Rozkvétání meruněk v letošním roce



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.141 (?)
16.4.2015 13:22

Souhlas pane stefanos.Používám také postřiky ale uváženě.Mám schema minima a nehodlám jej překročit.Jádroviny ošetřuji dle schematu doby nejzažšího použití přípravků pro pěstování plodin na dětskou výživu.Jak proti houbovým chorobám, tak škůdcům (obaleč) s nejmenší ochrannou lhůtou nebo co nejnižším indexem škodlivosti proti přirozeným predátorům.Vše lze najít na stránkách Ovocnářské unie  a dle toho si udělat co nejšetnější postupy.
Co tady čtu o ochraně meruněk a broskvoní na ochranu proti monolii a mrazu je šok.Co do četnosti postřiků, tak nezkutečných mix koktejlů.Mnohé přípravky nejsou proti těmto problémům ani registrované.A stříkat do květů je zvěrstvo.To nikdy nedělám. - Mičurin II

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 195.22 (?), 16.4.2015 9:21

Zdravím. Taky váhám, jestli mám Velkopavlovickou postříkat do plného květu, aby to nebylo spíše kontraproduktivní...

Každopádně jestli se vyplní to, co předpovědi hlásí, tak asi můžu dát nějáké větší úrodě sbohem.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 16.4.2015 9:22

*postříkat Championem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.212 (?), 16.4.2015 10:03

Však stříkejte do plného květu aj třikrát a pokaždé něčím jiným, aby z toho byl dokonalý smrtelný koktejl pro opylovače...

Berte ohledy i na včely! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 16.4.2015 11:09

Já rozhodně nejsem zastáncem postřiků čehokoliv. I těch přiotrávených včel by mi bylo líto, ne že nebylo. Na druhou stranu, rád bych zase po 3-4 letech měl alespoň nějákou úrodu. Je to dilema. Kdybych nemusel do práce, klidně bych pod stromkem zatopil, což by možná bylo zdaleka nejefektivnější řešení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 16.4.2015 11:19

Ja uz to radeji ani nectu, musel bych se rozcilit nad tou lidskou hlouposti a bezohlednosti. Mam 200 ovocnych stromu - stara i nova vysadba. Snazim se osetrovat bez nejake velke chemie, hlavne pouzivam rostlinne insekticidy proti pidalkam a msicim (vlastni vyroby). Nejake to cervive nebo strupate jablko atd. me nevzrusuje. Uroda je i tak temer kazdorocne pekna a dostatecna. Pestuju to co se hodi do mistnich podminek a zbytek beru jako experiment. Osetruju broskvone a revu, ale s rozumem a na zaklade skutecne situace v danem roce. Kdybych mel neustale behat s postrikovacem po zahrade, tak bych se na to vykaslal. Proc? Protoze pestuju ovoce a zeleninu, abych mel pod kontrolou to co jim a vyhnul se tomu svinstvu co se tam splicha ve velkovyrobe. Jinak muzu jit do supermarketu a na vse se vykaslat.

Kdyz to tady prece jen nekdy ctu, tak me z toho mrazi. Opravdu strikat do plneho kvetu je barbarstvi vuci opylovacum. Ony ty pripravky nejsou tak neskodne jak se uvadi v pribalovych letacich. Nekdy mam pocit, ze zahradkari chemicky osetruji a hnoji vic nez velkopestitele. Vsechna ta nase bezohlednost vuci prirode se kumuluje a pak tu mame "zahadne" mizeni vcelstev atd... Nechci nikoho urazit, nikoho se dotknout, ale takhle to proste vidim. Premyslejme o tom co delame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.68 (?), 16.4.2015 13:10

Je sice hezké, že kritizujete stříkání stromů, i když by nemělo být bezhlavé, pod heslem hele jedna mšicewink šup už stříkámfrown, ale postřik pro zvýšení odolnosti meruněk proti mrazu má svoje opodstatnění, a pokud nezabere, stejně není co sklízet.

Ale podstatné, stále nikdo se nevyjádřil, jak dlouho má trvanlivost a účinost postřich Championem. To, že se má stříkat dva dni před příchodem mrazu je v letáku napsáno, ale jak dlouho je postřik účinný, to už se nepíše.

Ví to někdo, zda týden a pak účinnost klesá nebo je to jinak???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 16.4.2015 13:22

Já jsem se na tohle ptala v nějakém podobném vláknu a bylo mi odpovězeno, že účinnost trvá 14 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.141 (?), 16.4.2015 13:22

Souhlas pane stefanos.Používám také postřiky ale uváženě.Mám schema minima a nehodlám jej překročit.Jádroviny ošetřuji dle schematu doby nejzažšího použití přípravků pro pěstování plodin na dětskou výživu.Jak proti houbovým chorobám, tak škůdcům (obaleč) s nejmenší ochrannou lhůtou nebo co nejnižším indexem škodlivosti proti přirozeným predátorům.Vše lze najít na stránkách Ovocnářské unie  a dle toho si udělat co nejšetnější postupy.
Co tady čtu o ochraně meruněk a broskvoní na ochranu proti monolii a mrazu je šok.Co do četnosti postřiků, tak nezkutečných mix koktejlů.Mnohé přípravky nejsou proti těmto problémům ani registrované.A stříkat do květů je zvěrstvo.To nikdy nedělám. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 16.4.2015 16:26

Konecne rozumny nazor. Dekuji za nej pane Polehlo. Opravdu to cteni o michani smrticich koktejlu aplikovanych za plneho kveteni... je mi z toho smutno. Tyto postriky dle me zadnou zasadni ochranu proti mrazu nezaruci. Schvalne si nekdo zkuste v sadu polovinu stromu postrikat a polovinu nepostrikat a srovnat rozdily. Docela by me to zajimalo. Mnohem ucinnejsi a setrnejsi je podle me zakurovani a mlzeni. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 16.4.2015 16:33

Letos jsem ošetřoval meruňky proti monilii poprvé, protože jinak jsem sklízel minimum.
Ošetřoval jsem brzy ráno, aby hmyz ještě nelétal.
Ale zajímalé by mne, jak chce pan Polehla bránit meruňkové květy a přitom do květu nestříkat, když vstupní branou infekce při moniliovém úžehu je květ (odkaz).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika