Mráz



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
17.4.2017 11:02

Takže u nás taktéž -4stnoČidlo máme ve výšce cca 4-5m. Zběžná obhlídka zahrady: magnolie ohnědlé, žluté jsou před rozkvětem, ty jsou hnědé úplně, takže nicsad Hosty, ty co se trochu rozvinuly, mají průhledné listy, v pucích to zatím nepoznám. Srdíčkám(dicentra) visí ubohé průhledné stvoly smutně dole. Kapradina(papradka japonská) kterou jsem vloni zachraňovala z nevhodného stanoviště a těšila se letos na konečně krásné listí - leží černá na zemicrying Ovocnou jsem nezkoumala, nemám na to nervy. A to je prý teprve začátekfrown Muž serfuje po NETu a hledá vhodné místo k žitíangry

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 18.4.2017 15:38

Hosta neboli bohyška neboli funkie. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.2 (?), 17.4.2017 9:20

Na jihu Brna dnes mrzlo, díval jsem se na in-pocasi.cz a mzlo i v Holasicích pod Brnem, 196 mnm, tedy i pod 200 mnm.

A přitom jsou hlášeny mrazy až od čtvrtka a ne hned v pondělí.

Takže já letošní úrodu odepisuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 17.4.2017 9:27

U Přerova, 270 mnm mělo být +3, bylo -2. Magnolie před domem má zhnědlé květy, do zahrady nemám odvahu jít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.147 (?), 17.4.2017 10:01

Na jihu čech dnes do rána pršelo, zatím se nám mráz vyhnul, meruňka odkvetlá, nektarinka také, broskvoň  a třešeň v plném květu, včera jsem zjistila na 4-letém semenáči broskvoně první květ, nevím zda je odkletlé nebo před rozketením, nechám to asi na přírodě, zítra opět do rachoty, takže není kdo by hlídal mráz, musíme se starat o naše malé přírůstky kuřátka a kachňátka, líheň je stále plná krůtí holky se také snaží. Je stále zataženo a fouká silný studený vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.103 (?), 17.4.2017 10:15

Vysočina, okres Havlíčkův Brod, cca 500 m n.m. Ráno 4 °C, prší.

Naštěstí mi kvete jenom třešeň a začínají broskve. Jabloně, švestky i hrušky mají ještě do květi daleko.

Večer to nastříkám Kuprikolem a broskve zabalím.

Tak uvidíme jak to dopadne.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.4.2017 11:02

Takže u nás taktéž -4stnoČidlo máme ve výšce cca 4-5m. Zběžná obhlídka zahrady: magnolie ohnědlé, žluté jsou před rozkvětem, ty jsou hnědé úplně, takže nicsad Hosty, ty co se trochu rozvinuly, mají průhledné listy, v pucích to zatím nepoznám. Srdíčkám(dicentra) visí ubohé průhledné stvoly smutně dole. Kapradina(papradka japonská) kterou jsem vloni zachraňovala z nevhodného stanoviště a těšila se letos na konečně krásné listí - leží černá na zemicrying Ovocnou jsem nezkoumala, nemám na to nervy. A to je prý teprve začátekfrown Muž serfuje po NETu a hledá vhodné místo k žitíangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 17.4.2017 11:23

Severní morava, Návsí 360 m.n.m ráno skoro jasno a +1°C nyní přechodně oblačno a +9°C. Mráz se nám dneska vyhnul, ale do konce týdne to příjde tak či tak. Meruňka v plném květu, višeň začíná dneska kvést. Jablka, hrušky už ve fázi růžových poupat. 

Dlouhodobá předpověď hlásí chladnější a deštivější ráz počasí a to až do poloviny května. Letos to bude asi jen o jablkách a hruškách, jak už tady bylo zmíněno. A já jen taky budu doufat, že se to vyplní wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.4.2017 11:30

u mňa celú veľkú noc sneží, ale keď vyjde slnko, tak sa to roztopí hneď. ani neviem koľkokrát sme mali bielo :) ale nie to som chcel. sadil som nejake stromčeky pred mesiacom, sú ostrihané ako majú byť, level expert :D teraz keď prídu mrazy, tak nezamrznú tie stromčeky v dreve od rezu pár cm? má zmysel tam nasadiť napr. ponožku a dať na to ilegit. sáčok aby nenamokla, alebo mám to nechať tak a tie mrazy nič neurobia stromčeku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 17.4.2017 11:49

Vážený pane! Nevím zda je to myšleno vážně, nebo jako provokace... My, zasloužilí pěstitelé oprávěněně vzhledem k předpovědi trneme, co bude příští týden... Pravděpodobně se budeme muset rozloučit s meruňkami a ořechy a myslím že budou oblasti, kde toho pomrzne i víc... A vy tu chcete nasazovat ponožky aby nevymrzly sestřižené konce výhonů? No probůh, to jsme to dopracovali.. Omlouvám se za neurvalou reakci, ale vzhledem k předpovědi je snad lidsky pochopitelná...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.215 (?), 17.4.2017 12:03

to chce bydlet vys.u nas jsou sotva narasene pupeny.sem tam prokukuje bila na svestkach.580 nm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika