meruňka Bergerot



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 172.173 (?) 
14.4.2007 13:03, zobrazeno: 54706x
Koupil jsem dnes tuto odrudu (jinou neměli) a zasadil  v 390m.n.v. Chtěl bych vědět jestli je pro  to vhodná a ostatní vlastnosti této odrudy.Děkuji. 
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 131.16 (?), 14.4.2007 15:31
Já ji zasadil ve 400 metrech. Prý je to pozdní merunka a tedy odolná mrazíkům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 14.4.2007 18:50
Myslím, že se jmenuje Bergeron
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.225 (?), 14.4.2007 20:06
Taky mám starosti s názvem nevím jestli meruňka se jmenuje Lesana .Zda-li jsem to zkomolil já a nebo prodejce této ,,pianty" ,jestli takový název ,vůbbec existuje. Děkuji za odpověď,Macáček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.121 (?), 15.4.2007 1:21

Ledana-ranná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 198.107 (?), 15.4.2007 9:05

A nebo Leskora :-)

Jinak co se týče Bergeronu,mám zkušenost (ne,konkrétně s touhle odrůdou) že pozdní meruňky ve vyšších polohách sice třeba nevymrznou v květu,ale nestačí dozrát,daleko lepší jsou ranné odrůdy a na jaře chránit proti předčasnému pučení a květu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.4.2007 21:33
Tomu nerozumím. Meruňky  zrají koncem července. Že by nestihly dozrát ani o měsíc později? To semi nezdá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.74 (?), 15.4.2007 22:02

Meruňka Bergeron je skutečně pozdní ( asi 5-7 dní po Velkopavlovické), Kvete přibližně ve stejnou dobu jako většina neruněk, mrznutím květů tedy touto odrůdou "neutečeme". Většina odrůd kvete přibližně stejně. Výběrem odrůdy jste nic nezkazil, pokud u Vás budou měruňky zrát, pak bude zrát i Begeron.  Protože přece jen jste v oblasti, kde je sklizeň nejistá, doporučiji tomu alepoň pomoct - stanovištěm (chráněná jižní strana), půdou(, co nejkvalitnější, hluboko zpracovaná), agrotechnikou ( zalévání, řez,hnojení) Ve vašem případě bude meruňka kvést o trochu později než v nížině, při optimálních okolnostech bude zrání ještě později než v nížině, ale nehrozí nedozrání.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.159 (?), 18.4.2007 8:22

A jak je jako mam chranit, na horach by se dalo kompletne je zahazat snehen, pokud je na snih bohara zima, ale v nizine? to si mam koupit snezne delo, nebo pozadat cestare at mi tam navozi snih, nebo co? Jak jste to myslel? Tim ze nabilim kmen, dle mych skusenosti nezachranim vubec nic. Mame jednu velkopavlovickou, letos opet po bohatem kvetu a opyleni prisel mraz minus 5 a vse pomrzlo, klasika.

                       Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.74 (?), 23.4.2007 1:01

Obávám se , že si nerozumíme. Meruňka je v zimě velmi odolná, pouze v době kvetení a nasazení plodů je velmi choulostivá a při nedostatku tepla a světla neplodí. čím horší podmínky, tím je výsledek nejistější. Nicméně vynikající půdou, zaléváním atd. lze tomu TROCHU pomoct.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika