Nejranější odrůdy meruněk II



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 213.137 (?) 
6.6.2022 19:28

A přitom ten Tyrinthos je z opožděného kvetení - po loňském letím řezu? A přece to stihl. Já bych přitom tipoval nejranější Tsunami - ta u mě zatím nevybarvuje, i když lehký náznak odstínu se objevuje, velikostí jsou plody Tsunami už teď největší, mám ji částečně přistíněnou velkou třešní, snad to moc neposune zrání, nemám s tím zkušenost u meruněk.

Jsem zvědavý na letošního vítěze první meruňky, žeby fakt zase Tyrinthos? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 6.6.2022 23:06
Tak tahle merunka už si pane Petře říká téměř o nakousnutí! :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.6.2022 11:00

A co Vaše nejranější meruňky?

Tsunami
Tsunami

"Thyrinthos"
Tsunami
Tsunami
Wonder Cot
Wonder Cot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 13.6.2022 11:38
U Tsunami se píše zralost na přelomu května a června. Tak to už můžete zavařovat pane Petře. U nás je zatím sezona kedluben a hlávkového salátu. Ani nové brambory ještě nemáme, jak zde už bylo také fotodokumentováno. Přeju příjemné pochutnání!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.6.2022 12:36

Zdravím, pane z Buchlova. Žádné meruňky ještě zralé nejsou, jen začínají vybarvovat. Ten Wonder Cot se tváří dost raně, takže na něj už nic roubovat nebudu, Mám tam jen Carmen top. Přece jenom červnové meruňky jsou pro mě nejvzácnější, ať už je kvalita jaká chce. Královnou kvality červnových meruněk je stále Tsunami. Na přelomu května a června může zrát možné někde v Bratislavě. Mrzí mě, že tady dnes ani nekáplo, i když mělo. crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 13.6.2022 13:43
Podle radaru se hnalo strašné mračno, šel jsem pro jistotu vyčistit koryto potoka za zahradou od nánosu větví z minula a pak jen posvinilo. My to seno nakonec ještě usušíme! Už zase svítí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 13.6.2022 17:34
Nakonec popršelo 5 mm a začíná znovu, ale v potoce se voda ani moc nezvedla. Až přestane půjdu přikrmit ryby do jezírka. Po dešti popadalo asi deset plodů meruněk zasažených moniliovou hnilobou po úderech těch krup z minula. Na zavařování a marmeládu ale určitě zůstane. Budu muset ale počkat na první ochutnávku o něco déle než vy pane Petře od kterého hradu nevím...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 13.6.2022 18:10

Tož Pardubice jako obvykle meruňkový kraj. Mi tu na severovýchodě pořád leje. Tsunami jsou ještě zelená a už stačily z minulých dešťů částečně rozpraskat, hned jsem je postříkal Kumulusem - sírou. Dneska znova lijáky... nevidím to s meruňkama dobře, minulé roky je zlikvidovala přemíra vody a letos nic nenasvědčuje o opaku. S teplem to je tady letos taky bída... občas to vyjde k 25st a hned leje... třicítky žádné. Z raných třešní nebylo skoro nic, trvale rozmočené shnily, to zas bude zdroj moniliozy, vidí tam metráky třešní a nechce se jim dolů laugh. Ale slimáků je slušná úroda, ten ranní třpyt slizu v metrovém porostu brambor to je fakt dílo.

Chutě si občas zajdu spravit do krámu, přivážejí celkem slušné malé španělské broskve, a meruňky jedině ty řecké byly zralé, velké chutí meruňkové opálené sluncem. cheeky  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.6.2022 20:26

Od jakého hradu, pane 81.144? Od Kunětické hory, kde bojovný kněz Ambrož - duchovní vůdce Východočeského husitského svazu, dokázal po táboru lidu 25, června 1420 druhý den dobýt Hradec Králové a o 15 let později dokázal smělým výpadem z obleženého Hradce Králové zahnat vítěze od Lipan až právě na Kunětickou horu, kde zachraňovali holé životy. Co se týče meruněk tak vybarvuje i FARDAO, takže se jistě jedná o pravé Fardao a člověk se holt může spolehnout na prodejce ovocných stromků, ostatně jako vždy.yes Ale tak nějak jsem to čeka, l už podle té doby kvetení. Jinak tady spadlo jen pár kapek, co nestojí za řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.6.2022 14:34
Zajímavé místo a zajímavé dějiny. To na Buchlově se akorát tak čerti rojili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika