Zahradní drtič nebo štěpkovač



Stránky: 1,  2,  3   
host - 115.60 (?) 
9.7.2017 21:42, zobrazeno: 12819x

Dobrý den, chtěla bych si koupit stroj na zpracování větví, odstraněných z přerostlých stromů a keřů. Můžete mi prosím poradit, jaký systém zpracování je lepší? Je pravda, že většina větví je staršího data a už jsou suché, ne čerstvě odříznuté. Ale i takové budu mít. Je lepší drcení nebo sekání na drobné kousky? Děkuji za odpověď. Olina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 115.60 (?), 10.7.2017 12:43

Opravdu mi nikdo neporadí? Ani kam se mám případně obrátit, aby mi tento problém někdo vysvětlil? Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 10.7.2017 14:59

Po mojí zkušenosti je lepší vácový drtič.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 10.7.2017 15:19

Kupte si pomaluběžný drtič, aby měl válec, když se podíváte dovnitř.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.122 (?), 10.7.2017 15:32

Teď co je co? :-)

Podle tohoto článku je názvosloví obrácené, stroj z Vaší fotky nazývají štěpkovačem.

Pokud pomine názvosloví co je drtič a co štěpkovač, zkoušel jsem oba dva.

Levnější nástroj, který obsahuje kolo, které jakoby krouhá je otřesný nástroj. Pořád se mi ucpával, zvládne menší průměry a dělá strašný, opravdu strašný rachot.

Dražší nástroj, tedy ten s tím pomalým ozubeným kolem, který mají na mysli kolegové nade mnou, a který jakoby větve "drtí" (takže otázka proč se teda nejmenuje drtič...), je mnohem lepší. Větve si sám natahuje, je tichý a zvládne větší průměry. Nedám na něj dopustit. Akorát u čerstvých větví občas dřevo jen požvýká na kousky spojené neporušenou měkkou kůrou (nutno nechat větve chvíli vyschnout). A je těžší na přepravu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.7.2017 15:57

Rychloběžný se jmenuje drtič, protože tvoří drť. Pomaloběžný je štěpkovač, jelikož vyrábí štěpku (možno spalovat). Jinak souhlasím, že ten pomaloběžný je 100x lepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 10.7.2017 16:12

Nazvoslovie zaviedli predajci a zabudli sa spytat nasich jazykovednych ustavov. Ten horsi by sa mohol volat rezac...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 10.7.2017 16:34

Důležité je, aby se tazatel orientoval.Proto jsem vložil fotku.To, že se to jmenuje obráceně, tak s tím nic nenadělám.Válec se točí pomalu a vetev uštípne a taky rozdrtí.To druhé rychloběžné větev nožema jenom odřízne a snad se tomu říká drtič.Nevím proč.Diskusí tady bylo o tom co je lepší hodně.Já preferuju pomaluběžný drtič /štěpkovač.Měl jsem obojí.Pro ženu je lepší to co doporučuji.Vidím to doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.60 (?), 10.7.2017 17:23

Děkuji. Takže když se podívám na internet na nabídku, nabízejí buď válcový nebo nožový. Rozumím tomu dobře, že je lepší ten válcový? Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.7.2017 19:59

Rozumíte správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika