Odrůda Soledano - je samopsprašná?



Stránky: 1,  2   
host - 7.69 (?) 
18.2.2017 19:09, zobrazeno: 5861x

Dobrý den, uvažuji o koupi další meruňky, tentokrát o odrůdě Soledano. Nikde se však nemohu dočíst, zda je samosprašná nebo ne. Prosím, může mi někdo poskytnout potřebnou informaci? Děkuji, Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.219 (?), 18.2.2017 19:32
Podľa údajov z netu by mala byť "samosprašná" (viď foto). Pojem samoopelivosť či cudzoopelivosť sa všeobecne príliš preceňuje, záhradu predsa nemáte niekde na atole uprostred Pacifiku. IH (Inak je tu samostatné vlákno s názvom "Soledáno", môžete si tam pozrieť diskusiu o tejto odrode).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.69 (?), 18.2.2017 19:41

Vlákno jsem si pročetla, ale o sprašnosti tam není ani zmínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.2.2017 19:49

Soledane(o) je raná, samosprašná odrůda, rezistentní k PPV (řada Aramis).Netrpí bakteriovým vymiráním pupenů ani předčasným odumíráním stromů (Apopexie).Těžko říct jak bude zvládat jarní mrazíky, přece jen je to Francouzka.

Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.69 (?), 18.2.2017 20:08

Děkuji za odpověď i obrázky. Mám už odrůdu Maďarská, ale i ta v kritických letech zmrzne. Meruňky mám vysazené v n.v. 313 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 18.2.2017 20:13

Je samoopelivá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.2.2017 20:17

Jó, to je osud.Taky se zřejmě nerada vzdávate, když si chcete pořídit další.wink.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.69 (?), 18.2.2017 20:47

Prostudovala jsem na netu dost odrůd, ale Soledano mě nejvíce zaujala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.69 (?), 19.2.2017 13:31

I když to nerada přiznávám (ostatně jako každá ženská), máte pravdu. Dnes jsem si ji objednala a teď budu čekat, už dorazí. Sázet budu na jaře, takže tomu přizpůsobím i střihání stromku. Objednala jsem si čtvrtkmen. Určitě budu chodit na zdejší fórum na rady, protože jsem pěstitel - amatér. Díky zdejším ovocnářům se mi podařilo vypěstovat ze špičáku nádhernou korunu ryngle Althanova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 18.2.2017 20:19

Samo/cizosprašnost se včeobecně přeceňuje... no není to tak úplně pravda!

Zatímco u švestek, jabloní, nebo jiné polní kultůry, které jsou plošně více pěstované jak v nížinách tak i ve výše položených oblastech, nebo v horším mikroklíma.Totíš všude tam, kde se v okruhu pravděpodobně nějaký příbuzný opylovač najde.

Ale u meruněk to tak není, protože ty se až na vyjímky rentabílně pěstují většinou v nízkých, středních,teplejších, nebo pěstování příhodnějších oblastech.Prvořadé polohy pro pěstování meruněk jsou v nadmořské výšce do 350 mnm.Ostatní oblasti se nazývají okrajové, a s trochou nadsázky,...dle Vás atoly uprostřed Pacifikuwink.Vím o čem mluvím, sám na takovém atolu v 420mnm meruňky pěstuji, ale nikdo kromě mě meruňky (stromy)nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika