Přidáváte do oleje Metaltec 1



Stránky: 1,  2   
host - 211.66 (?) 
6.10.2010 22:21, zobrazeno: 14536x

Má opodstatnění přidávat do oleje pro křoviňáky, pilky nebo Vari přísadu Metaltec? Nejsou to vyhozené peníze, v případě, že se používá správný olej ve správném poměru.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 7.10.2010 6:12

Platit pojišťovně jsou taky vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 7.10.2010 6:43

Že má pořád někdo potřebu něco cpát motoru za každou cenu.

Opět se strhne debata mezi těmi, kdo používají a jsou spokojeni, a mezi těmi, co nepoužívají, a motor jim funguje stejně dlouhou dobu. Přičemž ti první, kdyby nepoužívali, tak se motor poškodí, a ti druzí, kdyby požívali, tak se motor poškodí. Důkazní hodnoty jsou často nulové na obou stranách, neb nikdo z povolaných není tribotechnik.

Nezbývá než opakovat: "Držte se pokynů výrobce."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.208 (?), 7.10.2010 7:12
Odpovídám na původní dotaz. Pro mě to význam má z důvodů, které jsem dříve popsal. Při dodržení návodů je to zbytečné. Ale ani v návodech nepočítají s chybou obsluhy, že omylem použije čistý benzín, nebo velmi staré palivo, nevhodný olej, nebo závada ochudí směs, chybné nastavení karburátoru a pod. To už končí v servisu. Ohledně vyzkoušení funkce této přísady, mohu klidně prohlásit, že to mám dlouhodobě vyzkoušené. Nemusíte nikam nic cpát, když jste 100%. Já si to o sobě nemyslím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.36 (?), 7.10.2010 10:03

Ad 1): Ne.

Ad 2): Jsou.

Chalupář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.194 (?), 7.10.2010 13:02

Nyní popíši svou zkušenost, možná se to někomu může hodit. Měl jsem problém s motorem HONDA GXV160. Motor začal mít nadměrnou spotřebu oleje, kouřil a ztrácel výkon. Stáří motoru asi 16 let. Používaný byl na sečení, orbu, hrabání a rotovátorování. Problém jsem vyřešil nákupem nového motoru. Přesto mi to nedalo motor jen tak odložit, značkový servis odhadoval cenu opravy na cca 4000,- Kč. Tak jsem si koupil lahvičku Metaltecu a nadávkoval jsem jej dle doporučení prodejce. Po nastartování se opět objevil černý dým, který postupně ustával. Odhadem bych si troufl tvrdit, že to nyní dýmí asi tak 10% z původního množství. Klapavý zvuk se také změnil. Mohu tedy jen litovat, že jsem tuto proceduru neudělal před rokem, když motor začal trošku kouřit.  ZJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.175 (?), 7.10.2010 16:22

Před časem jsem měl motor na jednom z vozů v podobném stavu jak popisuje pan nade mnou v podobném stavu. Po dotázání se mechanika který se mi dodnes stará o všechny vozy zda motoru v tomto stavu nemůže pomoci nějaká zázračná přísada se usmál a odpověděl, že ani svěcená voda. Myslím že měl pravdu.                  Ad 1) nepoužívám           Ad 2) jsou           Dodržuji lhůty výměny, používám doporučená maziva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.184 (?), 7.10.2010 17:27
To je informace jedna babka něco povídala o něčem co nezná a všichni kolem jí vtloukají do hlavy, že to něco co nezná je špatné a k ničemu. Ale já jen popisuji vlastní zkušenosti, resp. jsem jinde popisoval a je to i můj poznatek, že to je pořádně poznat, tak, jak je třeba uvedeno u GXV 160. Vždyť o nic nejde, kdo to neznáte a nechcete to, tak to nepoužívejte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.175 (?), 7.10.2010 20:57

 2 JS: Tazatel otevřel diskuzi o názorech na Metaltec, napsal jsem svůj příspěvek, nic víc. Netřeba ho shazovat. Odkaz na článek kde je mj. i odborné pojednání o tomto i jiných aditivech jsem umístil před časem a myslím že jte ho četl a komentoval už tehdy. Sám se bez těchto přípravků minu, Vy je používáte, vidím to jako normální možnost volby, toť vše a věřte že do babky mám sakra daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.29 (?), 7.10.2010 21:24
Tak potom to není babka, ale klepna, neboť jen ta nepozná, že ty články byly účelové a jejich hlavní argument - chlór - v přípravku není obsažen. To bylo odborně prokázáno. Ten kdo šíří takové nesmysly není opravdu babka, ale klepna. Ale nevím, jaký vhodný je název pro muže, možná ta slavná role. Zarážející je na tom to, že nejvíce jsou o tom schopni napsat ti, kteří to nikdy nepoužili. Nezajímá Vás, jaká je hlučnost v tanku Leopard při výstřelu? Já jsem slyšel, že...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika