Mráz - malé plůdky meruněk



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?) 
22.4.2014 22:56

Meruněk bude požehnaně. Násada je vysoká. Až na ty dva propadáky a sem tam nějaké ty menší stromky. Největší plody má Radka a pěkně obsypaná je Leskora. Se švestkami by to mohlo být podobné. V současném nevýrazném tlakovém poli bude klasicky přetrvávat nestabilní počasí s četnými bouřkami a příkladně dnes v Praze prý padaly pěkné kroupy. Tady bych viděl největší ohrožení úrody, pokud nenastane ještě nějaký ten mrazový zvrat. Co se týče kadeřavosti listů broskvoně, tak mi to připadá, jako bych vůbec ničím nestříkal. Jako kdyby to Kocide bylo jen nějaké placebo bez jakéhokoliv účinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.4.2014 7:14

ja udelal jediny postrik dle ametu a zatim ani list spatny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 23.4.2014 8:09

A co jste použil za postřik? Já se vrátím pro jistotu příští rok k osvědčenému Championu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 23.4.2014 13:58

Asi to nehraje žádnou roli, ale všiml jsem si, že to Kocide nebarvilo skoro vůbec pupeny na modro, jako Champion. Vypadalo to jako by byla horší pokryvnost přípravku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 23.4.2014 21:30

Já už se letos mrazu nebojím. Viděl jsem dnes u sousedů na meruňce hrušňáky (Saturnia pyri), při páření. Letos tedy vylétli o dva týdny dříve než obvykle a jejich housenky jsou teplomilné. Zítra sázím rajčata.

Martináči hrušňoví
Martináči hrušňoví
Martináči na kmeni
Martináči na kmeni
KOKON
KOKON
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 1.5.2014 22:25

Myslel jsem, že bude meruňek dost, ale mráz asi na plůdky zapůsobil. Do výše dvou metrů není ani jeden. Úplně nahoře jich pár zbylo. Malý Goldrich nemá vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 1.5.2014 22:42

Olomoucko i přes mráz -1C merunky- VP a Bergeron, ten zvláště obsypané merunkami. Jen nevím zda přežijí hlášenou až 0C další dny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 2.5.2014 0:04

Mě nakonec zklamala VP i Karola. Mnoho plůdků propadlo, i když nejevily žádné poškození mrazem. Zvětšují se jen některé. U Goldrichu č.2 je situace lepší, stejně tak u Bergeronu, který prozatím obstál i tentokrát. Asi by bylo dobré vyzkoušet i příbuzné odrůdy Bergarouge a Tardicot. Harogem, Harcot a Sundrop naprosto zklamaly. Stejně tak Pinkot, Spring Blush, ale překvapivě mnoho plodů udrželo malé Kioto. Z veselských odrůd se ukázala otužilá Veharda, Veselka nikoliv. O Lenově se píše, že je jedna z nejotužilejších odrůd a zde se to prokázalo. Leala vydržela, ale ukazuje se enormní citlivost na houbové choroby. Lejuna je už ze stejného důvodu dávno "v pánu". Kompakta sice velmi dobře obstála při ataku moniliového úžehu a dobře znovu obrůstá, nicméně všechny její květy byly úžehem "sežehnuty", takže nemá nic. Ovšem nebyla zkušebně ani jednou ošetřena. Nejlépe ze všech obstála Leskora, která ustála úžeh, ale hlavně mrázové poškození plůdků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.5.2014 7:56

no Petře... prekvapive hodne plodu Kiotto, u me je Kiotto jasnym vitezem a ma dostatek plodu, rozhodne v merunkach jasny vitez, uvidime co nasl.tyden a dalsi mraziky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.142 (?), 26.4.2016 13:38

No, u nás na průvanu to vypadá s meruňkami dost bledě, odnesly to i některé třešně. Kioto chytlo na kmeni a na mladých letorostech asi monilii, takže blbě raší a klejotokujé, květy jsou nějaké nedovyvinuté, takže uvidíme, co přinesou další dny, ještě tomu nemá být konec... david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika