Mráz



sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?)
30.4.2017 19:11

Děkuji za reakci. Tak stále živím naději. Scvrklých a zaschlých plůdků, které máte na fotografiích jsem měl pouze pár, ostatní vypadají opravdu jinak, snad zdravě. Jen mě trochu znervózňuje, že se mně zdá, že za těch 8 dnů mají stále stejnou velikost, snad je to dáno jen chladným počasím. Pokud jsou ostatní skutečně zdravé, budu muset udělat probírku, tak obsypaný strom jsem snad ještě neměl. Připomene mi někdo, do kdy se má udělat probírka, aby byla smysluplná? Děkuji všem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.4.2017 5:49

Je to tak, po včerejší sněhové bouřce (trvala jen pár minut) se ochladilo, teď je ve 2.m +1°C a klesá, na autě už je taky "šedivec"angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
proky - (25) - 241.241 (?), 24.4.2017 7:33

jižní čechy(českobudějovicko), teplota dnes ráno v 6 hod. -1,5 stupně, mírně omrzlé listy jahod, minikiwi vrchníé listy černé, mladý ořech horní větvičky černé, nektarinky část horních větviček(špičky) pomrzlá, vzaly za své i odkvetlé květy na těchto větvičkách. Meruňky kioto, citronka(mladá nekvetla), sirena)mladá ma cca 10 kvítků asi to opadá nechci ji vysilovat, vyštípám taky OK, Sousedova vzrostlá velkopavlovická, pravděpodobně také mlžil, kompletně sežehlá, dvě mladé jabloně začínají nakvétat, ostatní zatím nekvetou, zakládají koruny (fuji, beni shogun, admirál(loni jedno jablko letos nekvete), bonita a letní ananasové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 24.4.2017 7:43

Pokud se nepletu, tak v pátek tomu jižní Čechy unikly. Teď to máme komplet. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.106 (?), 24.4.2017 8:40

 Nemyslete si, neunikly ani v pátek. Kaluže všechny zamrzlé. Magnolie na totál, ani nevím kolik ta vydrží.

 Třešně ožehnuté a meruňka se tváří že je OK, ale jak se to pozná hned, nebo se musí počkat, až plůdky opadají?

 Ono Českobudějovicko je široký termín, Já píšu konkrétně Třeboňsko u Lomnice nad Lužnicí.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 24.4.2017 9:19

Dobrý den, pane Pavle, když utrhnete plůdek meruňky a mrknete dovnitř, musí mít světlezelenou dužninu a bílý zárodek jádra a plůdek drží na větvi pevně. Zmrzlý plůdek je jakoby gumový, na povrchu postupně scvrkává a uvnitř je dužnina tmavě zelená, sklovitá, jádro je také sklovité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.106 (?), 24.4.2017 9:58

Díky,

 to tak zatím je, snad pomohla stěna stodoly u které meruňky jsou.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 29.4.2017 13:12

Zdravím Waltře, poznáte z přiložených fotek jestli letos ještě žiju?

Lehké zhnědnutí na rozkrojených plodech se objevilo až pár sekund po rozkrojení. Mráz u nás byl před 8 dny. Všechny plody, které jsem namátkově rozkrojil, vypadají stejně. Na stromě plůdky drží pevně, ale od toho mrazu mají pořád stejnou velikost...? Děkuji.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 30.4.2017 18:53

Se dvěma meruňkami na zahradě se nemohu pasovat na odborníka, ale mně se jeví vaše plůdky navenek v pořádku. Rozhodně tedy vypadají lépe, než ty moje, které přešel mráz.. Po devíti dnech také stále drží na větvích, ale ty nejvíc zasažené mrazem už jsou teď celé scvrké až zaschlé, jiné asi méně zasažené mají na špici propadliny, uvnitř jsou tmavě zelené a jádra jsou scvrklá a hnědá. Oproti tomu plůdky nezasažené se pomalu zvětšují.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 30.4.2017 19:11

Děkuji za reakci. Tak stále živím naději. Scvrklých a zaschlých plůdků, které máte na fotografiích jsem měl pouze pár, ostatní vypadají opravdu jinak, snad zdravě. Jen mě trochu znervózňuje, že se mně zdá, že za těch 8 dnů mají stále stejnou velikost, snad je to dáno jen chladným počasím. Pokud jsou ostatní skutečně zdravé, budu muset udělat probírku, tak obsypaný strom jsem snad ještě neměl. Připomene mi někdo, do kdy se má udělat probírka, aby byla smysluplná? Děkuji všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 24.4.2017 9:26

pane Petře, to se pletete, jak už jsem psal, na stanici Chmu v ČB bylo v pátek ráno -4,1° a v přízemní vrstvě -8,9°. Mám v blízkosti zahradu a květy třešní i slivoní tam jsou pryč, zbytek se ukáže časem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika