Mráz - malé plůdky meruněk



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
19.4.2014 8:23

Přesně jak říká David, ještě je brzo hodnotit, co nakonec zůstane. Zřetelně odepsané jsou jen ty zcvrklé, tmavozelené plůdky. Ty nezcvrklé, ale s tmavšími odstíny mohou opadnout později. A taky ne všechny plůdky se začnou zvětšovat, i kdyby žádné mrazy nebyly. Dnes byla v noci taky pěkná zima. Nejnižší teplota byla při vyjasnění kolem třetí hodiny. Ale snad jen 0°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 92.38 (?), 18.4.2014 11:00

Včera se mi zdály plůdky normální, i když jsem si samozřejmě nebyla jistá, jestli jsou světle, nebo tmavě zelené, ale řada jich je ještě schovaných ve zbytcích květu- zejm. broskovně. Nahnědlé byly třeba jen špičky květů - i to vadí? A kdo máte zkušenost- za jak dlouho to budu vědět jistě- t.j. za jak dlouho asi opadá to, co omrzlo?  Samozřejmě s předpokladem, že již mrznout nebude... Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 19.4.2014 16:43

Právě, že to, co omrzlo, na stromech zůstane dlouho. Prostě se proces kvetení, či vývoje plůdků úplně zastaví a nebude pokračovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 18.4.2014 21:44

 U květu je rozhodující stav pestíku.Pokud je pestík zhnědlý, či dokonce černý, je květ ztracený, i když jsou okvětní lístečky v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.71 (?), 18.4.2014 14:48

Vidím to bledě.

Včera jsme v noci o půl čtvrté ráno postříkali třešeň, kvetla už asi 10 dnů. V té době byl už mráz, tak mínus jedna, tvořila se námraza.Do rána vypadala, jakoby ji to spálilo. Kam nedosáhla hadice s vodou, tam jsme ke švestce a hrušce v květu dali petrolejové lampičky, a tyhle stromy vypadají líp. Počítám, že zase budeme bez třešní. Co si o tom myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.58 (?), 18.4.2014 15:36

Tak já mám na Olomoucku / dnes - 1,7 st / po meruňkách. Je to škoda, měl jsem dva stromy obsypané malými plůdky a je po nich. Úroda mohla být veliká, ale jedna mrazivá Velikonoční noc o tom rozhodla. Stejně jako předloni to bylo Velikonoční pondělí, co my všechnu úrodu zničilo, tentokrát to byl Velký pátek. Takže místo meruňkovice budu pálit snad něco jiného.Co nadělám, proti přírodě jsme všichni krátcí. Jen mě mrzí, že to byla jedna noc a tak jeden stupeň, protože už vydrželi -0,6, ale -1,7 bylo moc. Ale jak říkám škoda dobrého člověka a ne úrody. Jen zapřemýšlím, jestli nevyměnit meruňky za švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 18.4.2014 16:21

Olomoucko dnes v 6hod. -1C a odpoledne zjištěny tmavě zelené skvrnky na půdcích... uvidím kolik jich opadá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 18.4.2014 17:43

Ked to takto mate ze u vaas rozhodne vzdy jeden mrazik, tak preco nezadymujete pripadne nerobite ine opatrenia proti mrazu? Pri dvoch stromoch by to nebolo az take narocne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.71 (?), 18.4.2014 18:11

Asi jsme to zase nestihli. Selhaly rady. Když se postříká vodou navečer, tak když zafouká, strom oschne. Tak jsme stříkali o půl čtvrté, ale zbytečně, mělo to být o dvě hodiny dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.58 (?), 18.4.2014 18:18

Nevím, jak vy, ale chodím do práce. Ráno na 5 hodin a nedovedu si představit, jak bych to měl všechno stihnout. Až budu v důchodě, tak můžu stříkat celou noc a hulit pod stromem bych taky zvládnul, i když jsem nekuřák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika