Křovinořez Stihl nebo Husqvarna?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 2.122 (?) 
19.9.2007 23:09
Stihl FS 120 jsem si mohl vyzkoušet. Je ideální když si můžete vyzkoušet více modelů od různých značek prací ve vysoký a hustý trávě a to jak strunu, tak kotouč.
FS 120 se strunou vůbec neuspěl a s kotoučem to zvládal obtížně. Trochu se zlepšila situace při použití osmizubu (kotouče byly nové).
Při daném výkonu 1,3 kw se to dalo předpokládat a proto to nelze vyčítat.
Jestli Stihl nemá v něčem konkurenci, tak to je určitě hluk. Neznám hlučnější křovinořezy a lituji sousedy jejich majitelů.
Cena (17000,-kč) tohoto stroje je také přemrštěná. Za 12 - 13 tis. se dá koupit kvalitnější stroj.
Výhodou tohoto stroje je rozsáhlá servisní síť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 223.2 (?), 20.9.2007 19:37
Ceny má STIHL dosti přemrštěné to je fakt. HSQ ale taky. Který lepší za tu cenu máte namysli?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.122 (?), 20.9.2007 22:14
Mám na mysli křovinořezy s japonskými motory, nebo kompletně japonské. Chcete napsat přesné typy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.2 (?), 22.9.2007 20:27
Můžete mě prosím napsat značky a tipy? Děkuji. I www. stránky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.122 (?), 22.9.2007 23:53

Jsou to první stránky na které jsem narazil, jenže nevím zda to nebude bráno jako reklama. Snad to nezmizne.

http://www.nejlepsiceny.cz/krovinorezy/?v=honda

http://www.sekacky.cz/znacka/marunaka?gclid=CKfxg6aB2I4CFRzTXgod21hjBA

http://www.sidia.cz/k/motorovy-krovinorez-solo-133-b-detail-99578.html

http://www.sidia.cz/k/motorovy-krovinorez-solo-143-b-detail-99580.html

http://www.sidia.cz/k/motorovy-krovinorez-solo-148-b-detail-99582.html

http://www.sidia.cz/k/motorovy-zadovy-krovinorez-solo-149-detail-99583.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.49 (?), 20.9.2007 22:41
Škoda, že Vám ho nedovolili i nastartovat PČ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.49 (?), 20.9.2007 22:49
Pardon nastartovat ten k r FS-120 pre pána2 .122
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.201 (?), 21.9.2007 16:51

Ten hluk u stihlu je jen subjektivní dojem, na decibely se to moc neliší. Netvrdím, že ho nemám taky, ten dojem, Honda 2-takt má příjemnější zvuk, ale zkuste porovnat se stihlem něco jiného, ohledně zpracování na něj nikdo nemá. A to jsem obešel všechny známé značky. Nejblíže k němu má HQ v profi řadě s novým motorem TORX, nebo tak nějak, a celkově profi řada, ostatní modely od HQ jsou konkurence schopné jen díky ceně, jinak jsou osekané, ale to asi vychází z té ceny. Málokdo se zajímá tak do detailů o kupovaný výrobek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.122 (?), 21.9.2007 23:12
Hluk a subjektivní ?
Stačí vzít decibelmetr spravedlivě měřit a subjektivita + parametry z reklamního letáku se vám rozplynou.
Nemohu vyvrátit že stihl má blízko k hq, jenže já mám na mysli kvalitnější stroje, které se stihl snaží stále dohnat a to hlavně v konstrukci.
Uvedu tedy například jeden parametr o který se zajímá skoro každý. Kompletní motor včetně litinové spojky (křovinořez) o výkonu 3,1 HP a váze 3 kg. vyrábí se a prodává již několik let. Obsluha považuje použití chráničů sluchu za zbytečné.
Toto je srovnání se světovou špičkou a tím rozhodně netvrdím že stihl je špatný stroj. Srovnání s ostatními evropskými stroji by  dopadlo většinou opačně, až na ten hluk, ten je skutečně unikátní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 24.9.2007 8:03

Když jsem končil na lesnické škole, tak jsem si ve školní akci koupil křovinořez Stihl FS 350. Používal jsem ho jako živnostník na vyžínání v lese, nyní ho už používám jenom na zahradě a na vyžínání v našem vlastním lese. První 2 - 3 měsíce šel jak fík, ale pak přestal dobře chytat při teplých startech. Nakonec ani nešel pořádně do otáček tak jsem ho dal do servisu a oni vyměnili zapalování. Křovík sice funguje, ale teplé starty jsou pro něj stále problematické. Jinak výkonově je to stroj dostačující, žádné jiné problémy jsem s ním neměl. S pilovým kotoučem se s ním dají dělat i prořezávky nebo výseky plevelných dřevin.

Co se týče zadírání křovinořezů té které značky, tak je v 90% chyba v namíchané směsi benzinu. Nedoporučuji používat déle jak 2, max. 3 týdny starou směs. Před čtyřmi lety jsem takto zapekl pilu Stihl 026, když jsem měl doma měsíc namíchanou směs 1:50  Natural 95 + olej Stihl - dvě soboty po sobě jsem s touto směsí normálně těžil, pak týden pila stála a další sobotu jsem šel kácet kůrovčáky a ouha, pila při řezání hlavního řezu začala ztrácet výkon, až se skoro zastavila. Takže moje rada je, namíchávat si jen tolik směsi, kolik jsem schopen v krátké době (ideálně do dvou týdnů)  zpracovat.

A ještě chci reagovat na mylné informace o oleji Husqvarna, které tady někdo uvedl. Zelený olej od Husqvarny  - dříve označení Two stroke je originál olej Husqvarna. Modrý olej od Husqvarny je také originál, jenže tento olej má označení Husqvarna XP a je přednostně určen pro stroje nasazené v těžkých provozních podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika