Rozkvétání meruněk v letošním roce



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?)
16.4.2015 17:00

takto mi kvitne marhuľa navrúbľovaná na odkopku mirabelky/myrobalánu/śpendlíku -eviem vlastne, čo to je. Zaujímavé, že okrem kvitnúcich marhuľových častí, je tam aj marhuľový vrúbeľ niekoľkoročný, ktorý ešte len začína pučať.






Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 16.4.2015 17:00

takto mi kvitne marhuľa navrúbľovaná na odkopku mirabelky/myrobalánu/śpendlíku -eviem vlastne, čo to je. Zaujímavé, že okrem kvitnúcich marhuľových častí, je tam aj marhuľový vrúbeľ niekoľkoročný, ktorý ešte len začína pučať.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 16.4.2015 21:51

Pane Bred_ik vezmněme v úvahu, že sem broskvoň a zvláště meruňky klimaticky vůbec nepatří.To riziko musíme brát v úvahu během výsadby.Co má zmrznout nebo být nakaženo monolií stejně se stane.Dělám pouze základní doporučení.Ve vegetačním klidu ošetřím mědí a včera proti monolioze Horizonem těsně před květem.Za 2÷3týdny přidám Syllit proti hnědnutí listů.To je vše, počasí si stejně udělá co bude chtít.Zdůrazňuji, proti monolioze se má ošetřovat buď na začátku kvetení nebo na konci dokvétání.Další opičky jsou zbytečné.Letos to vychází u mě před květem poněvač nastoupí chladné a deštivé počasí.Tož asi tak - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.4.2015 23:05

Mraky mravenců mastí meruňkovou magistrálou, množí monili maximálně-Morava, momentálně. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 17.4.2015 8:44

Nepatří sem daleko více plodin než jen meruňky nebo broskve, ale i v Itálii používají proti moniliové spále fungicidy, hojně se tam používá Signum.

Souhlasím s Vámi, že před mrazem těžko plodiny uchráníme, ale nemůžu souhlasit s větou " co má být nakaženo monilií stejně se stane". Proč potom ošetřujete Horizonem, když to nemá smysl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.141 (?), 17.4.2015 9:50

No právě, ošetřuji preventivně dle doporučeného postupu.Je to pro normální průběh infekce, jakási prevence k oslabení napadení.Pokud se zadaří, je to pro mě odměna, taková třešnička na dortu.Mám názor, pokud budou vytvořeny podmínky pro silný výskyt monolie, myslím,že ani tři zásahy do květu na rozvoji zas tak zásadně moc nezmění.Možná se pletu ale nemíním to praktikovat.Letošní poškození květních plátků zdejších pisatelů přisuzuji spíše těm šíleným koktejlům co zde byly prezentovány + ostré slunce minulých dnů při aplikaci.
Co se týče ještě mrazu, nebudu zapalovat parafinové svíce nebo ohně pod jednou meruňkou a běhat kolem stromku celou noc.Ovšem pokud bych potřeboval mrazovou ochranu pro mých vice jak 30 jádrovin.Nezaváhám.Ty mě zásobují kvalitním ovocem 8 měsíců. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 17.4.2015 15:34

V úterý večer jsem provedl poslední postřik "smrtícím koktejlem", jehož složení mělo také, mimo jiné, zabránit vzniku rezistence a to Horizon + Zato. Po nočním deštíku je situace na později rozkvetlých meruňkách prozatím výborná. To znamená, že všude se to zelená rašícími listy. U nejdříve rozkvetlých Spring Blush a Eearly Blush (Aurora) je situace horší. Mám dojem, že je to kvůli nízké teplotě v období prvního postřiku Talentem, který asi neučinkoval. Kumulus také asi nebude žádný zázrak, i když se na agromanuálu jeho použití proti moniliovému úžehu doporučuje. Takže prozatím až na ty dva stromky + něco málo na Goldrichu (B-VA) byla situace s moniliovým úžehem zvládnutá výborně. Z budoucím mrazem už to bude horší a to podstatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 17.4.2015 18:40

Tak meruňky nám pomalu odkvétají a teď ještě k tomu ten příliv studeného vzduchu od severu, dnešní noc by měla být ještě v pohodě, ale nedělní ráno bude asi mrazivé. Udělám v blízkosti stromů oheň, respektive připravím se a budu celou noc sledovat teplotu, nerad bych o tu úrodu letos přišel. V posledních letech rozhodla u nás vždy jen jedna noc a to je škoda. Letos si to pohlídám, stromy mám na zahradě u domu, takže není proplém rychle reagovat. A co vy? Jak budete chránit vaše meruňky před mrazem???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 17.4.2015 20:43

No já jsem aplikoval přípravek Champion, a to včera. Jen by mě zajímal, jak dlouho ten "ochranný účinek" vydrží. Nemám z tím zkušenosti :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 17.4.2015 21:51

V ochraně proti mrazu působí Champion jako baktericid. Likviduje bakterie, působící jako kondenzační jádra tvořících krystalky ledu, které pak poškozují buňky květů.Proto ochrana proti mrazu těžko může trvat 14 dní. Spíš bych se přikláněl k 5-7 dnům, záleží také např. jak moc po aplikaci bylo deštivo.
Ta měď také není proti mrazu všemocná, dobrý účinek je do -2°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 17.4.2015 22:09

Já jsem stříknul Championem a pokud by hrozil radiační mráz, zkusím pod větší merunou zapálit klestí. Pokud bude fičet mrazivý severák, cenu to nemá. Rozhodně nebudu dělat jako loni ptákoviny a balit strom do geotextilie, kterou pak serval vítr i s květylaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika