Naroubovaná meruňka na vzrostlé slivoni



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?)
2.6.2014 15:27

podávám hlášení o dalším vývoji :p)

letos jsem přirouboval Kioto, Harogem,Pincot a Leskoru, ujmulo se dalších asi 7 roubů z 12 a na minulém roubu je meruněk jak na hroznu vín a :p)

Manželka furt nadává at to proberu, ale mně je to líto, na růst stromu nespěchám, základ trnky / čačanská lepotica/ je silný tak by úrodu mohl utáhnout co myslíte? :p)


2
2
3
3
4
4
5
5
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 171.155 (?), 13.3.2013 21:33, zobrazeno: 10555x

Mám dotaz na možnost naroubování meruňky (i třeba více druhů) ne větve již vzrostlé slivoně. Pokud pomineme riziko šarky mohlo by to být výhodné? Máte s tím někdo zkušenosti?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 17.3.2013 13:43

Já loni zkusil naroubovat meruňku Harogem na Čačanskou Lepotici /měla by být odolná proti šárce / a vypadá, že se to ujalo, tak jsem sám letos zvědavý, jak moc to poroste - neporoste 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.3.2013 14:23

Marhule tam boli nádherné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 17.3.2013 16:04

Já mám meruňku Bergeron roubovanou na Stanleyce, afinita parádní a daří se ji dobře. Ještě ale neplodila, letos by už měla něco dát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 29.4.2013 16:08

Já zkusil vloni naroubovat meruňku Harogem na Čačanskou lepotici, protože na tom stromě ty slivoně nic moc a na vedlejším skvělé, tak jsem si řekl, že to předělám na meruňku.

Zkusil jsem anglickou kopulaci a ujalo se to,očka co jsem zkoušel za kůru ani jedno.

Letos to kvete o sto šest a již pučí i nové větvičky, dopadlo to takto viz foto

Po vytvoření koruny,odstraním zbytek větví slivoně,nebo má někdo zkušenost a udělat to již tedˇ ?

Spíš chci korunu pustit do výšky,nebotˇje to u silnice,atˇ aspoň něco z plodů vydrží mimo dosah pobertů  :o)

Harogem_Čačanská
Harogem_Čačanská
detail_Harogem
detail_Harogem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.4.2013 17:11

Nyní větve slivoně neodstraňujte. Malý roub meruňky by nepřitáhnul tolik mízy, aby pomohla zahojit velké řezné rány. Raději až po několika letech a respektovat Zahnova pravidla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 2.6.2014 15:27

podávám hlášení o dalším vývoji :p)

letos jsem přirouboval Kioto, Harogem,Pincot a Leskoru, ujmulo se dalších asi 7 roubů z 12 a na minulém roubu je meruněk jak na hroznu vín a :p)

Manželka furt nadává at to proberu, ale mně je to líto, na růst stromu nespěchám, základ trnky / čačanská lepotica/ je silný tak by úrodu mohl utáhnout co myslíte? :p)


2
2
3
3
4
4
5
5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 2.6.2014 15:48

Manželka má pravdu. Navíc jste měl tu naroubovanou větev už loni vychovávat a ne ji nechat takto zklackovatět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 3.6.2014 21:29

Wimpy no ono velice nebylo co vychovávat, když se podíváte ve vlákně výše na původní foto, byl to jen takový pokus s roubováním a ono se to ujalo a 2 krátké větvě na dlouhém pahýlu, s tím se toho moc dělat nedá, s letošními ujatými rouby přímo na kmeni již bude snadnější práce :p)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.6.2014 12:48

Snem každého hospodáře je mít bohatou úrodu, a kvalitní ovoce, které by mu širokodaleko ostatní sadaři v tom dobrém slova smyslu záviděli.Mít větve, jejichž obalené rukavce plodů by se skláněly až k zemi.

Nevěda nic o výchovném řezu, a podpoře výborné kondice stromů,(npř. probírkou ovoce),která by byla schopna přinášet pěkné, a kvalitní úrody i do budoucna, si často vypěstujeme takové "krkavce.Někdy dokonce přeplozený strom takto zahubíme, protože on sám si probírku nedokáže dopřát.Měli bychom brát v potaz, že jsou odrůdy, které to samy nedokáži.

Moje rada"1)bohatou násadu ovoce hned teď selektívní probírkou snížit o třetinu,2)zbudovat pevnější opěrnou konstrukci, 3)stromek pravidelně hnojit ke kořenům a na list,4)říští jaro výchovně seřezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika