Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?)
29.3.2015 14:13

Tak jsem ojel merunky Horizontem a rovnou vzal i broskve :p)

Sice mně prdelka cvakala jestli nezačne pršet, ale už je 3 hodiny po akci a ještě nic, takže asi dobrý, co myslíte?

Některé květy na Pincotu a Velkopavlovické se mně již otvírají

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?), 28.3.2015 17:13

Já Goldrich stříknu zítra. Možná, že se už nějaký ten kvítek dnes otevřel. Veecot ještě určitě ne. A Petře, nemohl jsi udělat lépe. Stříkni ještě jednou při rozkvétání a pak při dokvétání. Letos to bude díky počaí drámo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.216 (?), 28.3.2015 19:50

asi aj ja, zajtra nema tak fukat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 29.3.2015 14:13

Tak jsem ojel merunky Horizontem a rovnou vzal i broskve :p)

Sice mně prdelka cvakala jestli nezačne pršet, ale už je 3 hodiny po akci a ještě nic, takže asi dobrý, co myslíte?

Některé květy na Pincotu a Velkopavlovické se mně již otvírají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 29.3.2015 14:15

u nás v obci se otvira Hargrand

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 29.3.2015 14:31

Já otevírající se Goldrich. Talent + Zato. Dvě hodiny nepršelo, teď mrholí. Tak snad OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 29.3.2015 19:57

židlochovicko-pomalu se otevírá Goldrich, dneska jsem ji vzal Horizonem, za hodku a pul zčalo lehce sem tam prskat, za další pul hodku začalo poprchávat.. No uvidiíme..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 30.3.2015 7:54

docetl jsem se v jednom čsp., že se delal pokus ohledne nachylnosti asi 6 či 8 odrůd meruněk na moniliovou spálu a svinování listů, zajímavé bylo to, že vitezem na Morave je jina odruda oproti Čechám - asi hold jiny typ půd, pochopitelne agrotechnikja jina, nicmene vysledek byl jasny - na Moravě je udajne nejodolnejsi Goldrich, v Čechách Veecot, naopak nejhure v republice dopadl Bergeron

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.3.2015 14:48

O Bergeronu je to známé. Je třeba ho řádně napustit chemií, pak nic nepoznáte. Stejně jako oficiál Tříska řekl cestujícímu, který se chtěl dostat na WC: "Ve stanici nelze", tak zde na oplátku nelze bez chemie pěstovat meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 30.3.2015 17:37

ja se prave pokousim o pestovani merunek nechemicky, uvidime - ruzne odrudy, ruzne podnoze, vitezna odruda bude odmenena vysadbou 50ks

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.3.2015 18:29

O tom Bergeronu jsem to trochu přehnal. Potřebuje úplně stejnou chemickou ochranu, jako ostatní meruňky. Prostě snažit se, co nejlépe ošetřit strom ze všech stran, to je vše. Letos, kdy se díky teplému březnu ocitly meruňky na počátku kvetení a náhlá změna počasí, uvrhla stromy do studeného a vlhkého severozápadního proudění, budu ošetřovat vícekrát, ať je odpor vůči chemii jakkoliv silný. Díky, Mirdo, za Váš zájem. Tím mám na mysli Váš příspěvek o odolnosti odrůd proti moniliovému úžehu. U Veecotu je tady rozpor v citlivosti ve Vašem příspěvku a příspěvku z vlákna Roxana. Ale Veecot se uvádí i jinde jako odolný proti houbovým chorobám. Pro přehled jsem příspěvek z vlákna Roxana překopíroval sem:

Roxana a odolnost monilii

Souhrn Cílem testování bylo hodnocení odolnosti genotypů (odrůd a hybridů) meruněk k moniliniovým hnilobám plodů způsobených houbami rodu Monilinia. V roce 2011 bylo hodnoceno celkem 25 genotypů. Jako nejvíce rezistentní k moniliniovým hnilobám plodů byl hodnocen hybrid ´M 52´ a odrůda ´Betinka´. Naopak jako nejvíce citlivé byly hodnoceny odrůdy ´Candela´, ´Roxana´ a ´Veecot´ jak po umělých tak i po přirozených infekcích houbami rodu Monilinia   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika