Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
2.10.2015 19:08

O orání na rozchod kol 610mm snad nemá cenu ani psát, protože kdo vyzkoušel orat na 480mm ví své. Další problém je, že orba s jednoosáky obecně vyžaduje od obsluhy dobrou zalost nastavení pluhu a souvislostí proč tak a ne onak nastavit, aby se zbytečně při orbě nedřel. Když se ke špatně nastavenému pluhu přidá větší měrný odpor půdy, pak je obsuha nadřená víc, než je nutné. Jenže zase tyto strojky jsou pro každého, takže se dost často dělají chyby v nastavení pluhu a když ještě do toho promlouvá ten, co si jen myslí že ví, je to problém a důvod k nespokojenosti majitele stroje ať se jmenuje jakkoli. Neposmívám se nezalým, každý rozumíme tomu svému, ale když to má správně fungovat a když chci vyjádřit svoji nespokojenost, měl bych si být jistý, že jsem pro správné nastavení udělal vše. Obecně - Pluhařina je prostě věda a to v pravém slova smyslu, kde správnou volbou oráč pošetří sebe, stroj a i PHM. Sebemenší chyba v nastavení je u jednoosáku daleko více znát oproti větším a vícekolovým kolegům. Také tím nechci říct, ptejte se mě jak orat já vím všechno. Nevím všechno a přes internet se to prostě naučit, vysvětlit a hlavně ukázat moc nedá. Je třeba čas, trpělivost a dobré rady na místě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 2.10.2015 16:56

Tak to je těžký radit někomu, kdo má problém i s výměnou oleje.

Druhá věc je, že návod a odkaz, jak upravit hloubku i šířku orby red.actor z.cenznul a mně se to nechce psát znova.

Uvést analog s Rapido je stejné jako Vaše odbočení od RURISu k Vari. Pokud máte doma cirkulárku, tak se na ni koukněte jestli má všechny kryty a ochrany, jak požaduje IBP pro prodávané stroje a určitě si sám musíte dosvědčit, že minimálně jeden dílek leží někde v koutku sundaný nebo nedejbože ve šrotu. A představte si, že výrovbce by Vám rád prodal výrobek o pár šušňů levnější, kdyby neměl povinnost ten kryt tam montovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 2.10.2015 19:08

O orání na rozchod kol 610mm snad nemá cenu ani psát, protože kdo vyzkoušel orat na 480mm ví své. Další problém je, že orba s jednoosáky obecně vyžaduje od obsluhy dobrou zalost nastavení pluhu a souvislostí proč tak a ne onak nastavit, aby se zbytečně při orbě nedřel. Když se ke špatně nastavenému pluhu přidá větší měrný odpor půdy, pak je obsuha nadřená víc, než je nutné. Jenže zase tyto strojky jsou pro každého, takže se dost často dělají chyby v nastavení pluhu a když ještě do toho promlouvá ten, co si jen myslí že ví, je to problém a důvod k nespokojenosti majitele stroje ať se jmenuje jakkoli. Neposmívám se nezalým, každý rozumíme tomu svému, ale když to má správně fungovat a když chci vyjádřit svoji nespokojenost, měl bych si být jistý, že jsem pro správné nastavení udělal vše. Obecně - Pluhařina je prostě věda a to v pravém slova smyslu, kde správnou volbou oráč pošetří sebe, stroj a i PHM. Sebemenší chyba v nastavení je u jednoosáku daleko více znát oproti větším a vícekolovým kolegům. Také tím nechci říct, ptejte se mě jak orat já vím všechno. Nevím všechno a přes internet se to prostě naučit, vysvětlit a hlavně ukázat moc nedá. Je třeba čas, trpělivost a dobré rady na místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.72 (?), 2.10.2015 19:42
Já si naopak myslím, že je třeba o tom nejen psát, ale i zdůrazňovat, že orba s menším rozchodem je velmi špatně, už jen proto, že lidé znalí věci, tuto možnost doporučují, přestože vědí, že je to nebezpečný nesmysl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 3.10.2015 7:47

Je pravda, že měrka na olej v motoru je ukončena jak píšete, Rotavátor je bez krytu.Nedělá mi to problem.Vadí mi, že musím demontovat při rotavátorování závěs /nosič33kg závaží.Kypřící ústrojí o něj chytá.Píšu o Globálu.Souhlasím s vámi až na tu cenu startovacího zařízení.Jsou jiné kusy plastu, třeba kryt na žací ústrojí křovinořezu stojí taky 400kč.Lidi, kteří mají vámi popsaný záběr od navlékání nitě až po... a ještě stačí dělat něco jiného obdivuji.Taky se mi zdá že někdy nemají pravdu.Já taky nejsem neomylný.Vari zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 3.10.2015 8:58

Nevím, jak někdo může mít problém s měrkou oleje. Pravda je, že jsem poměrně starý a kolem motorů a motůrků se motám od mládí. Nevidím problém pochopit to, že pokud olej nedosahuje měrky, je ho málo, lhostejno jak málo a musí se dolít. Pokud jí dosahuje, tedy je vidět na konci měrky, je ho dostatek, ale měl by se dolít. Ale tak, aby nebylo víc, než je křížkovaná část. A když překročí křížkovanou část, je ho moc. Zcela jistě to není moc složité. Odhaduju, že nějak podobně to bude popsáno v návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 3.10.2015 18:20

Pane PP, přestože jste dost stár, tak máte určité mezery, ve znalostech. Nic vám nevytýkám, ale to vaše povídání je všeobecné a v podstatě to zná každý chlap od třinácti nahoru. Měrka oleje slouží ke kontrole obsahu olejové náplně během provozu motoru. Neni to nic složitého, zvláště, když bude vyobrazení v návodu totožné s reálem. V návodu nenaleznete údaj o velikosti obsahu olejové náplně. A proto se to musí dělat zkusmo. Hrdlo plnicího otvoru je proti vyobrazení prodlouženo plastovým tubusem, na upravené, tedy prodloužené měrce je jen křížkování, v návodu u kratší měrky je vyznačena dvěma čárkami horní mez,, dolní mez je konec měrky, která je zároveň uzávěrem. U prodloužené měrky vyznačení horní meze není. Podle mne je to polovičatý návod, kterým si z nás American Honda Motor Co. dělá mnohojazyčnou prču. Neodhadujte, že tak nějak to bude. Projděte se doma po dědině a půjčte si od šťastného majtele American Honda Motoru HONDA ENGINES uživatelskou příručku, přečtěte si ji a potom kecejte. Nebo ještě lépe, běžte k některému prodejci Honda strojů a kupte si motor American Honda Engines, nebo nějaký stroj vybavený tímto motorem a budete se divit. Prodejce nemá ani takovou prkotinu, které se u zatracovaného Hechtu říká servisní sada pro odčerpání motorového oleje a benzínu, která značně ulehčuje výměnu morového oleje u sekaček atd. A také u Honda strojů se nedozvíte, jak je to s výkonem motoru. U Hechtu máte napsáno: údaje o výkonech motorů jsou měřené při 3600 ot/min. tohoto výkonu stroj při běžném používání nedosáhne. Pro přesné porovnání výkonu motoru použijte údaj o obsahu a typu motoru. V Česku se prostě napíše, že stroj je vybaven velmi silným čtyřtaktním motorem. Pak se jeden diví i ušima. Trochu exaktnosti by vám neublížilo a upusťte od odhadování, nemístného zavádění a rýpání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 15.9.2015 22:43

Je tu orání s vari popsáno opravdu mnohokrát. Jsou i videa o nastavování pluhu. Zkuste pohledat. Nastavovací těleso vůle mít může. Svislé nevadí, do strany být musí aby se pluh rovnal do brázdy. Ne moc velké. Seřizují se těmi dvěma opěrnými šrouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 19.9.2015 11:38

Díky moc za rady :) Hned jak bude čas tak to zkusím v praxi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 23.9.2015 21:34

Nejen tady, ale i jinde čtu, proč Vari ne. Nemám potřebu to vyvracet, nebo se pouštět do polemik. Dovolím si použít vlastní hlavu. Co mě ale všude chybí je, co teda jiného, když ne Vari? Když někdo řekne "A" ať taky řekne "B".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 23.9.2015 22:01

Některý BCS. Třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika