A co vaše mšice?



host - 186.2 (?)
10.6.2021 13:12

Opět jsem do skleníku na rajčata aplikoval karanimba olej a mohu říct, že u molic výrazně zvýšil rozmnožovací schopnost...frown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 8.6.2021 18:16

Já ho nedávno použil proti pilatce jablečné (Sanium System nemá pro pilatku jablečnou indikaci, ale jiné přípravky se stejnou účinnou látkou ji mají. A vypadá to dobře! Účinnost je stoprocentní.). Chtěl jsem ho vyzkoušet proti mšicím na meruňách a broskvoni (mšic je letos kupodivu moc, meruňky jsem minulé roky proti mšicím stříkal jen okrajově), ale použil jsem Mospilan. Zbytek Sanium System si nechám proti mandelince bramborové. Zajímá mě, jak bude proti mandelince působit. Jestli bude stačit jeden postřik. Zatím u nás (HK) proti mandelince zabírá stoprocentně Mospilan. Je to asi tím, že nejsme typická bramborářská oblast. První brouky jsem už zaznamenal na plevelných bramborách (z přezimovaných zapomenutých hlíz ve volné půdě). Decis nebo Karate proti mandelince většinou nefungují. SpinTor jsem nezkoušel. Ale prý stále funguje. Sanium System pro neprofesionály má nízkou koncentraci účinné látky, takže se ho dává více. Cca 50 ml na 10 l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.11 (?), 8.6.2021 22:29

Dejte pak vědět, jak to funguje. Působí -li 60 dní a OL je 3 dny, tak mi to nedává logiku. Asi se má za to, že látka je natolik neškodná pro lidi, že ji můžeme baštit. Cena za 10l postřiku 90 Kč je docela rekordní. Já zkouším nyní na molice a mšice "bio" (Karanimba olej a Neudosan, ale nejlepší by asi bylo každou mšici namazat olejem zvlášť, aby to fungovalo dostatečně...

Danik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.2 (?), 10.6.2021 13:12

Opět jsem do skleníku na rajčata aplikoval karanimba olej a mohu říct, že u molic výrazně zvýšil rozmnožovací schopnost...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.6.2021 13:52

Prubnul jsem Kukym preferovaný SANIUM SYSTEM, ale jen lokálně a hlavně preventivně na výhony nových a slabě rostoucích stromků. Proti mšicím a u broskvoní proni obaleči východnímu, který poškozuje vrcholky nových výhonů. Možná, že je na něj ještě čas. Nedávno jsem aplikoval mospik, takže výsledek bude asi neprůkazný, hlavně jde o prevenci. Samotný přípravek budí dojem nějaké "mastnoty" typu pomerančového oleje, ale účinná látka s názvem flupyradifuron nebude jistě nic ekologického, naopak budí dojem "totální chemické války". smiley Jirka, který si "nasyslil" zásoby Calypsa se nemusí vůbec nějakým Saniem vzrušovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.6.2021 18:18

Jak se Vám osvědčil Kukyho oblíbený Sanium System? Jelikož se začaly na ošetřených výhonech broskvoní objevovat poškozené vrcholy obalečem, tak si myslím, že to nebude žádná sláva. U mšic to zatím nemám dostatečně vyzkoušené. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika