Příspěvky uživatele - Katka L.

Bílá plíseň na růži, 15.6.2011
Ivano, zatím není co psát, po postřiku Baycorem se nic neděje - bílý povlak nezmizel, ale ani se nezvětšuje. Po odkvětu růži ostříhám (jen to odkvetlé - už ne úplně u země), a postříkám Dithane, který mi zůstal z broskví. Potom napíšu, co se děje.
Nektarina - silný klejotok, 15.6.2011
Děkuji za rady a nározy. Už při jarním postřiku Kuprikolem jsem si všimla, že má nektarinka celkově hodně popraskanou kůru, což dříve nebylo. Ten klejotok se objevil později. Ale jak píšete, letošní zima nebyla až tak krutá. O víkendu jsem stromek... celý příspěvek >
Bílá plíseň na růži, 13.6.2011
Děkuji za radu. Růži jsem postříkala v pátek Baycorem. Zatím ani bílé chomáčky u květů ani bílé skvrny na listech nezmizely. To už tam zůstanou? Stačí to postříkat jen 1x Baycorem a teď již Dithane po 3-4 týdnech? Postříkala jsem zároveň všechny... celý příspěvek >
Bílá plíseň na růži, 9.6.2011 Obsahuje fotku
Na popínavé růži mám znovu po 2 letech bílou plíseň. Tehdy jsem to řešila radikálně a celou růži sestřihla až k hlíně. Loni znovu obrazila a byla ok. Před 3 dny se na ní ale náhle zase objevila bílá plíseň, jako tehdy. Podle různých příspěvků mám... celý příspěvek >
Nektarina - silný klejotok, 9.6.2011 Obsahuje fotku
Nektarina má stále silnější klejotok skoro ze všech větví. Některé větve jsou již suché. Víte někdo, čím to je? Kadeřavost letos nemá, vloni byla minimální. Mšice mívá, ale ty jsou přece na nových letorostech. Navíc je stříkám Mospilanem. Tak z čeho... celý příspěvek >
Vlnovník hrušňový, 9.6.2011 Obsahuje fotku
Na začátku května jsem stejně jako loni objevila na hrušce poškozené listy - od vlnovníka. Postříkala jsem to postřikem Talstar. Ze zčernalých pupenů začaly znovu vyrůstat nové lístky. Byly čisté nepoškozené. Ale poslední týden pozoruji znovu... celý příspěvek >
Monilióza, 7.4.2011
Dnes jsem postříkala proti monilioze Horizonem a asi za 30min začalo pršet. Krátce ale celkem dost, taková jarní přeháňka. Tak ted nevím, jestli ten postřik na meruňce vydržel a nebo ho ten déšť spláchl? Co myslíte? Mám hned zítra stříkat znovu nebo... celý příspěvek >
Borax - hořká pihovitost jablek, 5.4.2011
Děkuji. Na mém sáčku Boraxu z drogerie nic takového není. Dnes takto tedy postříkám hrušku, doufám, že to zabere, je to moc pěkný stromek.
Borax - hořká pihovitost jablek, 4.4.2011
Mám na hrušni kaménkovitost. Bohužel minulý rok byla poškozena většina plodů. Chci vyzkoušet bostřik Boraxem, jestli to pomůže.. Ale bohužel nikdo nikde nepíše, jakou koncentrací?? Ani na sáčku. Můžete prosím někdo poradit? Nechce se mi to do... celý příspěvek >
Správné uskladnění jablek, 8.11.2010
Větrám jen když beru jablka z bedny, což je určitě min 1x týdně - nechám chvíli otevřené víko a znovu vše zavřu.
Černé tečky na jehlicích borovice, 27.4.2010 Obsahuje fotku
Objevila jsem po zimě na všech borovicích na zahradě nějaké černé tečky na jehlicích. Jsou oválné, tak 1-2mm dlouhé. Dnes jak vidím, tak začínají být bílé a zvětšují se. Snad to bude z fotek vidět. Mám to na dvou 2-3m borovicích a jedné zakrslé,... celý příspěvek >
Šedý povlak na větvičkách, 31.3.2010
Děkuji za rady. Zařídím se podle nich.
Šedý povlak na větvičkách, 30.3.2010
Jsem od Kyjova, jižní Morava. Mrazy tu byly také, ale kolik to nevím. Jinak ten vatový povlak je doopravdy jen povlak. Rozmáčknout není co, zkusila jsem to nehtem seškrábnout - jde to těžko, pořádně to tam drží. Jinak na ostatních větvích je povlak... celý příspěvek >
Šedý povlak na větvičkách, 29.3.2010 Obsahuje fotku
Dnes jsem zjistila na jabloni Topas, že na větvičkách je šedý jakoby vatový povlak. Může jít o padlí? Není moc brzo? Jde o 6-letý stromek a nikdy problém s padlím nebyl. A čím bych to měla ošetřit? Taky jsem na stejném stromě objevila na větvičce... celý příspěvek >
Hanita, 23.3.2010
Hanitu mám ted 4 rokem. Minulý rok jsem již rozdávala úrodu - na zavaření toho bylo hodně a do bečky zase málo. Plody jsou opravdu dobré- velké, štavnaté a jdou dobře od pecky. Strom stříkám pouze proti mšicím, tech máme hodně, jinak ne. Žádné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika