Křovinořez Stihl nebo Husqvarna?



Džugo - (4) - 190.152 (?)
19.9.2007 20:50
Vážený pane nemám skusenosti s HQ ale naivka som si kúpil krovinorez Homelite. Nemám velkú záhradu len 38 árov za mesiac úplne zničená odstr. spojka oprava 1350 sk /neplatila záruka, zničenie používaním, po ďalšiom kosení asi 10 árov kôrovia z kukurice odišiel pružínový prevod v hriadeli znovu zodratá spojka predpokladaná cena opravy kolo 3000. Krovinorez cestoval v záruke do šrotu, pravdaže s vynadaním si do hlupákov, že som sa ulakomil na akciovú cenu 6700 sk. /Nebol to internetový obchod ale Metro/ Potom som kúpil Stihl FS 120 - krovinorez. Nádhera to je práca nepozná prekážky v tráve vburine pefekt s kosiacou hlavou a s trojzubom nepozná prekážky. Rok prevádzky Kôrovie, nálet, staré ríbizle tráva burina len benzín a maxi spokojnosť. Už by som nekúpil inú značku. Peter
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 74.223 (?), 23.7.2007 16:00, zobrazeno: 56093x

Potřeboval bych poradit, zda koupit křovinořez raději Stihl nebo Husqvarna. Jedná se mi o výkonovou řadu kolem 1,3-1,6 KW, používám v současnosti Oleomack 735 (1,1 KW), ale chtěl bych raději něco od zmiňovaných výrobců s vyšším výkonem. Budu rád za reakce někoho, kdo má s těmito značkami zkušenosti. Oleomack 735 funguje již 4. rok perfektně bez poruch, takže od druhých výrobců bych čekal pouze pohodlnější práci-hluk a vibrace. Jedná se mi o sekání zahrady kolem 1000 metrů několikrát ročně, takže ač nárazově, dostane pár hodin zabrat. Jedná se téměř vždy o sečení strunou, můj 1,1 KW je na hranici, raději bych výkonovou rezervu.  Poraďte tedy-Stihl nebo Husqvarna? Jak je to se spotřebou, kvalitou dílenského zpracování a spolehlivostí?  Předem díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.30 (?), 23.7.2007 17:46
Radil bych STIHL. HSQ velice často zadřená. Ne vinou obsluhy - to je z praxe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.22 (?), 23.7.2007 19:43
Nemohu říci, že by měl z uvedené řady Stihl méně zadření než HQ.
A co se týče vašeho dotazu na hluk, tak z této řady neznám hlučnější křovinořez, než je Stihl. Zkuste si v praxi různé stroje poslechnout a uvedenou skutečnost poznáte i bez decibelmetru.
Možná mám smůlu, ale zatím jsem nezaznamenal zadřený křovinořez HQ (Stihl) a to ne vinou obsluhy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.30 (?), 23.7.2007 20:40
Opravoval jsem mnoho zadřených křovinořezů HSQ v záruce i Bohu žel těsně po záruce (smůla pro majitele). Pracoval jsem v servisu HSQ. Velice drahé opravy!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.22 (?), 24.7.2007 12:56
Mohu vás ujistit, že takovéto opravy u Stihlu nejsou levnější, ale to asi víte.
Zadřít se může každá značka, ale u značek jako je HQ, Stihl a další jsem zatím zažil pouze z důvodu použití špatné pohonné směsy.
Nemalý podíl na tom měl zelený olej husqvarna který Husqvarna nevyrábí. Originál dvoutaktní olej HQ je do modra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.81 (?), 18.9.2007 11:59
Dělám v údržbě zeleně cca dvacet let, a musím říct, že jsem neviděl rozpadlou úhlovou převodovku tzv. sekací hlavu u STIHLU u Husqarny několikrát... samozřejmě s vyloučením  chyby  obsluhy. Husqarnu už nekupujeme tak nevím jak jsou na tom aktuálně...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.30 (?), 18.9.2007 16:07
Je to pořád stejné. Stihl je lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.201 (?), 19.9.2007 19:36

Musím souhlasit, že stihl je lepší. Vybírám totiž to samé, obsah mezi 30-40ccm, ještě zvažuji. A o tom zadření HQ, myslím si že to bylo v oleji, ne strojem. Tím se nenechte ovlivnit, podstatná je konstrukce, použitá technologie a vzpadá to, že nikdo neudělal lepší křoviňák než stihl, ale ty ceny nejsou lidový. Jsem jeden z těch, co si na kvalitu připlatí, není to jen placení značky, jak by se mohlo zdát na první pohled. Jen z těch 4-mixů mám smíšené pocity, tam ukáže čas, jak se to osvědčí. Já jdu do 2-taktu, myslím, že ještě nebyl překonán v tomto obsahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Džugo - (4) - 190.152 (?), 19.9.2007 20:50
Vážený pane nemám skusenosti s HQ ale naivka som si kúpil krovinorez Homelite. Nemám velkú záhradu len 38 árov za mesiac úplne zničená odstr. spojka oprava 1350 sk /neplatila záruka, zničenie používaním, po ďalšiom kosení asi 10 árov kôrovia z kukurice odišiel pružínový prevod v hriadeli znovu zodratá spojka predpokladaná cena opravy kolo 3000. Krovinorez cestoval v záruke do šrotu, pravdaže s vynadaním si do hlupákov, že som sa ulakomil na akciovú cenu 6700 sk. /Nebol to internetový obchod ale Metro/ Potom som kúpil Stihl FS 120 - krovinorez. Nádhera to je práca nepozná prekážky v tráve vburine pefekt s kosiacou hlavou a s trojzubom nepozná prekážky. Rok prevádzky Kôrovie, nálet, staré ríbizle tráva burina len benzín a maxi spokojnosť. Už by som nekúpil inú značku. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.172 (?), 19.9.2007 22:04
Husqvarna nezná slovo reklamace. Váš Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika