Monilióza



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Katka L. - (30) - 129.78 (?) 
7.4.2011 20:03

Dnes jsem postříkala proti monilioze Horizonem a asi za 30min začalo pršet. Krátce ale celkem dost, taková jarní přeháňka. Tak ted nevím, jestli ten postřik na meruňce vydržel a nebo ho ten déšť spláchl? Co myslíte? Mám hned zítra stříkat znovu nebo až klasicky po odkvětu? Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?), 7.4.2011 20:39

Já bych to postříkal znovu a po odkvětu zase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 8.4.2011 20:23

Paní Kateřino. Jestliže byl odstup deště od ošetření půl hodiny, nemusíte ošetření opakovat. Druhé ošetření proveďte nikoliv až po odkvětu, ale při dokvétání, tedy jakmile budou opadávat květní plátky.

Pokud jste měla v minulosti moniliozu i na plodech, další ošetření je třeba asi 3 týdny před předpokládanou dobou sklizně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 210.187 (?), 13.4.2011 12:58

Dobrý den.  V návodu k použití se píše, že se má stříkat minimálně dvě hodiny před deštěm. Já jsem to zhruba stihl. Teď po odkvětu jsem ještě asi půl dne před deštěm postříkal meruňky BAYCOREM. Použil jsem ho ještě na hrušky (strupovitost, rez). Výsledek zatím neznám. Ale žádný výskyt na výhonech jsem zatím nenašel. V minulých letech jsem stříkal jen po odkvětu a sem tam nějaké napadené výhony jsem odstranil. Tohle počasí jako je dnes(déšť, teplota pod 10 stupňů) je na Moniliový úžeh ideální. Meruňky na tohle počasí nejsou ze své domoviny zvyklé. Tak uvidíme jak to letos dopadne.     Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 8.4.2011 10:04

Kto z vas strieka aj pocas rastu plodov? Odporucaju to, ak je zle pocasie. Treba dodrzat ochrannu dobu... ale predsa len uz to nie je celkom bio ovocie. Od cias kvetu sa chemia urcite strati, ale na vyvoj a dozrievanie ovocia je to trosku menej popularne. Umenie, alebo skusenosti mozu byt aj dobre odhadnut, kedy plody streknut... samozrejme musi to byt podmienene zlym pocasim. Ake mate skusenosti so striekanim pocas rastu plodov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 9.4.2011 20:44

Co myslíte tím "striekať aj počas rastu plodov"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.147 (?), 9.4.2011 22:03

Monilioza tiez znehodnocuje plody napadnutim rastliny v neskorsom obdobi. Hlavne ak pride prudke ochladenie s dazdom. Odporuca sa postrek pocas rastu plodov, ale samozrejme dodrzanim ochrannej doby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 10.4.2011 10:09

Zdá se, že "monília laxa" je větší problém než jsme si schopni připustit. Pečlivě to dokumentuji a i když meruňky nepěstuji, tak jsem v šoku jak to účinkuje na dřevě šlechtěných švestek, je to prostě k pláči. Nepomohly ani loňské 2 postřiky za vegetace. Procento schnilých plodů je přitom minimální. Kdo by uměl maďarsky, tak zjistí jak velký problém to je, protože když zadám do google "monília laxa", tak se nabídne neuvěřitelný počet odkazů v maďarském jazyce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.252 (?), 10.4.2011 10:42

Monilia laxa již napadá nejen peckoviny ale i jádroviny! Minulý rok se mě v květnu a červnu hákovitě ohýbali a schli nové výhony, bylo podezření na spálu růžovitých.Výhony jsem dodal na státní roslinolékařskou správu k rozboru a kultivaci a byla jasně jednoznačně prokázána monilia laxa... Jabloně byly monilíí loni poměrně značně decimovány...

Více v sekci jabloně pod "vadnutím letorostů"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.142 (?), 10.4.2011 10:58
To sú presne príznaky mojich jabloní v r.2010...prevažne na odrode"Šampion", ostatné to toľko nechytalo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika