Pro travní sekačku do Polska?



Zigfried - (5) - 226.64 (?)
9.9.2012 21:31

Mám sekačku Stiga původně s motorem Brigs Straton. Popár letech se mi podařilo sekačku zničit- nakopnutá hřídel, motor začal vibrovat. Vykašlal jsem se na opravu a před několika lety jsem v Plusu (dnes Penny) koupil čínskou benzínovou sekačku za 2000 Kč ve výprodeji. Tak jsem ten čínskej motor přehodil do šasi od Stigy a musím popravdě říct, že motor chodí mnohem líp než původní BS. Číňan chytá, že ho nastartuje i dítě a spotřeba je nižší. Kdybych dneska natrefil na stejný kup, jako tenkrát v Plusu, koupil bych hned dvě. Jinak čínskej motor maká bez jakýchkoliv nároků na servis již 4 roky. Pouze vždy po sezóně vyměním olej a nabrousím nůž. Motor jde krásně pravidelně a bez vibrací. Když si vzpomenu na BS, kde každou chvíli kolísaly otáčky a furt jsem se hrabal v karburaci...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 137.173 (?), 19.3.2012 16:37, zobrazeno: 19233x

Dobrý den.

Jsem z Ostravy a potřebuji koupit motorovou sekačku s pojezdem. Někde jsem četla, že v Polsku jsou levnější. Nemáte někdo zkušenost? A pokud ano, kam zajet, abych to měla co nejblíže?

Děkuji, Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 17:01

opište výkony motorů, záběr sekačky atd a porovnejte v Polském Těšíně v Castoramě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 19.3.2012 17:50

...a zjístíte, že Vás stejná sekačka výjde na 70% naši ceny... A není problém v Castoramě cokoli vyreklamovat. Když potřebuji jakékoliv věci do zahrady a dílny, tak jezdím pouze tam. Naši hobby prodejci (snad kromě Hornbachu) se tam můžou jet učit, jak se poskytuje servis zákazníkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.73 (?), 19.3.2012 19:29

A co po záruční době nebo posezonní údržba - vyhodit po dvou letech a koupit nové zase v Castoramě? Jak se něco pokazí tak naložit do auta a zase do Polska? Nebo se pak běhá s prosíkem po místních prodejcích v ČR. Oni jsou pak tady nadšeni opravovat nějaké složené hybridy padělků renomovaných značek dodaných různými obchodními kanály do Castoramy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 19:41

co si představujete pod pojmem posezonní údržba?To mám jezdit do servisu, aby mi sekačku umyli nebo vyměnili olej, svíčku?Jak se něco pokazí, tak naložit a do Polska, hranice nejsou problém, samozřejmě nikoho nenutím kupovat sekačku tam, jestli to má 100 km.Pokud vydrží dva roky, tak už vydrží tak říkajíc všechno, pokud se normálně o sekačku starám.Jinak jsou opraváři skoro v každé vesnici, kteří si se sekačkou poradí, např.opraváři mot.pil.křoviňáků.A o hybridy není nouze ani u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 4.9.2012 16:36

Na jaře jsem sháněl křovinořez FS 410.Tady ho oficiální prodejci Stihl v té době nabízeli v akci se slevou asi 3 tisíce.Koupil jsem ho u oficiálního prodejce v Polsku bez akce, bez slevy o další tři a půl tisíce levněji než slavná slevová akce Stihl.Jak jsem psal o několik týdnů dříve.Jsme malý trh a velké společnosti si tady zatím dělají co chtějí.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.73 (?), 4.9.2012 20:48

Poláci jsou kšeftmani, takže i motory v tam koupených sekačkách nemusí být orginální. Už vidím opraváře, který má opravovat nějakou skládanku z Číny. Doufám, že Vám alespoň za tu opravu napaří 30 - 50% navíc oproti zboží zakoupeného zde v ČR u nich. Stačí problémy s technikou koupenou přes internet, když se pokazí. Já můžu dojít do Castoramy pěšky, ale zahradní techniku - pilu, sekačku, travní traktor, křovinořez, kterou používám běhen sezóny často bych si tam nekoupil. Mi stačí, jak jsem si koupil tady v ČR sněhovou frézu - orginál Čína a pak stejnou frézu viděl v Castoramě o cca 2.000 Kč levnější.Tu z Polska nikdy. Reklamace v Castoramě také znám a nic extra.Ale nakupujte tam, je to Vaše věc. Já prodejcem nejsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zigfried - (5) - 226.64 (?), 9.9.2012 21:31

Mám sekačku Stiga původně s motorem Brigs Straton. Popár letech se mi podařilo sekačku zničit- nakopnutá hřídel, motor začal vibrovat. Vykašlal jsem se na opravu a před několika lety jsem v Plusu (dnes Penny) koupil čínskou benzínovou sekačku za 2000 Kč ve výprodeji. Tak jsem ten čínskej motor přehodil do šasi od Stigy a musím popravdě říct, že motor chodí mnohem líp než původní BS. Číňan chytá, že ho nastartuje i dítě a spotřeba je nižší. Kdybych dneska natrefil na stejný kup, jako tenkrát v Plusu, koupil bych hned dvě. Jinak čínskej motor maká bez jakýchkoliv nároků na servis již 4 roky. Pouze vždy po sezóně vyměním olej a nabrousím nůž. Motor jde krásně pravidelně a bez vibrací. Když si vzpomenu na BS, kde každou chvíli kolísaly otáčky a furt jsem se hrabal v karburaci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.58 (?), 10.9.2012 9:55

No, když budete srovnávat jen výkon, záběr a podobně, tak vám cena i u nás bude kolísat v rozmezí 10t, ale když porovnáte přesně stejnou sekačku, (výrobce, typ,), tak zjistíte, že to v Polsku vyjde levněji o 3-5 stovek, k tomu cesta na nákup, v případě problémů další cesty s reklamací atak dále. Do toho bych nešel. Na jaře jsem řešil tento problém a skončil jsem u našeho prodejce. Vybral po internetu, porovnal ceny a nakonec šel do železářství cestou z práce. Levnější měli už jen o 40,-Kč ve městě 50km odtud, takže nebylo o čem přemýšlet. Zrovna na tomhle se šetření dost často změní v bezedný odběr dalších peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika