Mráz



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
17.4.2017 11:30

u mňa celú veľkú noc sneží, ale keď vyjde slnko, tak sa to roztopí hneď. ani neviem koľkokrát sme mali bielo :) ale nie to som chcel. sadil som nejake stromčeky pred mesiacom, sú ostrihané ako majú byť, level expert :D teraz keď prídu mrazy, tak nezamrznú tie stromčeky v dreve od rezu pár cm? má zmysel tam nasadiť napr. ponožku a dať na to ilegit. sáčok aby nenamokla, alebo mám to nechať tak a tie mrazy nič neurobia stromčeku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 18.4.2017 15:38

Hosta neboli bohyška neboli funkie. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.2 (?), 17.4.2017 9:20

Na jihu Brna dnes mrzlo, díval jsem se na in-pocasi.cz a mzlo i v Holasicích pod Brnem, 196 mnm, tedy i pod 200 mnm.

A přitom jsou hlášeny mrazy až od čtvrtka a ne hned v pondělí.

Takže já letošní úrodu odepisuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 17.4.2017 9:27

U Přerova, 270 mnm mělo být +3, bylo -2. Magnolie před domem má zhnědlé květy, do zahrady nemám odvahu jít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.147 (?), 17.4.2017 10:01

Na jihu čech dnes do rána pršelo, zatím se nám mráz vyhnul, meruňka odkvetlá, nektarinka také, broskvoň  a třešeň v plném květu, včera jsem zjistila na 4-letém semenáči broskvoně první květ, nevím zda je odkletlé nebo před rozketením, nechám to asi na přírodě, zítra opět do rachoty, takže není kdo by hlídal mráz, musíme se starat o naše malé přírůstky kuřátka a kachňátka, líheň je stále plná krůtí holky se také snaží. Je stále zataženo a fouká silný studený vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.103 (?), 17.4.2017 10:15

Vysočina, okres Havlíčkův Brod, cca 500 m n.m. Ráno 4 °C, prší.

Naštěstí mi kvete jenom třešeň a začínají broskve. Jabloně, švestky i hrušky mají ještě do květi daleko.

Večer to nastříkám Kuprikolem a broskve zabalím.

Tak uvidíme jak to dopadne.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.4.2017 11:02

Takže u nás taktéž -4stnoČidlo máme ve výšce cca 4-5m. Zběžná obhlídka zahrady: magnolie ohnědlé, žluté jsou před rozkvětem, ty jsou hnědé úplně, takže nicsad Hosty, ty co se trochu rozvinuly, mají průhledné listy, v pucích to zatím nepoznám. Srdíčkám(dicentra) visí ubohé průhledné stvoly smutně dole. Kapradina(papradka japonská) kterou jsem vloni zachraňovala z nevhodného stanoviště a těšila se letos na konečně krásné listí - leží černá na zemicrying Ovocnou jsem nezkoumala, nemám na to nervy. A to je prý teprve začátekfrown Muž serfuje po NETu a hledá vhodné místo k žitíangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 17.4.2017 11:23

Severní morava, Návsí 360 m.n.m ráno skoro jasno a +1°C nyní přechodně oblačno a +9°C. Mráz se nám dneska vyhnul, ale do konce týdne to příjde tak či tak. Meruňka v plném květu, višeň začíná dneska kvést. Jablka, hrušky už ve fázi růžových poupat. 

Dlouhodobá předpověď hlásí chladnější a deštivější ráz počasí a to až do poloviny května. Letos to bude asi jen o jablkách a hruškách, jak už tady bylo zmíněno. A já jen taky budu doufat, že se to vyplní wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.4.2017 11:30

u mňa celú veľkú noc sneží, ale keď vyjde slnko, tak sa to roztopí hneď. ani neviem koľkokrát sme mali bielo :) ale nie to som chcel. sadil som nejake stromčeky pred mesiacom, sú ostrihané ako majú byť, level expert :D teraz keď prídu mrazy, tak nezamrznú tie stromčeky v dreve od rezu pár cm? má zmysel tam nasadiť napr. ponožku a dať na to ilegit. sáčok aby nenamokla, alebo mám to nechať tak a tie mrazy nič neurobia stromčeku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 17.4.2017 11:49

Vážený pane! Nevím zda je to myšleno vážně, nebo jako provokace... My, zasloužilí pěstitelé oprávěněně vzhledem k předpovědi trneme, co bude příští týden... Pravděpodobně se budeme muset rozloučit s meruňkami a ořechy a myslím že budou oblasti, kde toho pomrzne i víc... A vy tu chcete nasazovat ponožky aby nevymrzly sestřižené konce výhonů? No probůh, to jsme to dopracovali.. Omlouvám se za neurvalou reakci, ale vzhledem k předpovědi je snad lidsky pochopitelná...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.215 (?), 17.4.2017 12:03

to chce bydlet vys.u nas jsou sotva narasene pupeny.sem tam prokukuje bila na svestkach.580 nm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika