možná i ty zakrslé podnože,,dávají " více cukru než semenáče.

V prodejně Uh. Ostrohu měli tureckou Hacihaliloglu meruňku, je taky velmi cukernatá pro sušení, uváděj však méně šťávy. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika