A je po meruňkách



host - 212.49 (?)
19.3.2020 10:47

S těmi stany to je dobrý nápad, akorát se mi do něj vejde 2 letý stromek, u kterého mi na plodech ani nezáleží. 5 letý stromy a starší které by mohly celkem zaplodit by se nevešly ani do dvou stanů. Tak jak jste to myslel? indecision

Kde teda v létě kupujete meruňky když vám umrznou? Mi se doposud meruňky podařilo koupit příležitostně z jižní moravy, když jsem zkoušel přes překupníky, je to všechno nezralé nebo tvrdé, bez chuti, nebo jen transportní zatuchlina, ty z obchodů a od trhovců jsou z dovozu to samé, nedá se to jíst, prostě meruňky určené k prodeji jsou nejedlé, kdyby prodávali kvalitní, nevydržely by přepravu, skladování, hnilo by to. To samé jsou jabka ze super hyper, tento rok úplná chuťová katastrofano. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 212.49 (?), 19.3.2020 10:47

S těmi stany to je dobrý nápad, akorát se mi do něj vejde 2 letý stromek, u kterého mi na plodech ani nezáleží. 5 letý stromy a starší které by mohly celkem zaplodit by se nevešly ani do dvou stanů. Tak jak jste to myslel? indecision

Kde teda v létě kupujete meruňky když vám umrznou? Mi se doposud meruňky podařilo koupit příležitostně z jižní moravy, když jsem zkoušel přes překupníky, je to všechno nezralé nebo tvrdé, bez chuti, nebo jen transportní zatuchlina, ty z obchodů a od trhovců jsou z dovozu to samé, nedá se to jíst, prostě meruňky určené k prodeji jsou nejedlé, kdyby prodávali kvalitní, nevydržely by přepravu, skladování, hnilo by to. To samé jsou jabka ze super hyper, tento rok úplná chuťová katastrofano. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.3.2020 12:14

Jelikož přijde to, co přide, chtěl bych v jednom postřiku použít na ochranu proti monilióze Signum (boskalid, pyraklostrobin) a zároveň na ochranu proti mrazu Champion (hydroxid měďnatý). Ideální kombinace to nebude, ale už jsem to kdysi použil do rozkvetlého Goldrichu před sněhovou vánicí. Tenkrát nebyly škody v důsledku špatného počasí velké.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 19.3.2020 12:52

Pane Petře, myslím, že na ty celodenní tuhé mrazy nepomůže ani svěcená voda. Koupil jsem taky champion, ale zjišťuju, že bude k ničemu, má předtím dost pršet, sněžit a hned přejít do celodenních silných mrazů jaké tu popravdě nebyli ani v zimě v lednu, postřik na to bude vypláchnutý. Teď jsem byl omrknout stromy, tak meruňkám se otevírají první květy a broskve už rozkvétají taky, u nich jsem očekával aspoň 5 dní spoždění a nakonec kvetou ještě o 2 dny dříve než meruňky.sad Takže pokud tu pohromu stromy vůbec přežijí a nevymrznou. crying MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.3.2020 16:13

I když přijdete v důsledku mrazů o budoucí úrodu, tak přesto nezapomeňte ošetřit meruňky proti moniliovému úžehu, protože houba proniká přes květy do dřeva a může dojít k velkým ztátám a to až celých stromů. Moniliový úžeh je největší pohromou meruněk, přitom se mu dá velice dobře předcházet dobrým fungicidním ošetřením. Tenkrát jsem použil společně Talent + Zato + Champion. Co se týče kvetoucích meruněk, tak poslední se otvírá tradičně VP, Leskora, a úplně naposled Bergeron. Pozdní je i Frostina. Broskve se bohužel rozjíždějí taky, to máte pravdu. Kvetou i polní myrobalány. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pl31 - (34) - 221.240 (?), 19.3.2020 18:05

U nas na Vychodnom Slonesku od Nedele 3°C cez den a v noci mraz -4°C. Zajtra este 17°C a v Sobotu 9°C, ja len dufam ze sa to vydrzi a marhule nevykvitnu. Uz sa rozbehli aj broskyne aj hrusky, jablone su cca 3-4 dni za hruskami. Ja len verim ze sa to v Sobotu vsetko zastavi klesajucou teplotou a nejak tie 4 dni preckame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.3.2020 18:30

Jak píše pan MH, největší zima přijde bohužel až koncem března. A jak si vždycky liboval pan Petr z H, tak momentálně vítězí meruňky ve vyšších polohách, které ještě nekvetou. Ovšem na ně si mráz může "došlápnout "později, kdy v teplejších polohách být už nemusí. Pravda je, že jsem takové výrazné snížení teplot letos už nečekal. Zima byla rekordně teplá bez větších výkyvů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 251.168 (?), 19.3.2020 19:40

Dnešní stav té nejrychlejší. Přežije / nepřežije příští týden? blush

Ještě mám v záloze 2 meruňky dole na zahradě, kde se teprve pupeny začínají probouzet, ale to je sázka do loterie, zda přežijí poslední dubnový / květnový noční mrazík, sem teče ledový vzduch z kopců okolo... frown


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.100 (?), 19.3.2020 20:35

Zdravím, ako ste na tom s kvitnutím u Tsunami? Máte už niekto rozkvitnuté kvety?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 19.3.2020 21:18

Ano, Tsunami tu kvete.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.3.2020 22:00

Tsunami kvete tak středně. Ani s těmi nejranějšími, ani s těmi pozdně rozkvétajícími jako je Kioto, VP, Bergeron, Leskora. Nebo-li momentálně kvete, na rozdíl od výše jmenovaných. Nepočítám s žádnou meruňkou už proto, že se nebude jednat jen o jednu mrazivou noc, ale minimálně o tři. Příjemně překvapit by mohly Bergeron, Kioto, Leskora, Frostina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika