Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
20.8.2015 20:09

O kus víše jsem si postestl, že je škoda, že není nic aktivního k Hecht 7100 a odpověď byla v tom smyslu, jako by na Vari něco aktivího bylo. Já si myslím, že Vari má dostatek aktivního příslušenství na to, abych to nemusel nějak dál vysvětlovat.

Předělávka převodovky není nic, co by dělalo problémy a kdo ví oč jde, jistě s tím bude souhlasit. Zase tak moc práce a dílů to není. Použít čtyřtaktní motor na starou T20, tu od RERRA by pro ni nemuselo být přínosem a mohlo by se stát, že ji motor do roka zničí. Dílem již opotřebováním s příhlédnutím k její konstrukci a to nejspíše při orbě. Na rotavátorování na dvojku může být i čtyřtakt a převodovce to neubližuje. Provozovat čtyřtaktní motor na dvoutaktní DSK317 je otázka toho kterého najitele. Je fakt, že se sníží pojezdová rychost na všech stupních a právě to může být pro někoho pozitivum.
 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 20.8.2015 20:23

Já psal na 100% méně olova, né o 100% méně olova. Special myslím mýval více olova, i narural 94 s olejem má asi více olova.  Je to ovšem laitský názor, nechce se mi to hledat na internetu. Jinak máte pravdu že v této problematice jsem absolutní laik smiley

No každopádně jsem dneska koupil již výše zmíněný,,železný šrot,, terra za 15 000,- kč. Vše je funkční, jenom to chce odrezit, natřít, vyměnit motor za čtyřtakta jak už jsem říkal a vyměnit olej v převodovkách (v zimě jak bude čas tak repas). Součástí toho všeho bylo:

Převodová skříň T-20 s velkými koli se závažími, Převodová skříň T-19 s koly, Lištová sekačka 90cm se dvěmi náhradními lištami a náhradními žabkami, Motor Jikov 2t(půjde na výměnu za čtyřtakt na eko dotace) s řídítky, kultivátor, rotavátor, dvojpluh škobrťák, nastavitelný hrobkovač, radlice na sníh, návleky na kola pro orbu, přídavná závaží (70 kg) + kopa práce strávená v zimě na repasu.

Až dám do kupy ten motor s převodovkou a zkusím orat, hned napíši info. Když tak bazar to jistí : -)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 20.8.2015 21:01

Jsem zvědav jak budete s lštovkou kosit?,když zaměníte motor, nebo ji prodáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 20.8.2015 21:28

s tou lištovou sekačkou je to ve hvězdách. Převodová skříň T-19 jde použít se čtyřtaktem, nic méně jak jsem četl na stránkách výrobce, přestavba výjde na čtyři tisíce aby se to správně zpřevodovalo. Navíc máme doma Mf-70. Je to sice kopyto a člověk se s tím ve svahu dost nadře, ale má to lištu 120cm. K dispozici mám také bubnovou sekačku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 20.8.2015 23:14

Samotný motor 2T prodáte bez problémů kdykoliv později za tu cenu co máte slevu Ekodotace. Takže pokud mohu radit z vlatní zkušenosti, nechte si zadní vrátka otevřená a jestliže má motor dobrou kompresi, tak si jej ponechte a kupte PJXP200 za plnou cenu. On se ten samotný Jikov s klečemi dá prodat i za 8.000,-, pokud má ty těžké řidítka nebo za 7.000,-, pokuf má řidítka lehká (luční k sekačkám). Taky budete moci prodat celou sestavu motor + lištové sečení, což se prodává lépe než po částech (DMJ+T19+AZS).

Ekodotace je prostě výhodná pro ty, co mají dvoutakt tři a více roků po smrti (tj. termínu pro ekonomickou GO či výbrus).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.5 (?), 20.8.2015 17:05
এক হেঁচকা চালু
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 20.8.2015 20:09

O kus víše jsem si postestl, že je škoda, že není nic aktivního k Hecht 7100 a odpověď byla v tom smyslu, jako by na Vari něco aktivího bylo. Já si myslím, že Vari má dostatek aktivního příslušenství na to, abych to nemusel nějak dál vysvětlovat.

Předělávka převodovky není nic, co by dělalo problémy a kdo ví oč jde, jistě s tím bude souhlasit. Zase tak moc práce a dílů to není. Použít čtyřtaktní motor na starou T20, tu od RERRA by pro ni nemuselo být přínosem a mohlo by se stát, že ji motor do roka zničí. Dílem již opotřebováním s příhlédnutím k její konstrukci a to nejspíše při orbě. Na rotavátorování na dvojku může být i čtyřtakt a převodovce to neubližuje. Provozovat čtyřtaktní motor na dvoutaktní DSK317 je otázka toho kterého najitele. Je fakt, že se sníží pojezdová rychost na všech stupních a právě to může být pro někoho pozitivum.
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 20.8.2015 21:14

U DSK317 je aktivní jen rotavátor, vše ostatní jsou pasivní bebechy. U DSK316, je to již něco jiného, tam může být aktivní všechno, mimo odhrnovací radlice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.84 (?), 22.8.2015 8:37
Kluci, co říkáte na MS 16? Pro klasické práce (orba, vybrání brambory, brány, rotavátor,)na poličku do 400m2? Ted´ byl za poloviční cenu u Moutfieldu. Spousta příslušenství v pohodě a vozík to také uveze. Pro zahrádkáře (ne profi zemědělce) dobrá volba - nebo ne? Hlavně at se daři, úrodu at nezničí sucho, mšice nebo jiné invazní druhy :-) Nazdar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 22.8.2015 9:33

Já bych to řekl asi takhle. Bazarové Vari a Terry jsou v nabídce nejčastěji z důvodu, že přežili produktivní věk původního majitele a dědicové už v hospodaření nehodlají pokračovat. MS-16 se na bazaru buď neobjeví, protože umře dříve než první majitel skončí aktivní užívání, nebo se objeví výjímečně, protože se majitel rozhodl přejít na lepší stroj a nákup opřel o pár šušňů získaných prodejem původního MS16.

Nákup MS16 Vám nebudu rozmlouvat, ale zvašte sám své nároky. Podle mne je ale lepší jít třeba i do "cHECHTala" 7xxx řady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 22.8.2015 20:04

Pokud by profi zemědělec založil svoji práci na Vari, Gondoni, BCS, Pasqualli a nebo nějakém jiném jednoosáku, asi by už dávno umřel hlady. Takto se to přece nedá dělit.  Z tuzemských výrobců jednoosáků ale není jen Vari, je zde MKS-60 nebo Robot. Jenže malá prodejní síť a ND nejlépe u výrobců, ale nejsou s dodávkou problémy. Já bych také souhlasil s tím, že než Mountfielda, to raděj Hecht 7100, jenže zase tento stroj nemá možnost sečení nebo mulčování trávy, popřípadě její obracení shrabování.  Cenově velice zajímavě nebo chcete-li poměrově i ZUBR, který se ponejvíc najde na slovenském bazoši, sem tam i na českém, ale to je jen další překupník. Naftový jednoosák pochází asi z Ukrajiny a tady nastává ten největší problém - dostupnost ND. Když jsem slovenského prodejce ANATOLYI nebo jak, oslovil s dotazem na nový stroj, nebyl problém alespoň s komunikací žádný problém i příslib bezproblémového dodávání ND tehdy proběhl. Prostě klasika, jak všichni známe, když ptáčka lapají...   Po dvou měsících jsem z jiného mailu kontaktoval stejného prodejce s požadavkem konkrétního dílu, zda je možno a za kolik. Dodnes mě neodpověděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika