I toto je Mountfield



brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?)
10.11.2013 18:38

Pane Stanislawe, já již do muňťa fuňťa nepůjdu koupit ani hadicovou sponu. Za ořezávátko struny na vyžínač 48Kč, šroubek, který ho drží přes 30Kč. To ořezávátko je prohnutý plíšek o velikosti dvou nehtů na palci, ze šroubkem je to ještě horší, „nesehnal jsem jiný jinde levněji se stejným stoupáním“. Za ohebný hřídel do téhož vyžínače téměř 1000Kč, přítom celý vyžínač nestál 8000Kč. O dotacích se vůbec nezmiňujte, je to největší podraz politiků na lidi. Z vlastní zkušenosti vím, že když byly na určitou věc schváleny dotace, tak se okamžitě cena v obchodě ztrojnásobila a tím prakticky tu dotaci vyžral někdo jiný. Od známého, který žil v jiném koutě světa vím, že se tentýž vyžinač prodával za ještě nižžší cenu v přepočtu a v té dlouhé krabici byl mimo vyžínače pytlík s řadou náhradních dílů, některé dvakrát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 37.23 (?), 18.1.2013 15:03

A co je na nich tak zvláštního, že jste je musel kupovat v MTF?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 18.1.2013 16:52

ty dražky na těle nahore a dole jsou k něčemu ve vasem pripade? nebo ten sroub ma vice pouzití i na jiných mistech kde jsou potreba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 10.11.2013 13:48

Když kupujete za nejnižší cenu co MFT může dát, pak asi dostanete odpovídající kvalitu, protože nikdo neprodává pod cenu za kterou vyrobil či nakoupil. Problém je v tom, že oni mají slevy až 75% tedy běžné ceny jsou 4× nadsazené. Od běžných cen se ale odvozují ceny náhradních dílů. No a pak se Vám může stát, že k sekačce pořízené za 1500,-Kč bude náhradní nůž stát 634,-Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 10.11.2013 17:28

Jak to děláte, že všemu rozumíte? Jistěže se dá prodávat pod výrobní či nákupní cenu a v celém světě se to zcela běžně dělá. Vydělá se totiž na něčem jiném a nízkou cenou se má přilákat kupující. Případně ty ceny výrobci dokonce dotuje stát. Jak víte, že mají ceny 4x nadsazené? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 10.11.2013 18:38

Pane Stanislawe, já již do muňťa fuňťa nepůjdu koupit ani hadicovou sponu. Za ořezávátko struny na vyžínač 48Kč, šroubek, který ho drží přes 30Kč. To ořezávátko je prohnutý plíšek o velikosti dvou nehtů na palci, ze šroubkem je to ještě horší, „nesehnal jsem jiný jinde levněji se stejným stoupáním“. Za ohebný hřídel do téhož vyžínače téměř 1000Kč, přítom celý vyžínač nestál 8000Kč. O dotacích se vůbec nezmiňujte, je to největší podraz politiků na lidi. Z vlastní zkušenosti vím, že když byly na určitou věc schváleny dotace, tak se okamžitě cena v obchodě ztrojnásobila a tím prakticky tu dotaci vyžral někdo jiný. Od známého, který žil v jiném koutě světa vím, že se tentýž vyžinač prodával za ještě nižžší cenu v přepočtu a v té dlouhé krabici byl mimo vyžínače pytlík s řadou náhradních dílů, některé dvakrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 18.11.2013 19:27

Každý má možnost si ceny zboží porovnat u rozdílných prodejců, i náhradních dílů. Taky se dá využít toho, že svět zboží je globalizovaný, takže mnohé díly různého zboží jsou totožné. Kupovat střižné šrouby do sněhové frézy v Mountifieldu je asi nevhodné. Jinde jsou tytéž šrouby levnější. Ale třeba nože do sekaček či travních traktorů jsou v akčních cenách celkem slušné. V OBI a jiných obchodech jsou mnohem vyšší ceny. Je třeba porovnávat a nekupovat hned, bezmyšlenkovitě.Ti co vydělávají měsíčně velké peníze, tak těm je to jedno, jestli za ořezávač struny zaplatí 48 Kč nebo 480 Kč.Pro takové lidi ty služby jsou, aby nemuseli někde jinde běhat.Ceny jsou OK, ale naše výdělky tomu neodpovídají. A ČNB nás ještě dál bude uměle srážet od "dohánění Německa" než jak to slibovali v roce 1989.V tom je ten problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.168 (?), 17.3.2014 16:06
Vezmeme-li ceny v cizině stejného komponentu, napr. pily, tak jsou podstatne levnejsi, nez je tady prezentují i s 50% slevou, takze pod nakup se urcite nedostavají, je směšné, že je prezentují jako farm ne-li profi.Je to jako s flexou, to že má kotouč 180-250 a motor 1800w, neznamená,že je profi, při zatížení očešete pravoúhlý převod a zjistíte, že je z "bláta".Vy jste ho očesali?Tak jste ji přetížily!!!To že se to tváří jako robustní stroj, je dobře pro prodejce, který může čarovat s cenama, ale ani hobby markety(mimo MF.který je mistr v kouzlení) neprodávají zmíňěnou flexu za cenu profi(ale za cca 1600,-),kde cena začíná na 5tis. a to není ještě na stavby.Snad to pochopí každý.Aby jsme jen nepomlouvali, zahradní nábytek mám vyhlídnutý z MF, ale ten je průhlednější než technika z MF, kterou se potom hemží bazary.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 20.3.2014 21:45

Čmárnu sem příhodu z pondělka... měl jsem příležitost navštívit jedno krajské město, na periferii kde jsem se pohyboval má prodejnu největší prodejce zahradní techniky, zval mě letákem ve schránce, akce na všechno, super slevy... tak jo no, koupím řetázek za super cenu říkal jsem si. Několik minut jsem se potuloval po prodejně aniž by si mě ktrerýkoli z ochotných prodavačů všiml. Až jsem postupně došel k pultu za kterým pohodlně seděl vyškolený prodavač v pohodlné kancelářské židli. Prosím... nabídl se. Pilový řetěz oregon tříosminu devadesát jedna es nebo esgé padesát dva é... prodavač udělal překvapený obličej, na jakou pilu? To je úplně jedno na jakou pilu, myslel jsem si, řetázek se nespecifikuje příslušností k pile ale typem a rozměrem. To je na Dolmarku. Aniž by zvedl tělo ze židle při rozhovoru se zákazníkem, otočil se do regálu pro nějakou tabulku a intenzivně hledal... nenašel požadovanou kombinaci typu a délky a poslal mě do... Husqvarny. Stejně jsem tam měl cestu, protože jsem měl v autě H 51 kolegy z práce na údržbu a drobný opravy. Na co měli před prodejnou výzvu přijmeme brigádníka jsem nepochopil, jak dělají servis jsem taky nepochopil když podle onoho letáku neumí ani pojmenovat díly hoblovacího řetězu. Tak jsem po pár kilometrech vstoupil do prodejny Husqvarny kde mě už ve dveřích vítal nenápadný prodavač, podezřelý byl jenom tím, že měl v hlavě kompatibilitu dílů, ale dodal svému tvrzení na důvěře a ukázal tento fakt i v katalogu. Než jsem stihl zaplatit, probrali jsme ještě další techniku, přičemž se hbitě pohyboval po prodejně i skladě a udělal mi radost mimořádnou nabídkou mimo program a bez letáku, a kola štěstí. Hezký den smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 21.3.2014 1:51

Z toho si nic nedělejte! Když jsem ke konci léta v Mtf. okukoval štípačku na dřevo, tak si mě také nikdo nevšíml, až,když jsem přišel k prodavači na  "velín".  Asi, proto,protože jsem se stavil cestou z lesa v M. ve značkovém Stihláckém oblečení. Personál na mě koukal, jako na bacil, který přišel do lékárny.smiley Když jsem se zeptal na základní informace o štípačce a dalším motorovém nářadí, ohledně motorových pil Solo, tak mě nedokázali odpovědět na základní informace.

Asi jsem narazil na čerstvě nabrané uchazeče z Úřadu práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 21.3.2014 18:44

Minulý víkend super 50% sleva na vše, ceny u výrobků zdvojnásobeny a škrtnuty, aby si to ti (dobráci) mohli konečně koupit se slevou, většina spotřebáku, jakým jsou např. řetězy na pily bohužel nebyla skladem, tak by mě jen zajímalo, kdo vlastně ušetřil.Zřejmě nejvíc ti co místo pachtění se po M.zůstali doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika