Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
25.9.2015 21:35

Já nemám problém přiznat nedokonalost stroje, protože vím, že dokonalé stroje Vari nevyrábí a mám takové tušení, že se to zatím nepovedlo nikomu. Ručně ovládaná spojka je taky často probíraná věc a ano, mnohým by se hodila. Je zde jedno jenže. jenže pokud by stroj dostal silnější motor, ručně ovládanou spojku nutně by se z něho stal "nosič adaptérů" zmizela by "pojezdová" rychlost a tím by přišel o legální provoz na komunikacích, což zase někteří cení a chtějí, potřebují nebo nevím jak to pojmenovat. Změní se, zásadně se změní zabezpečení takovéto převodovky. Jako je třeba odpojení pohonu nářadí při zařazení zpátečky, nebo opačného chodu než je pojezd vpřed a tento "mechanizmus" není nic jednoduchého hlanvě ne "doživotního". Já si tyto věci nevymyslel, jsou to nové předpisy v rámci prodejů v EU. Nejsem zase takový jouda, mám Goldoni Lux se zakladačem za bratru něco málo pod tři sta tisíc, ale to je úplně jíná strana mince, to je stroj na "kšeft" a za rok se zaplatil, kdybych nemusel kupovat nové nože do zakladače, takže na sebe tak nějak vydělá, tedy i na nový a na opravy. Jenže zde jde i o lidi, co chtějí něco pro sebe za svoje vydělané peníze a na pěstování, které se jim nikdy ekonomicky nijak nepromítne, jen jim usnadní a třeba zpříjemní práci a rádi by, aby jim ten strojek umožnil co nejvíce variant za comožná nejnižší cenu a i oni dokážou rozlišit, že se do něčeho má vložit o něco více financí, protože to vydrží násobně déle, než to nejlevnější. Uznejte, že není možné po každém chtít, aby jen do stroje vložil sedmdesát a více tisíc a k tomu plus adaptéry, který jsou fakt dost drahý. Neříkám že nekvalitní, ale drahý a kvalitní až tak, jak to snad žádný z nich ani nechce, protože tu kvalitu ani neužije. Ten, koho by používání jednoosáku s nějakým adaptérem mnělo živit přistupuje k nákupu úplně jinak, ale to jistě taky víte, vždyť to jsou tak jasné věci, že snad není třeba se dál o tom šířit a vysvětlovat si. Je mi líto, ale já si prostě myslím, že pro zdejší lidi není Vari zase tak špatná volba a určitě ne nejhorší, co by mohli udělat. Já tu značku nechchtěl do krve bránit jako jediný a jedinečný výrobek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 11.107 (?), 25.9.2015 21:35

Já nemám problém přiznat nedokonalost stroje, protože vím, že dokonalé stroje Vari nevyrábí a mám takové tušení, že se to zatím nepovedlo nikomu. Ručně ovládaná spojka je taky často probíraná věc a ano, mnohým by se hodila. Je zde jedno jenže. jenže pokud by stroj dostal silnější motor, ručně ovládanou spojku nutně by se z něho stal "nosič adaptérů" zmizela by "pojezdová" rychlost a tím by přišel o legální provoz na komunikacích, což zase někteří cení a chtějí, potřebují nebo nevím jak to pojmenovat. Změní se, zásadně se změní zabezpečení takovéto převodovky. Jako je třeba odpojení pohonu nářadí při zařazení zpátečky, nebo opačného chodu než je pojezd vpřed a tento "mechanizmus" není nic jednoduchého hlanvě ne "doživotního". Já si tyto věci nevymyslel, jsou to nové předpisy v rámci prodejů v EU. Nejsem zase takový jouda, mám Goldoni Lux se zakladačem za bratru něco málo pod tři sta tisíc, ale to je úplně jíná strana mince, to je stroj na "kšeft" a za rok se zaplatil, kdybych nemusel kupovat nové nože do zakladače, takže na sebe tak nějak vydělá, tedy i na nový a na opravy. Jenže zde jde i o lidi, co chtějí něco pro sebe za svoje vydělané peníze a na pěstování, které se jim nikdy ekonomicky nijak nepromítne, jen jim usnadní a třeba zpříjemní práci a rádi by, aby jim ten strojek umožnil co nejvíce variant za comožná nejnižší cenu a i oni dokážou rozlišit, že se do něčeho má vložit o něco více financí, protože to vydrží násobně déle, než to nejlevnější. Uznejte, že není možné po každém chtít, aby jen do stroje vložil sedmdesát a více tisíc a k tomu plus adaptéry, který jsou fakt dost drahý. Neříkám že nekvalitní, ale drahý a kvalitní až tak, jak to snad žádný z nich ani nechce, protože tu kvalitu ani neužije. Ten, koho by používání jednoosáku s nějakým adaptérem mnělo živit přistupuje k nákupu úplně jinak, ale to jistě taky víte, vždyť to jsou tak jasné věci, že snad není třeba se dál o tom šířit a vysvětlovat si. Je mi líto, ale já si prostě myslím, že pro zdejší lidi není Vari zase tak špatná volba a určitě ne nejhorší, co by mohli udělat. Já tu značku nechchtěl do krve bránit jako jediný a jedinečný výrobek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.112 (?), 26.9.2015 7:40

To jako že si koupím Vari s motorem Honda a hned z toho demontuju originál plyn a koupím za 3 stovky páčku jako má kolo Favorit:?Samozřejmě je obtížné např.orat najet na kořen a pak dát zpátečku, hlídat plyn, držet kleče a čekat až spojka zabere, kleče vylétnou do vzduchu a pluh vás rozpárá.Tak v tom případě zpozorním, zruším případnou gumičku na chcípáku, aby až to pustím ,to hned chcíplo.Když jsem se pro určitou značku rozhodl, tak se stím musím naučit dělat.To se týká i úpravy paliva do motoru Honda.Proto jsem si koupil stabilizátor.Když se tak zamyslím, tak to má většina jako koníčka.Za 70 tisíc bych měl brambory do konce života.Záhonek na okurky a rajské bych si zryl.Přesto jsem rád, že to Vari mám.Na souseda, který má traktor z MF se nešklebím, neříkám mu na co se mě neptá.On si své odveze a já taky.Už to, že můžu na silnici a neotáčím se jestli za mnou nejedou policajti je přeci dobré.Kolik dalších má tech.průkaz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 26.9.2015 8:10

u Vari dost chybí nesený rotavátor. Stačí když vyřešíte dvě prkotiny. Jak ho nést a neudělat z toho pětimetrovou obludu a kde odebrat otáčky náhonu. A je to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.10 (?), 26.9.2015 8:25
Spolehlivá páčka plynu Honda existuje. Sevření je šroubkem a nejlépe s křídlovým zakončením. Rotavátor je zase stavebnice. 1+1 nůž je na usnadnění hloubení základu, 2 a více nožů na přípravu půdy. Po jiných se dívám, co mají, ne ze závisti, ze zvědavosti a platí to obráceně. Chtěl jsem Vari a jsem spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 9:20

Tak proč tu nedáte tip, případně s fotem. Je to tak obtížné, nebo jen machrujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.98 (?), 26.9.2015 9:32
Foto mohu dát, vypadalo to, že všecko o Vari znáte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 10:54

Tak to se vám určitě něco zdálo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 26.9.2015 12:18
Foto 1 s páčkou sytiče, křídlovým šroubkem nastavuji sevření a pohyb páčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 26.9.2015 12:22
Foto 2 bez páčky sytiče, sytič v poloze páčky na doraz a jde víc ztuha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.9.2015 14:30

Foto 1-zbytečně veklý nečitelný detail.

Foto2-podobá se to tomu Favoriťáckému.

Na jaké mašině to máte, bude to také vhodné pro Hondu, dá se to ovládat jedním prstem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika