Křovinořez Stihl nebo Husqvarna?



host - 212.22 (?)
24.7.2007 12:56
Mohu vás ujistit, že takovéto opravy u Stihlu nejsou levnější, ale to asi víte.
Zadřít se může každá značka, ale u značek jako je HQ, Stihl a další jsem zatím zažil pouze z důvodu použití špatné pohonné směsy.
Nemalý podíl na tom měl zelený olej husqvarna který Husqvarna nevyrábí. Originál dvoutaktní olej HQ je do modra.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 74.223 (?), 23.7.2007 16:00, zobrazeno: 55927x

Potřeboval bych poradit, zda koupit křovinořez raději Stihl nebo Husqvarna. Jedná se mi o výkonovou řadu kolem 1,3-1,6 KW, používám v současnosti Oleomack 735 (1,1 KW), ale chtěl bych raději něco od zmiňovaných výrobců s vyšším výkonem. Budu rád za reakce někoho, kdo má s těmito značkami zkušenosti. Oleomack 735 funguje již 4. rok perfektně bez poruch, takže od druhých výrobců bych čekal pouze pohodlnější práci-hluk a vibrace. Jedná se mi o sekání zahrady kolem 1000 metrů několikrát ročně, takže ač nárazově, dostane pár hodin zabrat. Jedná se téměř vždy o sečení strunou, můj 1,1 KW je na hranici, raději bych výkonovou rezervu.  Poraďte tedy-Stihl nebo Husqvarna? Jak je to se spotřebou, kvalitou dílenského zpracování a spolehlivostí?  Předem díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.30 (?), 23.7.2007 17:46
Radil bych STIHL. HSQ velice často zadřená. Ne vinou obsluhy - to je z praxe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.22 (?), 23.7.2007 19:43
Nemohu říci, že by měl z uvedené řady Stihl méně zadření než HQ.
A co se týče vašeho dotazu na hluk, tak z této řady neznám hlučnější křovinořez, než je Stihl. Zkuste si v praxi různé stroje poslechnout a uvedenou skutečnost poznáte i bez decibelmetru.
Možná mám smůlu, ale zatím jsem nezaznamenal zadřený křovinořez HQ (Stihl) a to ne vinou obsluhy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.30 (?), 23.7.2007 20:40
Opravoval jsem mnoho zadřených křovinořezů HSQ v záruce i Bohu žel těsně po záruce (smůla pro majitele). Pracoval jsem v servisu HSQ. Velice drahé opravy!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.22 (?), 24.7.2007 12:56
Mohu vás ujistit, že takovéto opravy u Stihlu nejsou levnější, ale to asi víte.
Zadřít se může každá značka, ale u značek jako je HQ, Stihl a další jsem zatím zažil pouze z důvodu použití špatné pohonné směsy.
Nemalý podíl na tom měl zelený olej husqvarna který Husqvarna nevyrábí. Originál dvoutaktní olej HQ je do modra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.81 (?), 18.9.2007 11:59
Dělám v údržbě zeleně cca dvacet let, a musím říct, že jsem neviděl rozpadlou úhlovou převodovku tzv. sekací hlavu u STIHLU u Husqarny několikrát... samozřejmě s vyloučením  chyby  obsluhy. Husqarnu už nekupujeme tak nevím jak jsou na tom aktuálně...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.30 (?), 18.9.2007 16:07
Je to pořád stejné. Stihl je lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.201 (?), 19.9.2007 19:36

Musím souhlasit, že stihl je lepší. Vybírám totiž to samé, obsah mezi 30-40ccm, ještě zvažuji. A o tom zadření HQ, myslím si že to bylo v oleji, ne strojem. Tím se nenechte ovlivnit, podstatná je konstrukce, použitá technologie a vzpadá to, že nikdo neudělal lepší křoviňák než stihl, ale ty ceny nejsou lidový. Jsem jeden z těch, co si na kvalitu připlatí, není to jen placení značky, jak by se mohlo zdát na první pohled. Jen z těch 4-mixů mám smíšené pocity, tam ukáže čas, jak se to osvědčí. Já jdu do 2-taktu, myslím, že ještě nebyl překonán v tomto obsahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Džugo - (4) - 190.152 (?), 19.9.2007 20:50
Vážený pane nemám skusenosti s HQ ale naivka som si kúpil krovinorez Homelite. Nemám velkú záhradu len 38 árov za mesiac úplne zničená odstr. spojka oprava 1350 sk /neplatila záruka, zničenie používaním, po ďalšiom kosení asi 10 árov kôrovia z kukurice odišiel pružínový prevod v hriadeli znovu zodratá spojka predpokladaná cena opravy kolo 3000. Krovinorez cestoval v záruke do šrotu, pravdaže s vynadaním si do hlupákov, že som sa ulakomil na akciovú cenu 6700 sk. /Nebol to internetový obchod ale Metro/ Potom som kúpil Stihl FS 120 - krovinorez. Nádhera to je práca nepozná prekážky v tráve vburine pefekt s kosiacou hlavou a s trojzubom nepozná prekážky. Rok prevádzky Kôrovie, nálet, staré ríbizle tráva burina len benzín a maxi spokojnosť. Už by som nekúpil inú značku. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.172 (?), 19.9.2007 22:04
Husqvarna nezná slovo reklamace. Váš Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika