Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?)
7.4.2015 9:46

Pokud nepřijde liják, tak by to mělo fungovat cca 14 dnů. Snad ale už bude s mrazy klid.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 6.4.2015 12:41

Jak jste dnes dopadli? V Pce ledový povlak na vodě byl, takže mráz na rozdíl od včerejška přece jen zabralsad. A jak na Židlochovicku? Pavle máš nějaké meruňky, nebo jen švestkomeruňky? smiley Ty kvetou stejně jako asijské slivoně? Mám Dapple z Ostrohu, tak se ukáže, jestli je pravý, či falešný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 6.4.2015 13:14

U nas rano po seste zase -4. Rad bych rekl, ze moje meteostanice blbne, ale byla zase jinovatka a led v prazdnych kvetinacich u domu. Bergeron napul rozkvetly, Aurora a Velkopavlovicka zatim drzi. Pluot z Ostrohu jsem vykopal, jeste mam Dapple z Polska, stejne jako Flavorellu a Parfait, coz jsou plumcoty. Co se z nich vyklube uvidim az pristi rok :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 6.4.2015 14:00

 V noci bylo +2, nad ránem se vyjasnilo teplota klesla na nulu. V příštích dnech se má postupně oteplovat, ale rána mají zůstat mrazivá.angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 6.4.2015 15:11

Jirko, Pavle, musíme "vydržať. Za týden už hlásí "hice". Aby se nám po tomhle "chládečku" s ostrým severním větrem ještě nestýskalo, až si budeme utírat pot z čela a vzpomínat, jak bylo před týdnem příjemně. Protože a prostě "nie studené počasie, je len slabé oblečenie". smiley Jinak, jsem ale zvědavý, jestli natrefím na nějaké zhnědlé okvětní plátky na meruňkových květech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 6.4.2015 17:37

Ja by som aj vytrímal, iba keby vytrímaly aj hen tie bazmeky, reku čo to táram, marhuľki.Držtě ma dva, tri lebo pobijem peť, šesť!laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 7.4.2015 8:31

Dobrý den, jak dlouho vydrží postřik mědí z hlediska toho zvýšení mrazuodolnosti? Stříkala jsem v pátek, teploty u nás byly -co jsem zaregistrovala do minus 2, dnes 0 st., tak to by snad ještě šlo. Mě kvete už výrazně Lejuna ze všech nejdřív, má nejteplejší stanoviště, naopak Goldrich, Kioto, Pinkcot, Leskora, které mají stanoviště horší, zaplať pámbu zatím drží. Mám zopakovat postřik mědí? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 7.4.2015 9:46

Pokud nepřijde liják, tak by to mělo fungovat cca 14 dnů. Snad ale už bude s mrazy klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.4.2015 9:53

Možná, že ten Champion opravdu zabral. Sice byl v koktejlu s Talentem a Zatem, což se panu Václovovi moc nelíbilo, ale kdo ví, třeba opravdu "pomáhá a chrání".smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 7.4.2015 10:35

Možná ano. Specielně pro meruňku jsem dokoupil trochu Championu a s Talentem dohromady jsem na ní stříknul v sobotu navečer.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.4.2015 12:11

Tu Karolu mám ve stejném stádiu kvetení, jak Vy, pane Waltere. O ní strach nemám, to Goldrch na B-VA "prohnědává", né že né. Jinak, pane Zdenku nic si z toho nedělejte, to už tak bývá, že je s takovouhle ochranou bývá hodně práce, ale málo užitku. I když ty protimrazové svíce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika