Subaru vs Briggs & Stratton



host - 8.138 (?) 
19.8.2019 11:19, zobrazeno: 2609x

Dobrý den,

hledám vhodnou sekačku a mimo jiné mě u ní zajímá motor. Procházel jsem výrobce samotných sekaček jako je AL-KO, Dolmar, Stiga a Ryobi a tak nějak vykrystalizovalo, že ideálem bude asi sekačka s Briggs & Stratton 675 EXi. Náhodou jsem ale v případě Ryobi zjistil, že používá motor Subaru, konkrétně EA190V. Mám doma křoviňák Makita a ten má taky motor Subaru a jsem s ním spokojený. Lehce naskočí, tichý, relativně silný, zatím zcela bez poruchy,... Ten B&S má hodně videí na youtube a bylo vidět, jak jen lehkým tahem hned naskočil a zároveň byl příjemně tichý. Máte někdo zkušenost a nebo radu, který bude lepší?

Předem díky za odpověď. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 36.36 (?), 23.8.2019 22:04

Podle mě je to jedno. Bral bych to, co má blíž servis a lepší přístup v servisu. Subaru je u nás dost exotický. Pak bych spíš hodně řešil výrobce samotné sekačky. Předpokládám, že s tím nebudete sekat dnes a denně nekonečné lány. Obě značky jsou kvalitní, není to čínský šejd. Jinak zkušenost mám s tím 675 exi. Startuje v pohodě, sebral 25 cm vysoký hustý plevel a ani se nezadýchal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.108 (?), 28.8.2019 19:45

Ta vaše Makita je vlastně stejná sekačka jakou mám já - Dolmar MS4300.4U jen v zelené barvě :-) Jelikož jsem byl zvědavý, tak jsem koukl, jak se to má s tím motorem EA190V. Zajímavá hračka, rozvody OHC, krásných 189 cc. Motor je nabízen i jako Yamaha MA190. Jenže u nás ten motor nabízí jedině Ryobi a nebo hodně drahý John Deere. Což je asi dost problém kvůli servisu. Za mě 675 EXi a nebo Honda GCVx170.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika