Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Měl jsem trochu v paměti číslo tuším 9/12, což by měla být Vegama, ale jak říkám, nenapsal jsem si ho hned až nějak tak později kdy jsem ty čísla někde vyčetl.Ten růst této odrůdy byl poměrně velký, byl to pořádný strom s řidší korunou, štěpený na meruňkovém semenáči.Jak se rozrodil tak rodil prakticky pravidelně do toho vyvrácení vichrem, léta.Nebyla to menší koruna a spurtyp jak se píše u Vegamy.Plody byly docela chutné, padaly při zralosti, kulaté střední až větší velikosti s líčkem.Dobře šly od pecky.Monilii poměrně odolná odrůda.  Nějaký časopis-přílohu kde psal doc.Krška z Lednice jsem měl taky, s čísly těch novošlechtění, do té doby než jsem ho půjčil... Jo, ještě mi vymrzla Leskora.U té Velhardy upravuji-plůdky rostou, ale je předčasné jásat, mohou padat později.Na Kiotu 20 plodů by mohlo být ale tlačí se tam monilie, nestříkal jsem. Tak uvidíme, snad z Velhardy bude alespoň na samospotřebu.Martin.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika