meruňka Bergerot



host - 161.38 (?)
30.10.2012 21:48

Taky se těším na jaro, protože poslední dva roky byly v květnu mrazíky (JZ Morava, 480 m.n.m), které zhatily slibnou úrodu meruněk. Mám mimo jiné mladý strom odrůdy Bergeron. S odrůdou jsem velmi spokojen, je samozřejmě pozdní, ale plody mají výraznou meruňkovou chuť a byla schopná dát alespoň pár plodů i v těchto dvou kritických letech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 14.4.2010 15:41

Jenže pálenka z meruněk je lepší než z broskví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.5.2010 20:36

myslim, ze u vetsiny k paleni ani nedojde, nebot se snědí driv nez se naskytne chvile udelat palenku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 23.5.2010 22:28

Ze zkušenosti vím, že v n.m. výšce 460 m jsou z hlediska omrznutí květů lépe broskve, než meruňky.

Do letoška bych tuto větu potvrdil. Po letošní zimě již ne. Meruňky přezimovaly v pohodě, bez problémů vykvetly i odkvetly. Broskvoně kompletně vymrzly v pupenech.
   Moderní palírny berou již od 50 litrů kvasu. To je množství, které lze nastřádat v dobrém roce i v okrajové poloze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.50 (?), 22.10.2010 20:47

Posílám pro" hosta "od Alexe fotku Bergeronu. Letos, přestože téměř pro deštivé období v době květu nelítaly včely se podařila tato úroda. Plody byly opět sladké a myslím, že malé určitě taky nejsou.Po sklizni dostala opět sestřih přerostlých výhonků a těším se zase na jaro.

Bergeronka na 100%
Bergeronka na 100%
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.38 (?), 30.10.2012 21:48

Taky se těším na jaro, protože poslední dva roky byly v květnu mrazíky (JZ Morava, 480 m.n.m), které zhatily slibnou úrodu meruněk. Mám mimo jiné mladý strom odrůdy Bergeron. S odrůdou jsem velmi spokojen, je samozřejmě pozdní, ale plody mají výraznou meruňkovou chuť a byla schopná dát alespoň pár plodů i v těchto dvou kritických letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika