Jakou koupit rotecni benzinouvou sekacku s cenou okolo 10tis?



host - 29.97 (?)
30.4.2009 13:53

Nechci dělat žádné firmě reklamu, ale opravdu dobré sekačky jsou:

Stiga Turbo 47S, motor Honda GCV 135 za 11990 Kč

Mountfield 4820 PD, motor Briggs 500 Series za 11959 Kč (při použití vkladky)

Ibea 4727, motor Briggs 625 Series za 11490 Kč

Raser 484 TR, motor GGP SV 150 za 9900 Kč(jedna z nejobratnějších na trhu)

Honda Izy HRG 463 C3 SDE za 14990 Kč(v akci)

a další...

Tohle je výčet těch nejprodávanějších, já osobně bych asi šel do Stigy kvůli pozinku a motoru Honda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 2.27 (?), 28.4.2009 9:24, zobrazeno: 9989x

Zdravim vsechny,

prosel jsem v teto sekci spoustu diskuzi ohledne sekacek, nikde jsem ale nenasel presne to, co by mi pomohlo s mym problemem vybrat vhodnou sekacku.

Mam zahradu o rozloze 2000m2 na rovine, ale ne s dokonale rovnou plochou, obcas nejaka mulda, vymol apod. Trava taky neni anglicky travni, proste mix nejruznejsich travin, ktere obcas dorustaji do vysky i 60cm, protoze nestiham sekat.

Hledam nejakou benzinovou sekacku ktera bude v prvni rade velmi kvalitni a bude mit dostacecny vykon na posekani cele polochy a to vcetne vysoke a huste travy.

U predchozi sekacky - Mountfield-Toro mi vadila konstrukce madla a jeho uchyceni sroubky, ktere se po projeti nekolika nerovnosti povolily. Coz nasledne vede k nekolikacentimetrove vuli v madlu a s tim se sekacka velmi spatne ovlada. Plus spousta dalsich konstrukcnich drobnosti a kvality zpracovani.

Uvazuji o koupi nejake sekacky od Husqvarny, jelikoz produkty teto firmy povazuji za kvalitni a profesionalni.

Dekuji za Vase reakce.

Mirek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.29 (?), 28.4.2009 9:46
Pokud jste se uz rozhodl pro Husqvarnu nedoporucuji vam typ s bocnim vyhazovacim tunelem, protoze ze zkusenosti majitelu vim, ze se velmi casto ucpava. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.142 (?), 28.4.2009 9:52
Nerozhodl jsem se pevne pro Husqvarnu, jen jsem rikal, ze mi tato fima prijde po strance kvality na vysoke urovni, coz se ptreba o na tomto foru mnohokrat proklamovanem Mountfieldu rict neda. Ten me po zkusenost prilis nepresvedcil. Rad bych ale slysel nejake jasne duvody a typu pro dobry nakup. Kazdopadne dyky za radu, zrovna ten bocni tunel mi prisel jako dobry, ale zrejme tedy nebude. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.214 (?), 28.4.2009 10:15
Uz jsem to psal v jinych vlaknech. Pokud chcete bezproblemovou spolehlivou sekacku, kupte si Hondu. Jestli to mate blizko do Polska tak tam jsou o ctvrtinu levnejsi, takze se dostanete na cenu neznackovych sekacek prodavanych u nas s nepopsatelne lepsi kvalitou. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 28.4.2009 12:24

To tu můžete psát i nadále, ale na tomto foru to bude povětšinou "házení hrachu na stěnu". Všimněte si, co se najde dalších a dalších zoufalců, kteří zde vlákna prostě nečtou, vždy si najdou na netu nějaký cenově přijatelný kousek a ihned jej sem zadají se žádostí o doporučení.Prostě se vyzkoušených značek držet nebudou, co by těm zprofanovaným věhlasným výrobcům dávali své peníze, že?

Pro 186.142. Kdybyste tu trochu pohledal, nemusel byste se zamotat do neustále omílané zkušenosti: sekačky Husqvarna nebrat a ty s bočním výhozem(pro záměr trávu sbírat) už tuplem ne!!!

Ale klidně se ptejte dál :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.98 (?), 30.4.2009 12:14

Mrkněte se do vlákna "Weibang WB 506, Mega 4750 LKT, nebo neco jineho". Myslím, že ten Weibang WB 506 by mohl být pro vás ideální. Já jsem si tedy nakonec připlatil za Stigu kvůli tomu, že je výrazně lehčí a taky jsem ji nemusel kupovat přes web. Na prodejně mi nabízeli ještě nějakou Stigu za 8000,-, typ bohužel nevím.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.97 (?), 30.4.2009 13:53

Nechci dělat žádné firmě reklamu, ale opravdu dobré sekačky jsou:

Stiga Turbo 47S, motor Honda GCV 135 za 11990 Kč

Mountfield 4820 PD, motor Briggs 500 Series za 11959 Kč (při použití vkladky)

Ibea 4727, motor Briggs 625 Series za 11490 Kč

Raser 484 TR, motor GGP SV 150 za 9900 Kč(jedna z nejobratnějších na trhu)

Honda Izy HRG 463 C3 SDE za 14990 Kč(v akci)

a další...

Tohle je výčet těch nejprodávanějších, já osobně bych asi šel do Stigy kvůli pozinku a motoru Honda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.253 (?), 1.8.2009 17:52

Doplním svoji zkušenost, po pořízení zahrady a pozdějším dokoupení sousedního pozemku jsem získal pozemek o výměře 1900m2.

A protože jsem neměl žádné zkušenosti se sekáním a bylo to v době kolem r 2000 kdy ještě nefungovaly fóra a vůbec stránky jako je tato, tak jsem dal na svoji intuici a takovou tu povšechnou znalost techniky a koupil jsem novou sekačku Husqvarna 4,5PS s motorem Briggs. Až po nějaké době jsem si všiml, že byla označena jako Made in Italy.

Tahle sekačka měla zásadní problém jakoukoliv trávu dopravit do koše, novou šťavnatou, nebo starší řidší a proschlou v závislosti na místě pozemku, neustále se městnala v prostoru bubnu a koš byl poloprázdný, stejné to bylo v době sucha, ráno, v poledne i večer a za mokra ani nemluvím. Sekání znamenalo po každém koši resp cca 60% koše, víc tam nedokázala nacpat, motor se začal dusit a podle zvuku jsem poznal, že je čas to vypnout, koš vyprázdnit, sekačku vpředu nadzvednout a z prostoru kolem nože vybrat všechnu trávu v chuchvalcích ven. A tak pořád dokola, sekání bylo náročné a otravné, manželka s tím odmítla jezdit, jednou rukou zvednout předek plechovové sekačky i s motorem a druhou rukou vybírat trávu nedokázala a jak říkala, nechtěla přijít o ruku, manipulací kolem nože.

Navíc bylo zvláštní, že vlivem vibrací se enormně uvolňovaly šroubové spoje na krytech, u plechů výfuku apod dokonce tak, že se ve 2 případech utrhl plech okolo šroubu dokola a kryt se uvolnil, nic nepomohlo ani utahování šroubů.

Po nějaké době se přidaly problémy s otáčkami motoru, tím se ještě zhoršily problémy s foukáním trávy do koše a tak sekačka v průběhu té doby šla 2x na záruční opravu, kde se pokoušeli vyřešit chod motoru, i když se jim to podle mého nepodařilo úplně, problémy s městnáním trávy v prodejně Husqvarny odbývali tím, že nesmím sekat přerostlou trávu, i když tráva (nějaká zahradní směs z OBI) vypadala tak, že stébla byla různě dlouhá od 5-6cm do 15cm takže ne hustý zelený koberec, ale taková řidina o různé výšce, což je podle mně normální, ale v Husqvarně mě samozřejmě říkali, no jó pane, sekat 30cm vysokou trávu se nedá. Což byl jejich výmysl, já jsem nikdy neříkal, že sekám 30cm trávu. Takže jsme se vždy takto dohadovali co to znamená vysoká tráva a pochopil jsem, že v jejich podání to znamená trávu max 6-8cm s tím, že se ostříhá o 3-5cm cokoliv je výš už není pro žádnou sekačku a vlastně si působím ty problémy sám.

Zkrátím to, nakonec jsem se naštval a sekačku odstavil do garáže a koupil jsem MTD 6PS 53cm a ta jede, tráva, suchá, vlhká, nízká, vysoká (do 30cm) pořád.

Z toho plyne poučení, v první řadě vybírat sekačku raději s vyšším výkonem, raději o něco připlatím, nebo si dám na čas, ale ten výkon je zásadní, (nemluvím o zahrádkách 300-500m2 s 5cm trávou) tak aby měla sekačka výkonovou rezervu, pokud nemá dostatečný výkon, nemá sílu na foukání trávy, nemá kroutící moment, sekání je tupé, tráva jakoby utrhnutá a pokud je časem tupější nůž, tak se toto násobí - ne každý sleduje nůž před každým sekáním, leckdo tomu ani nerozumí, prostě je jen uživatel a teprve po sezóně dává sekačku na udržbu. Takže pokud má sekačka poddimenzovaný výkon, tyto problémy se sekáním se násobí.

A taky by mně zajímalo, jestli Husqvarna, Made in Italy je stejná jako ta ze švédska (jestli je tam vůbec vyrábí) jestli prostě není dělaná jen na sušší, řidší středomořskou trávu a nebo je tam jen vyráběná, ale konstrukčně je připravená na trávu v Evropě obecně. Mně prostě za 3 roky provozu připadalo, že nestíhá. Ale taky přiznávám, že tato moje první sekačka byla z důvodu neznalosti a nezkušenosti na tento pozemek nevhodná malým výkonem...

Takže ať to byla náhoda, nebo ne, tak Husqvarnu příště asi ne...

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.11 (?), 2.8.2009 14:28
Pre teren aký popisujete držte sa rady: niska hmotnosť, velke kolesa, silný motor -žiadný SV rozvod ale OHV, OHC zaručuje velký krutiaci moment, dobrý zber, jednoduchá konštrukcia, pozrite sa na výrobky GGP -Castelgarden, u severných súsedov velmi výhodne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 163.253 (?), 2.8.2009 16:14

Ona asi není HQ jako HQ, já mám 4 roky HQ R 53 SV s motorem Honda 165 GCV (tuším 5,5k) a max. spokojenost. Na členité zahradě 2000m2 s ní sekám kolikrát i 50-70cm vysokou/polehlou trávu. Člověk jen jede pomaleji nebo někde nadvakrát, ale jde to normálně do koše bez problémů. Pravda, stojí nějak okolo 15tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika