2018 prvni merunky dozravaji



Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 23.13 (?)
5.6.2018 0:17
Dobry den, nejsem nijak dobry v posuzovani jemnych merunkovych chutovych nuanci, takze mohu shrnout ze mi Tsunami i Wonder Cot chutnaji docela podobne, prijemne po merunkach... Tomas
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 23.13 (?), 4.6.2018 12:41, zobrazeno: 6035x

Dobry den, u nas dnes prvni 4 spadle = zrale plody z merunky odrudy WONDER COT. Dalsi ranou merunku - TSUNAMI - ocekavam behem tohoto tydne. Uz jsou oranzove, ale jeste ne mekke.

Tomas 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.246 (?), 4.6.2018 17:47

Tak to je naozaj zaujímavá odroda ten WONDER COT keď zreje ešte pred TSUNAMI. Ako by ste ju hodnotili po chuťovej stránke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 23.13 (?), 5.6.2018 0:17
Dobry den, nejsem nijak dobry v posuzovani jemnych merunkovych chutovych nuanci, takze mohu shrnout ze mi Tsunami i Wonder Cot chutnaji docela podobne, prijemne po merunkach... Tomas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 58.199 (?), 5.6.2018 1:10

Cau Tome, tak to je super, ze uz ti Wonder Cot dozrala. Ty moje super ranne Maya Cot a Pricia budou plodit az pristi rok. Zatim se mne zacina trochu vybarvovat jenom Vanilla Cot, ktera kupodivu dozraje asi driv nez Delice Cot, i kdyz by to melo byt naopak. Zahradniceni zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 34.224 (?), 8.6.2018 14:58

ahoj Pavle, maya cot od tebe se mi ujal roub a ta by mela byt jeste rannejsi nez wonder cot a tsunami. Nebudu riskovat - dam ji do skleniku - tim jeji rannost jeste podporim. Jen premyslim co k ni, protoze je tutove cizosprasna. Mozna bych te pristi rok pozadal jeste o roub napr.Pricie - pokud mas vyzkouseno ze by kvetly spolecne. Jinak jsem se konecne dockal toho ze nevim co s dozravajicim ovocem - mam tu tsunami, wonder cot, jahody, troje tresne - to se najednou vsechno neda... na tech merunkach je navic blby ze padaj v podstate vsechny najednou behem tydne. Kazdy den jich je na zemi treba 20. Zase pozitivni je ze jsou vyborny. Vcera jsem koupil pro porovnani na trhu v beroune 2 merunky ze Spanelska (kilo za 75 kc, kus mne stal 5 kc). Barevne vypadaliy paradne. Chut ale mizerna - gumova, malo sladka... neni nad cerstvy domaci

ahoj a at se dari.

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.157 (?), 12.6.2018 22:03

Pěkný den, já jsem sklidila první zralé meruňky právě dnes - Pinkcot. Rodí prvním rokem, 4 kousky, chuťově dobré. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.6.2018 16:49

Současné vybarvení některých odrůd. Protože vybarvuje i Farbaly, bude to záměna. To jsem nečekal, že i Strážnice...sad Tak snad bude pravý alespoň Farhial.

Veharda
Veharda
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Vesprima
Vesprima
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 21.6.2018 8:38

Na mladé meruňce Pinkcot mám doslova 5 meruněk, krásné velké, právě se začínají zabarvovat, jsou teď žluto zelené.

Nicméně za posledních několik dní mi přes noc už 2 upadly (za celé jaro nespadla jediná). Naprosto neporušené, ale nezralé. Netušíte, proč se tak děje? Větrem to není, vůbec nefoukalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.6.2018 11:48

To nevíme. Můj vzrostlý Goldrich má jen pár plodů, ale přesto ještě některé propadly. Některé odrůdy naopak i přes nadměrnou úrodu neshodí nic. Upřimně řečeno mě ten Goldrich vůbec nemrzí, protože nevím, co bych si s tolika meruňkami počal. V minulém roce zachraňoval Goldrich meruňkám reputaci, protože měl meruňky jako jeden z mála. A že jich bylo. Co se týče Pinkcotu, tak existují určitě lepší odrůdy. Někteří ho už likvidují, nebo zlikvidovali. Mně letos vymrzl v pupenech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 149.80 (?), 2.7.2018 19:09

Tak Pinkcot za pomoci dětí spořádán, chutný, velmi šťavnatý. wink



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika