kultivátor



host - 213.71 (?)
5.2.2007 11:08
Omlouvám se za opožděnou odpověď, ale nějak mi to uniklo. Já jsem to vyřešil tak, že jsem z převodovky co je na rotavátor sundal hřídel s rotačními noži a na krátkou hřídel orig. rotavátorovou jsem přidělal(přivařil na čtverec bez nožů) 2 řemenice  pro změnu rychlosti - naviják má také 2, ale většinou používám 8m/minutu při těžších stromech. Na navijáku mám navařenou trubku s pojišťovacím šroubem - do této trubky vsunu přední držák, který je součástí převodovky a spodní částí převodovka dosedne na oporu. Ta tam musí být, neboť při napnutí klínového řemenu by docházelo k velkému pružení a malému napnutí klínového řemenu. Po skončení provozu navijáku pouze přehodím řemenici za pracovní nástroj rotavátoru - dle potřeby záběru. Motor Honda má velmi nízkou spotřebu, protože jede v malém zatížení a proto se přiblížení velkého stromu i na 80m vyplatí a je fyzicky ve stráni podstatně méně náročné. Klínový řemen pro přenos síly jsem použil z důvodu možnosti ochrany při zastavení se o kořeny,kameny,pařezy - proti přetížení. J.S.  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 69.30 (?), 14.12.2006 12:10, zobrazeno: 41673x
Dobrý den všem.
Můžete se se mnou (a možná i dalšími) podělit o svoje případné zkušenosti s použitím kultivátoru? Mam na zahradě cca 250 m2 záhonů a zatím na nich robotuji s rycími vidlemi, motykou a dalším, pro mě již nepříliš populárním nářadím. Záda bolí a tak si říkám, což takový kultivátor? A když mám vše okolo domu, což kultivátor elektrický?
Máte někdo zkušenosti s kultivátory, ať již kladné nebo i ty druhé? Děkuji za názory, Vladimír
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.71 (?), 14.12.2006 18:11
Já mám pouze kladné zkušenosti, ale používám Vari Honda systém, který jsem chtěl z důvodu variability - orba, sečení, doprava, rotavátor, odhrnování sněhu + odmetání sněhu, vyorávání brambor a související práce, válení, vláčení, hloubení úzkých výkopů - rotavátor 1+1 hvězdice, pohon navijáku v lese a přibližování dřeva k cestám atd. Tyto rotavátory mají velký výkon a robustní provedení - litinové převodovky a stavebnicový systém - ale není to elektrický pohon. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 29.1.2007 17:47
Vzhledem k obdělávané ploše postačuje kultivátor z kategorie "hobby". Co se týká nabídky na trhu, velikosti a výkonu a v neposlední řadě dostupenému servisu a náhradním dílů, připadá v úvahu Vari Pony, nebo Mountfield MS 16 IN. Oba kultivátory jsou zajímavé z hlediska široké nabídky příslušentví, výkonu a manévrovatelnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.99 (?), 29.1.2007 18:56
Pane J.S., jak se dá Vari využít pro pohon vavijáku a k přibližování dřeva?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.71 (?), 5.2.2007 11:08
Omlouvám se za opožděnou odpověď, ale nějak mi to uniklo. Já jsem to vyřešil tak, že jsem z převodovky co je na rotavátor sundal hřídel s rotačními noži a na krátkou hřídel orig. rotavátorovou jsem přidělal(přivařil na čtverec bez nožů) 2 řemenice  pro změnu rychlosti - naviják má také 2, ale většinou používám 8m/minutu při těžších stromech. Na navijáku mám navařenou trubku s pojišťovacím šroubem - do této trubky vsunu přední držák, který je součástí převodovky a spodní částí převodovka dosedne na oporu. Ta tam musí být, neboť při napnutí klínového řemenu by docházelo k velkému pružení a malému napnutí klínového řemenu. Po skončení provozu navijáku pouze přehodím řemenici za pracovní nástroj rotavátoru - dle potřeby záběru. Motor Honda má velmi nízkou spotřebu, protože jede v malém zatížení a proto se přiblížení velkého stromu i na 80m vyplatí a je fyzicky ve stráni podstatně méně náročné. Klínový řemen pro přenos síly jsem použil z důvodu možnosti ochrany při zastavení se o kořeny,kameny,pařezy - proti přetížení. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.138 (?), 30.1.2007 8:14
Z vlastnej dobrej skusenosti mozem doporucit Vari-Honda, aj ked uznavam, ze pre rozlohu, ktoru obrabate to moze byt silny kaliber. To by som vam vsak nepisal iba tak. Chcem vam dat do pozornosti iny aspekt systemu Vari, ktory je bohvie preco na okraji pozornosti. Je to OKOPAVACKA systemu Vari. Su to v podstate 3 malicke rotavatoriky (kultivatoriky) o sirke zaberu 15cm, stredny 22cm a najvacsi 35cm (ak sa nemylim o nejake cm). V nasej rodine asi "najmilovanejsi" komponent systemu Vari, lebo odburava vacsiu cast otravnej roboty s motykou pri okopavani plodin pocas cele doby vegetacie. Okopavame s nimi skoro vsetko: mrkvu, petrzel, kapustu(=zeli), kaleraby(=kedluben), zemiaky(=brambor), rajciny, papriku, karfiol, repu mak(kym je mensi ako cca 80cm), kukuricu, (tiez kym je mala cca do metra), brokolicu, spenat, fazulu, redkovku... atd. Kedze okopavacka je komplet zakrytovana a je v tvare polovicneho profilu kvapky, da sa s okopavackou Vari okopavat aj v plnej vegetacii, lebo predna cast okopavacky podvihuje listy hore na kryt a listy dalej sklznu po vrchu krytu bez poskodenia dozadu dolu za okopavacku. A to aj u takych krehkych listoch ako ma kalerab, alebo rajcina. Podotykam, ze napr.mrkva v plnej vegetacii ma take silne olistenie, ze listy zo susednych riadkov sa navzajom prelinaju do jednej suvislej plochy, ale okopavacka tym prejde bez citelneho poskodenia rastlin. Podla nastavenia okopavacka ide do hlbky cca 1 az 5 cm, takze sa da ist tesne vedla rastliniek a to az cca 1-2 centimetre (!!) od stonky rastlin bez citelneho poskodenia korenovej sustavy. Okopanie je velmi kvalitne, prevzdusni zem a dokonale nici burinu. Ani take odolne buriny ako pyr a pod., ktore sa mnozia rozsekanymi castami tela buriny nemaju sancu a funguju ako zelene hnojenie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 31.1.2007 9:18
Já se připojuji k host - .11.99, 29.1.2007 18:56. Taky mě zajímá totéž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.99 (?), 5.2.2007 19:18
Jo no konečně. Já myslel, že jste na mně zapoměl. Z toho popisu navijáku nejsem moc moudrý, ale to nevadí. Myslel jsem, že existuje nějaká tovární verze, ale vy používáte vlastní výrobu. Co se dá dělat. Ale dík.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.106 (?), 16.2.2007 14:21
Svého času vyrábělo JZD v Trojanovicích el. kultivátor, s nastavitelnou šířkou 20 až 60cm, který byl univerzální, pohonná jednotka 1,5kW /2800ot 380V, zpětný chod a další volitelné nástavby sekačka, pluh, vyorávač brambor, ohrnovač brambor, čerpadlo, brány a možná ještě něco neměl jsem všechny doplňky.
Byl jsem s ním velmi spokojen, pak jsem přešel na větší výměru s malotraktorem dom. výroby a kultivátor prodal - bohužel. Dnes se již nevyrábí a já začínám hledat náhradu a zjištuji, že mi nezbyde nic jiného než si ji vyrobit sám. 
Elektro pohon byl tichý, čistý a levný, základní jednotka stála před deseti lety 10000,-Kč, nezabralo to moc místa, člověk to lehce převezl autem - ještě jednou bohužel je pryč. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.30 (?), 19.2.2007 15:59
Tak to by bylo přesně to, co bych si představoval. Smůla. Ať jsem hledal kde chtěl, našel jsem pouze kultivátor cca 700W. A když jsem ho viděl v reálu, důvěru ve mě nevzbudil. Už začínám shánět materiál a budu něco dávat dohromady sám. Pokud budete taky stavět, přeju hodně úspěchů. Vladimír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika