Meruňky 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
15.3.2024 16:48

Rozkvétají už i japonská slivoň Fortune a švestkomeruňky. Ještě jednou fotky nezvykle růžových květů Harcotu. Pro pana MH květy Vanillacotu na roubu a na stromku ze Spomyšle. A ještě Hargrand a Kioto MiloseK a TomaseV "go", a ať vám nezmrznou. yes

Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Fortune
Fortune
Flavor Supreme
Flavor Supreme
Hargrand
Hargrand
Vanillacot (roub)
Vanillacot (roub)
Vanillacot (roub)
Vanillacot (roub)
Vanillacot (stromek)
Vanillacot (stromek)
Harmat
Harmat
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.3.2024 15:20

MH yes. Kde všude ještě kvetou meruňky?

Tomcot
Tomcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Goldrich
Goldrich
Orangered
Orangered
nepravá Farbaly
nepravá Farbaly
Big Red
Big Red
Spring Blush
Spring Blush
Tsunami
Tsunami
narůžovělé květy Harcotu
narůžovělé květy Harcotu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 14.3.2024 9:40

zacina kvest Kompakta, Kioto zatim ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 203.35 (?), 14.3.2024 15:45

Dnes se rozvinuly první květy na Hargrandu v nadmořské výšce 440m. Poslední dny jarní, dnes 12 - 15°C a sluníčko trošku vykouklo až odpoledne. Večer se bude stříkat.

Hargrand 14.3.24
Hargrand 14.3.24
Hargrand 14.3.24
Hargrand 14.3.24
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 14.3.2024 21:32

Teď má být 2 dny pěkně, tak s postřikem ještě počkám, pak má trochu napršet a ochladit se, tak předtím stříknu do plného květu signum 1x a to bude asi vše. Jeden,,předstřik" jsem dal před pár dny na větve s odrůdama co už rozkvetly, a pršelo do nich.

Dnes slunko trochu svítilo, ve stínu jinak zima, nějaké včely na meruňkách ale byly.

Čeho jsem si všimnul, Leskora u mě už rozkvetla (na meruňkovém semenáči) a sousedova Leskora co jsem mu rouboval na odkopek myrobalánu je těsně před rozkvětem, rozdíl v rozkvetení tak 4 dny.

Že by podnož meruňkový semenáč urychlovala rozkvétání oproti myrobalánu nebo jen anomálie v letošním roce, na jaké podnoži máte Leskory nebo jiné odrůdy na porovnání a jak rozkvétají? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.3.2024 10:25

Je velmi teplo. Sice to není rekord z roku 1922, kdy bylo 26°C, ale momentálně to žádný březen za kamna vlezem, není. Některé meruňky díku tomu už odkvétají, jako například "Thyrinthos" nebo Wondercot. Některé naopak ještě nezačaly kvést jako například Ananaska z Juralu nebo Šalach anansnyj, Leala, Kech Psar, Farclo, nepravá Vesna.

Wondercot
Wondercot
Bergarouge
Bergarouge
Wondercot
Wondercot
Harmat
Harmat
Tsunami
Tsunami
Farhial
Farhial
Congat
Congat
Apredelice
Apredelice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.3.2024 16:48

Rozkvétají už i japonská slivoň Fortune a švestkomeruňky. Ještě jednou fotky nezvykle růžových květů Harcotu. Pro pana MH květy Vanillacotu na roubu a na stromku ze Spomyšle. A ještě Hargrand a Kioto MiloseK a TomaseV "go", a ať vám nezmrznou. yes

Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Fortune
Fortune
Flavor Supreme
Flavor Supreme
Hargrand
Hargrand
Vanillacot (roub)
Vanillacot (roub)
Vanillacot (roub)
Vanillacot (roub)
Vanillacot (stromek)
Vanillacot (stromek)
Harmat
Harmat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 15.3.2024 19:53

Pěkné fotky Petře. U domu už se otvírají první květy Redhaven i Sunhaven... spíš takoví první nedočkavci, blizny už měly venku ještě před otevřením květu. Leskora jde do plného květu. U kolegy jsem viděl že už mu opadávají květní lístky na nějaké cca 30 leté meruňce velký strom - už dokvétá, plný včel a vůně. Taky chodím čuchat do květů. cheeky MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.43 (?), 16.3.2024 20:34

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Budu poprvné stříkat championem, meruňka už kvete a podle předpovědi mají být noční mrazíky. Ještě nikdy jsem žádný strom nestříkala, vůbec netuším, kolik postřiku připravit. Jedná se o poměrně velký strom, odhadem tak 5-6 metrů. Postřikovač mám nějaký úplně obyčejný. Poradíte, prosím? Děkuji. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 195.10 (?), 16.3.2024 23:18
Nevím co si představit pod pojmem úplně obyčejný postřikovač, např.já mám jen úplně obyčejný zádový pákový membránovÿ Solo na 12 litrů a teleskopický nástavec 2,2m dlouhý, takže s mojí výškou 2m jsem schopem zajistit postřik asi do 4,5m výšky. Při standardním tlaku se vám postřiková kapalina zpravidla nerozpráší od trysky výše, než jeden metr. Pokud nemáte něco podobného, tak nevím, jak byste ze země chtěla zasáhnout postřikem celou vaší korunu. Na druhé straně pro zachování slušné sklizně, v případě že by mráz nebyl velký a postřik Championem by měl kýžený efekt, by stačilo postříkat i jen nižší část stromu. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.43 (?), 16.3.2024 23:59

Postřikovač máte určitě lepší než já, já mám Proteco přes rameno. Ale teleskopickou tyč dokonce 3 m. smiley  Mám ho nově, ještě jsem ho ani nevybalila, snad bude fungovat. Takže čistě teoreticky bych měla zvládnout víceméně celý strom. Ale kolik teda toho postřiku na 1 strom? Nemám vůbec představu. A mám se snažit stříkat hlavně na ty květy? Děkuji. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika