Nejranější odrůdy meruněk II



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
9.6.2018 16:42

Taky si myslím, že by to mohlo být chybějícím opylovačem. Ale může chybět i něco ve výživě. Naštěstí většina meruněk v letošním roce plodit bude. Skoro se až obávám, že profesionální pěstitelé budou muset jít na cenu pod náklady. Dnes jsem viděl prodávat meruňky za cca 17Kč/kg a to se už nemusí vyplatit pěstovat. I třešně se prodávají za dvojnásobek.

Meruňky za babku
Meruňky za babku
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
V. Krnovsko 440m/m - (5) - 51.212 (?), 8.6.2018 13:26

Pane Petře asi máme každý jiné chuťové pohárky,

mám první úrodu Tsunami musím ji doslova chránit aby pořádně dozrála, protože všem moc chutnají...

Jen tak pro porovnání po přečtení vašeho příspěvku jsem si koupil ze zvědavosti pár kusů meruněk u stánkaře u cesty a řeknu Vám že na chuť Tsunami vžádném případě nemají.

Letos je to u nás v Nízkém Jeseníku trošku "zázrak"

a budu se těšit na Leskoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.6.2018 15:00

Jen nepatrně změknuvší Spring Blush jakoby moučnatí, kdežto první zralé Leskory působí jako vždy meruňkovějším dojmem. Takovým tím pravým. A to jsem chutnal ty drobné. Samozřejmě blahopřeji všem komu Tsunami nezmrzlo a mají více plodů. Zvláště Vojtovi. 

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 8.6.2018 20:23

Tady taky zmrzla, Petře, ale něco tam ve vyšších partiích zůstalo. Vloni mě chuťově příjemně překvapila.

Leskory byly ještě předevčírem zelené jak brčál. Kam se hrabeme na pardubické subtropy smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.6.2018 21:17

Ovšem největším hitem dnešního vydařeného meruňkového dne byl právě onen jediný plod AURORY. Nečekal jsem, jakou že to chuť vykouzlí počasí u Aurory nikoliv "borealis", ale Aurory jakožto odrůdy meruňky. Plod měl totiž fantastickou meruňkovou příchuť. Mnohokrát škoda, že se jedná o tak neodolnou odrůdu. Mám takový dojem, že letošní "tropy" budou kouzlit ještě s mnohými meruňkami a broskvemi. 

Aurora (lahodná chuť plodu z říše snů)
Aurora (lahodná chuť plodu z říše snů)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.6.2018 21:12

Krásné snímky. Tak to má být. Nejen chutné, ale i krásné. Při těchto teplotách by mi Leskora mohla do 10 dní uzrát i na Vysočině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.60 (?), 9.6.2018 15:31

Dobrý den hned bych se zakousnula  , u mě problém s meruňkou že každý rok kvete a nerodi nemám zdání čim by to mohlo být -děkuji za nějakou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.6.2018 16:01

V letošním roce, když meruňky kvetly, tak mají i úrodu. A velmi slušnou. Lépe řečeno násadu plodů. Něco jiného jsou meruňky, které po narašení v lednu v únoru vymrzly. Například "Escandeho tlupa". Taková Big Red měla násadu květních pupenů velkou, přesto po vymrznutí později na jaře nekvetla, jelikož narašené květní pupeny po zmrznutí opadaly. Pokud tedy u Vás meruňky kvetly a předpokládám, že v období kvetení nemrzlo, tak nevím, v čem je problém. Například kdyby jste měla cizosprašný Goldrich a v okolí nebyla žádná jiná meruňka, tak bych to ještě chápal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.6.2018 16:42

Taky si myslím, že by to mohlo být chybějícím opylovačem. Ale může chybět i něco ve výživě. Naštěstí většina meruněk v letošním roce plodit bude. Skoro se až obávám, že profesionální pěstitelé budou muset jít na cenu pod náklady. Dnes jsem viděl prodávat meruňky za cca 17Kč/kg a to se už nemusí vyplatit pěstovat. I třešně se prodávají za dvojnásobek.

Meruňky za babku
Meruňky za babku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.6.2018 17:36

Aby byly na Medarda zralé meruňky na studeném Svitavsku, to jsem opravdu ještě nezažil. Aurora výrazně předskočila ještě zelenou Leskoru. A chuť se skutečně nemá za co stydět.

Aurora = výkřik Hanáka, co zakopl o ropovod

Aurora
Aurora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.6.2018 20:02

Chuť jediného přeživšího plodu Aurory byla sice famózní a prozatím mně neznámá u této odrůdy, nicméně jinými pěstiteli je tato odrůda již odsouzena k likvidac právě pro svoji nízkou odolnost. Takže na rozdíl třeba od Leskory je to odrůda okrajového významu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika