Sekačka Al-ko - jaká?



host - 173.6 (?)
4.6.2010 22:59

Zdravím,

o koupi al-ka s hondou jsem uvažoval, ale byl jsem odrazen ze dvou důvodů:

1. Honda motory které jsou montovány na al-ka nejsou originál Honda, ale vyráběné v licenci. Tuhle informaci mám od prodavače.

2. Každý z mého okolí dříve nebo později řešil ohnutou kliku na motoru. Výměna je u Hondy výrazně dražší než u Brigse. cca 9tis vs 6tis

Zvažoval jsem koupi Hondy 465C3, ale od toho mě odradilo nemožnost nastavení výšky držadla. Dále stop páka a páka pojezdu jsou na stejné straně držadla. Při sekání často zapínám pojezd, mám členitý pozemek a nevím jak bych takhle pracoval s Hondou. V rychlosti bych nevěděl kterou páku pouštět.
 Prostě Honda prodává motor, ale komfort práce za bratru 15tis je veškerý žádný.

Koupil jsem Al-ko 4700BRV. To že sekačka spolehlivě seče a sbírá považuji za samozřejmé. Taktéž že ji nastartuje i moje křehká žena. Co mě nadchlo jsou ty maličkosti okolo. Variátor pojezdu jsem považoval za zbytečnou věc, ale je to prima pomocník. Páka pojezdu je v pravo prohnutá, takže pravou rukou držím stop páku a levou připínám pojezd aniž by pravá ruka musela pustit držadlo. Na koši je klapka signalizující naplnění koše. Jak začne padat dolů, tak zamířím rovnou ke kompostu a tedy nemusím vláčet plný koš od sekačky a prázdný zpět.

Sekačku jsem vybíral podle servisu v místě a měl jsem tedy na výběr Hondu nebo Al-ko. Myslím že jsem vybral dobře, i žena je spokojená a červená sekačka jí sluší. Všechny funkční díly jsou z kovu, je vidět že se jedná o vyšší hobby třídu. Al-ko nejnižších tříd bych nebral, snad jen pokud máte pozemek velikosti kapesníku kde sekačku neutaháte.

Přeji šťastnou ruku při výběru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 197.98 (?), 16.4.2010 13:03, zobrazeno: 10580x

Mám zahradu 900m2. Ve svahu (resp. jsou tam udělané terasy). Líbí se mi sekačky AL-KO. A rozhoduju si mezi AL-KO 520 BR Premium, AL-KO 520 BRV Premium Speed a AL-KO 470 BRV Premium.

Jakou byste doporučili? Docela by se mi zamlouvala ta Premium Speed. Má variabilní pojezd, ale otázkou je, zda to k něčemu je.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.27 (?), 3.5.2010 13:20

Taky by mne zajimaly nejake reakce na predchozi prispevek? 

 btw, Alko uz nevyrabi model s motorem Honda? 520 BRH? Nevite neco k motoru Briggs 675 ReadyStart? Jako k srovnani k honda GCV 160?

Dekuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.170 (?), 3.5.2010 14:51

Dobrý den.

Jsem asi měsíc majitelem AL-KO 520 BRV. Zkušenosti zatím vynikající. Sekačku (resp. sekačky - druhá byla pro tchýni) jsem kupoval přes internet z důvodu nižší ceny. Po dotazu zde na serveru zahrada.cz jsem se rozhodl, že nevyužiji 6letou záruku a mám tedy jen 3letou. I tak je to asi dost.

Se sekačkou jsem teď o víkednu sekal zahrádku (asi 200m2), bylo tam dost sromečků, objíždění, ale manipulace s ní byla bezproblémová. Nebyl ani problém s plněním koše, i když tráva byla trochu vlhčí. Variabilní pojezd jsem využil, neboť jsem nespěchal a dal jsem pojezd "na pomalu". Taky kdyby byla tráva vyšší, tak s pomalým pojezdem to bude určitě lepší. Motor (typ 675) chytá suprově, jak tady někdo psal "na jedno laxní zatáhnutí". Bohužel neporadím s porovnáním vůči Hodně. B&S dává záruku, že na max. druhé zatáhnutí motor naskočí (s vyjímkou startů po delším období nečinnosti apod.). Náhradní a spotřební díly si chci obejdnat přímo v USA na aukčním serveru ebay.com. Jsou tam i s poštovným levnější než tady v ČR. Nevím, jaká je na ebayi podpora motorů Honda, ale je to americký server a B&S je americká firma, takže tam lze koupit opravdu každou pružinku. K sekačce jsou dodávány dva nože. Teď nevím přesně na co je jeden a na co druhý, ale jeden třeba lépe seká a mulčuje, druhý lépe seká a vyhazuje do boku. Myslím, že asi není možné udělat univerzální nůž, který by jak výborně sekal, tak i mulčoval i vyhazoval bokem.

Sekačka má poměrně hluboký zvuk motoru, takže mi to připadá v pohodě a řekl bych, že ani moc sousedy ručit nebudu.

Sestavení sekačky bylo bez problémů, zvládne to i průměrný kutil.

Ať se daří.

Petr Filipi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.27 (?), 4.5.2010 8:25

Dekuji za reakci...

Nemate, nekdo i zkusenosti s Al-ko s Hondou?

Dekuji za odpovedi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.6 (?), 4.6.2010 22:59

Zdravím,

o koupi al-ka s hondou jsem uvažoval, ale byl jsem odrazen ze dvou důvodů:

1. Honda motory které jsou montovány na al-ka nejsou originál Honda, ale vyráběné v licenci. Tuhle informaci mám od prodavače.

2. Každý z mého okolí dříve nebo později řešil ohnutou kliku na motoru. Výměna je u Hondy výrazně dražší než u Brigse. cca 9tis vs 6tis

Zvažoval jsem koupi Hondy 465C3, ale od toho mě odradilo nemožnost nastavení výšky držadla. Dále stop páka a páka pojezdu jsou na stejné straně držadla. Při sekání často zapínám pojezd, mám členitý pozemek a nevím jak bych takhle pracoval s Hondou. V rychlosti bych nevěděl kterou páku pouštět.
 Prostě Honda prodává motor, ale komfort práce za bratru 15tis je veškerý žádný.

Koupil jsem Al-ko 4700BRV. To že sekačka spolehlivě seče a sbírá považuji za samozřejmé. Taktéž že ji nastartuje i moje křehká žena. Co mě nadchlo jsou ty maličkosti okolo. Variátor pojezdu jsem považoval za zbytečnou věc, ale je to prima pomocník. Páka pojezdu je v pravo prohnutá, takže pravou rukou držím stop páku a levou připínám pojezd aniž by pravá ruka musela pustit držadlo. Na koši je klapka signalizující naplnění koše. Jak začne padat dolů, tak zamířím rovnou ke kompostu a tedy nemusím vláčet plný koš od sekačky a prázdný zpět.

Sekačku jsem vybíral podle servisu v místě a měl jsem tedy na výběr Hondu nebo Al-ko. Myslím že jsem vybral dobře, i žena je spokojená a červená sekačka jí sluší. Všechny funkční díly jsou z kovu, je vidět že se jedná o vyšší hobby třídu. Al-ko nejnižších tříd bych nebral, snad jen pokud máte pozemek velikosti kapesníku kde sekačku neutaháte.

Přeji šťastnou ruku při výběru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika