Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 147.46 (?)
26.9.2015 14:30

Foto 1-zbytečně veklý nečitelný detail.

Foto2-podobá se to tomu Favoriťáckému.

Na jaké mašině to máte, bude to také vhodné pro Hondu, dá se to ovládat jedním prstem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 11.107 (?), 25.9.2015 21:35

Já nemám problém přiznat nedokonalost stroje, protože vím, že dokonalé stroje Vari nevyrábí a mám takové tušení, že se to zatím nepovedlo nikomu. Ručně ovládaná spojka je taky často probíraná věc a ano, mnohým by se hodila. Je zde jedno jenže. jenže pokud by stroj dostal silnější motor, ručně ovládanou spojku nutně by se z něho stal "nosič adaptérů" zmizela by "pojezdová" rychlost a tím by přišel o legální provoz na komunikacích, což zase někteří cení a chtějí, potřebují nebo nevím jak to pojmenovat. Změní se, zásadně se změní zabezpečení takovéto převodovky. Jako je třeba odpojení pohonu nářadí při zařazení zpátečky, nebo opačného chodu než je pojezd vpřed a tento "mechanizmus" není nic jednoduchého hlanvě ne "doživotního". Já si tyto věci nevymyslel, jsou to nové předpisy v rámci prodejů v EU. Nejsem zase takový jouda, mám Goldoni Lux se zakladačem za bratru něco málo pod tři sta tisíc, ale to je úplně jíná strana mince, to je stroj na "kšeft" a za rok se zaplatil, kdybych nemusel kupovat nové nože do zakladače, takže na sebe tak nějak vydělá, tedy i na nový a na opravy. Jenže zde jde i o lidi, co chtějí něco pro sebe za svoje vydělané peníze a na pěstování, které se jim nikdy ekonomicky nijak nepromítne, jen jim usnadní a třeba zpříjemní práci a rádi by, aby jim ten strojek umožnil co nejvíce variant za comožná nejnižší cenu a i oni dokážou rozlišit, že se do něčeho má vložit o něco více financí, protože to vydrží násobně déle, než to nejlevnější. Uznejte, že není možné po každém chtít, aby jen do stroje vložil sedmdesát a více tisíc a k tomu plus adaptéry, který jsou fakt dost drahý. Neříkám že nekvalitní, ale drahý a kvalitní až tak, jak to snad žádný z nich ani nechce, protože tu kvalitu ani neužije. Ten, koho by používání jednoosáku s nějakým adaptérem mnělo živit přistupuje k nákupu úplně jinak, ale to jistě taky víte, vždyť to jsou tak jasné věci, že snad není třeba se dál o tom šířit a vysvětlovat si. Je mi líto, ale já si prostě myslím, že pro zdejší lidi není Vari zase tak špatná volba a určitě ne nejhorší, co by mohli udělat. Já tu značku nechchtěl do krve bránit jako jediný a jedinečný výrobek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.112 (?), 26.9.2015 7:40

To jako že si koupím Vari s motorem Honda a hned z toho demontuju originál plyn a koupím za 3 stovky páčku jako má kolo Favorit:?Samozřejmě je obtížné např.orat najet na kořen a pak dát zpátečku, hlídat plyn, držet kleče a čekat až spojka zabere, kleče vylétnou do vzduchu a pluh vás rozpárá.Tak v tom případě zpozorním, zruším případnou gumičku na chcípáku, aby až to pustím ,to hned chcíplo.Když jsem se pro určitou značku rozhodl, tak se stím musím naučit dělat.To se týká i úpravy paliva do motoru Honda.Proto jsem si koupil stabilizátor.Když se tak zamyslím, tak to má většina jako koníčka.Za 70 tisíc bych měl brambory do konce života.Záhonek na okurky a rajské bych si zryl.Přesto jsem rád, že to Vari mám.Na souseda, který má traktor z MF se nešklebím, neříkám mu na co se mě neptá.On si své odveze a já taky.Už to, že můžu na silnici a neotáčím se jestli za mnou nejedou policajti je přeci dobré.Kolik dalších má tech.průkaz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.9.2015 8:10

u Vari dost chybí nesený rotavátor. Stačí když vyřešíte dvě prkotiny. Jak ho nést a neudělat z toho pětimetrovou obludu a kde odebrat otáčky náhonu. A je to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.10 (?), 26.9.2015 8:25
Spolehlivá páčka plynu Honda existuje. Sevření je šroubkem a nejlépe s křídlovým zakončením. Rotavátor je zase stavebnice. 1+1 nůž je na usnadnění hloubení základu, 2 a více nožů na přípravu půdy. Po jiných se dívám, co mají, ne ze závisti, ze zvědavosti a platí to obráceně. Chtěl jsem Vari a jsem spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 9:20

Tak proč tu nedáte tip, případně s fotem. Je to tak obtížné, nebo jen machrujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.98 (?), 26.9.2015 9:32
Foto mohu dát, vypadalo to, že všecko o Vari znáte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 10:54

Tak to se vám určitě něco zdálo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 26.9.2015 12:18
Foto 1 s páčkou sytiče, křídlovým šroubkem nastavuji sevření a pohyb páčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 26.9.2015 12:22
Foto 2 bez páčky sytiče, sytič v poloze páčky na doraz a jde víc ztuha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 14:30

Foto 1-zbytečně veklý nečitelný detail.

Foto2-podobá se to tomu Favoriťáckému.

Na jaké mašině to máte, bude to také vhodné pro Hondu, dá se to ovládat jedním prstem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika