Mráz - malé plůdky meruněk



host - 168.81 (?)
21.4.2019 21:44

Také jsem dnes prohlížel plůdky meruněk na Vysočině (JZ Morava 450 m/m). Bergeron má snad 4 plůdky z 5 květů. Leskora kvetla později. Zelené špičky plůdků jsou zatím vidět asi u čtvrtiny květů. Obě odrůdy kvetly hodně. Jiné nemám. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 157.1 (?), 21.4.2019 20:17

Prý... myslím, že Izraelci jsou jiného názoru. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 21.4.2019 21:03

Nemusíte se jich ptát na názor. Ten mají právě v Izraeli už dlouho. Najděte si např. hesla: odsolena-morska-voda-skodi. Jde o to, že ve vodě chybí hořčík a vápník. Ty se lehce doplní, ale neodstranil se velký nadbytek bóru, který se akumuluje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 21.4.2019 21:44

Také jsem dnes prohlížel plůdky meruněk na Vysočině (JZ Morava 450 m/m). Bergeron má snad 4 plůdky z 5 květů. Leskora kvetla později. Zelené špičky plůdků jsou zatím vidět asi u čtvrtiny květů. Obě odrůdy kvetly hodně. Jiné nemám. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 22.4.2019 9:09

Takže beze ztrát? A mrzlo u Vás? U mě kvete Bergeron snad jako poslední společně se zastíněnou Leskorou. Ty nezastíněné Leskory kvetou dříve. A kde to máte, Jihlava, "Pejřimov"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.123 (?), 22.4.2019 9:43

U mne na Hlučínsku před týdnem mráz - 2 až -3 C, prakticky zmrzly Orangered, Bergerouge, Adriana, Tsunami, Betinka, Kioto, Pentagona i Velharda.Tu Velhardu ještě zkontroluji, je trochu kryta stodolou.Měl jsem v minulosti slovenskou odrůdu, sehnal jsem roub ještě z pracovním označením z číslem z Veselého na Slovensku, tuším okolo roku 1990, ta kvetla dlouho a postupně.Pamatuji si,  že jednou mi ji šlehl mráz, myslel jsem že je po úrodě ale ještě pak rozkvetlo dost pupenů a úroda byla slušná.Číslo odrůdy jsem si tenkrát nezaznamenal, podle vzhledu a růstu stromů to mohla být Barbora.Byla pravidelně plodící, bohužel mi ji vyvrátil před třemi roky vichr okolo 18 srpna v létě a já si ji dále nenarouboval.O odrůdě Barbora mluví na videu při řezu meruněk Ivan Hričovský jako o dlouhokvetoucí odrůdě a šanci se vyhnout mrazíkům. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 22.4.2019 10:49

rozhodně nejsem v oblasti vhodné pro pěstování meruněk a tak jsem rád, že stará dobrá patnáctiletá Karola zas bude mít. Dvounoční vytápění pod stromem přineslo výsledky. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 22.4.2019 10:52

přežily i plůdky Maďarské takto zabalené a vyhřívané spirálou s ventilátorem. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 22.4.2019 12:05

Profesor Hričovský je roztomilý člověk, alespoň na těch instruktážních videích na You Tube. Zaujalo mě, jat tam říká, že naši predkovia poznali iba vrúblovanie do rázštěpu. Co se týče Karoly, tak bych řekl, že její mrazuodolnost v květu je na úrovni Bergeronu, což je určitě její přednost. Kdyby jste, Marte, znal to číslo, tak bych se mohl podívat do prastarého časopisu, kde mám nějaké marhule z Veselé taky pod čísly, ale podle uvedeného křížení se dají určit, jaké k nim bylo později přiřazené odrůdové jméno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.85 (?), 22.4.2019 13:34

Měl jsem trochu v paměti číslo tuším 9/12, což by měla být Vegama, ale jak říkám, nenapsal jsem si ho hned až nějak tak později kdy jsem ty čísla někde vyčetl.Ten růst této odrůdy byl poměrně velký, byl to pořádný strom s řidší korunou, štěpený na meruňkovém semenáči.Jak se rozrodil tak rodil prakticky pravidelně do toho vyvrácení vichrem, léta.Nebyla to menší koruna a spurtyp jak se píše u Vegamy.Plody byly docela chutné, padaly při zralosti, kulaté střední až větší velikosti s líčkem.Dobře šly od pecky.Monilii poměrně odolná odrůda.  Nějaký časopis-přílohu kde psal doc.Krška z Lednice jsem měl taky, s čísly těch novošlechtění, do té doby než jsem ho půjčil... Jo, ještě mi vymrzla Leskora.U té Velhardy upravuji-plůdky rostou, ale je předčasné jásat, mohou padat později.Na Kiotu 20 plodů by mohlo být ale tlačí se tam monilie, nestříkal jsem. Tak uvidíme, snad z Velhardy bude alespoň na samospotřebu.Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 22.4.2019 16:05

Tohle je starý časopis z roku 1989, ale nemám ho teď tady, abych se podíval. Vypadá to, že asi nejproblémovější veselská marhula je VESELKA. Už několik lidí tady psalo, včetně mě, o praskání a hnití ještě nezralých plodů a to většiny, nikoliv jen pár. Nejraději mám Vehardu, ale taky se všem neosvědčuje. Co se týče izraelského způsobu zavlažování, tak jsem zrovna dnes narazil na článek, kde se o tom píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika