Příspěvky uživatele - 39.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2023, 30.3.2023
Zjevně mrazy opět z Moravy, musíme pro meruňky opět do Čech. I loni v noci v Čechách oblačnost a na Moravě jasno. U mě v Želešicích (jižní okraj Brna) -4°C. Poslední roky je vymrzání meruněk téměř pravidlem, ale když jsem byl malý, tak jsme meruňky... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 23.4.2021
Tak nyní nevím co koupit? Již v nabídce zbyly pouze:  Rubinola - Rubín + Prima Goldstar - Rubín +Vanda Lipno - Rubinola + Vanda Co byste koupili Vy? Rubinolu, Goldstar nebo Lipno?
Rozkvétání meruněk 2021, 7.4.2021
Zase to tolik nezmrzne. Loni na jižní Moravě žádný meruňkový sad neprodával meruňky. Letistě Brno Tuřany (u dálnice D1) dnes v 7:00 -4,5°.
Poranění kůry ovocných stromů, 2.4.2021
Na poranění mladého stromku višen Debreceni Botermo od struny sekačky (asi 80% zásek po obovodu) jsem dal štěpařský vosk, a včera po zimě opět. I když bylo strunou seknuto hodně (u mladého stromku je to hned), ten stromek pučí jako kdyby se mu nic... celý příspěvek >
Poranění kůry ovocných stromů, 29.3.2021
Ponechat a nebo vysadit nový??? Velké poranění 2 letého stromku, letos je to 3 roky od výsadby Při sekání trávy jsme velmi zasáhli mladý stromek 2 roky po výsazení. Kůra je zlikvodovaná asi z 80% po obvodu od struny sekačky. Stromek jsme... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy meruněk, 28.3.2021
Taky Brněnsko 215 mnm. Je to prokletá mrazová kotlina, která je velmi náchylná na ranní mrazíky. O pár metrů výše je úroda, u mě pod kopcem mráz spaluje. Já jsem si z shopu objednal z pozdních meruněk 2x Farbaly (3 roky) a 2x Sweet Orange Summer... celý příspěvek >
Lze vypěstovat přes zimu v květináči?, 28.11.2020
Zdravím, píští rok mám svatbu. Usmyslela jsem si že bych chtěla nějaké dekorace ze sušených květiny - konkrétně Nevadlec hřebenitý, Slaměnka, Pestrovka kulovitá, Limonka chobotnatá Zaječí ocásek a Smil listenatý. Lze tyto rosliny vyspěsovat přez zimu... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 9.11.2019
Podnož M9 a také podnož MM106. Tak na podnož MM106 by jsem si troufnul i já, na podnož M9 nejsem dobrý sadař, potřebuji podnože do sušších podmínek. Jsem zklamám při výbětu třešní, téměř všechny jsou na Coltu a tady na těchto stránkách je Colt... celý příspěvek >
Fíkovník neplodí, 28.10.2019
Sice se uvádí, že fíkovník nepotřebuje opylovače. Ale podle mě ano. Každopádně je divné, proč nikdo z Vás nemá běžnou úrodu.
Úroda meruněk 2019, 14.5.2019
Říká se, sázím stromky pro potomky.  A Vy sklízíte hned 2 rok. U mě takto vypadají 6ti leté stromky. Jakou máte podnož?
Co vaše réva 2019?, 22.4.2019
Brno Jaký je rozdím mezi podnoží CR2 a klonem PO-O6? Nyní jsem koupil Teréz na CR2, ale nevím zda jsem neprohlopil. Četl jsem, že CR2 nesnáíší sucho a navíc je zde i nový klon PO-06, který jsem ale v prodejně neviděl.. Sháním podnože pro... celý příspěvek >
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 12.4.2019
Brno 210 mnm. Poslední roky vše zmrzlo.Tak Pražákům jsem taky poslední roky záviděl, v rozhodujícíh nocích tam měli zataženo, kdežto na Moravě bylo jasno. Navíc já mám zahradu pod kopcem, takže je tam mrazová kotlina.
Rozkvétání 2019, 2.4.2019
Z Brna Zde je v 22:00 12°C, tak snad -3 nebude.
Nově založený trávník neroste, 11.6.2018
Zdravím. Nevim zda semeno, ktere tam ted date zakoření. Půda ma být měkká aby se dalo semeno zavalet a aby mělo šanci zakořenit.. Po zaseti musíte neustále zalévat (nekolikrát denně) půda musí byt na povrchu neustále vlhká aby semeno neposchlo a... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk II, 6.6.2018
U Tsunami nejde o nejteplejší polohy.. Jde o to, aby jste neměli mrazovou kotlinu. Mrazovou kotlinu můžete mít i na Trnavsku, když pěstujete pod kopcem. U mě jih Brna 210 mnm, na kopci úroda, pod kopcem téměř nic, vše vymrzne.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika