Kvetou moc brzo



ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 192.122 (?)
10.4.2011 20:10
No, a je hotovo. Ve čtvrtek začaly kvést, v pátek jsem je všechny poctivě postříkal proti úžehu a dnes ráno celá zahrada bílá. Teploměr sice ukazoval +1°C, ale auto jsem musel po ránu škrábat. Za 15 let jsem meruňky sklízel jen jednou. A to nebydlím někde na horách, ale kousek od Hradce Králové. Broskve dopadnou podobně. Snad budou alespoň třešně, ty ještě nekvetou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 16.250 (?), 5.4.2011 17:22

U nás kvetou meruňky průměrně mezi 10-15. dubnem, a ani letos to asi dříve nebude. Jen rok 2007 byl vyjímkou a začaly kvést velmi brzy - 27.3. Jinak je to celkem jedno, kdy kvetou, protože nám s téměř se železnou pravidelností zmrznou. Naposledy jsme měli úrodu v roce 2000.      MZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.99 (?), 5.4.2011 23:18
Dobrý deň! U nás na Záhorí už kvitnú, ale ceľkovo dosť málo kvetov. Takisto u broskýň je vidieť málo kvetných pukov. Zrejme minuloročný studený a mokrý začiatok leta pribrzdil tvorbu zárodkov kvetov k budúcemu roku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.222 (?), 5.4.2011 23:32

Na Ostravsku asi brzy budou. To pravděpodobně proto, aby mohly kvalitně pomrznout. Nevěřím, že to počasí může vydržet. Co začne brzo, nemá dlouhého trvání.  R.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 6.4.2011 6:52

u nas na Berounsku je zajimave, ze jen o 3dny kvete drive merunka nez broskvon...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 106.122 (?), 6.4.2011 15:41

Nám už také začíná kvést - je plně obsypaná. Bojím je nočních mrazíků, pomůže na ni na noc hodit netkanku (zatím to jde, má2 roky)? A musím ji přes den sundávat nebo ji můžu nechat několik dní zakrytou? Musí se k ní asi dostat včelky, aby ji opylovali, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 6.4.2011 15:52
u nas dělávali sice ne moc přijemnou, ale učinnou obranu tak, že vzali stare hrnce a kyble narvali tam stare seno a zvlhčili a zapalili, ale jen tak aby to dýmilo a dali pod stromy... merunky broskve...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 192.122 (?), 10.4.2011 20:10
No, a je hotovo. Ve čtvrtek začaly kvést, v pátek jsem je všechny poctivě postříkal proti úžehu a dnes ráno celá zahrada bílá. Teploměr sice ukazoval +1°C, ale auto jsem musel po ránu škrábat. Za 15 let jsem meruňky sklízel jen jednou. A to nebydlím někde na horách, ale kousek od Hradce Králové. Broskve dopadnou podobně. Snad budou alespoň třešně, ty ještě nekvetou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 191.35 (?), 10.4.2011 21:06

Nezoufejte, i slabší mrazík květy vydrží. Já jsem měl v Hradci Králové cca + 3° C ve dvou metrech. Na zemi byl mráz, ale jen opravdu přízemní. Moje meruňka je zatím v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 10.4.2011 21:22

u nas uz asi 5dni kvetou tresne... a asi 2 dny svestky..takze jiste nezmrznuti zatim jisti jen oresaky.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 191.35 (?), 10.4.2011 21:33

A kde to je - to je důležité... u nás v Hradci Králové do tří dnů začnou kvést trřešně a po nich i švestky. Uvádějte prosím polohu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika