Drtic zahradniho odpadu - prevazne ostruziny



Stránky: 1,  2   
host - 79.189 (?) 
17.3.2008 17:25, zobrazeno: 17202x
Rad bych vas vsechny, kdo mate nejake zkusenosti, poprosil o radu. Chystam se koupit drtic zahradniho odpadu a nastava klasicke dilema - nozovy, nebo valcovy? Bude drtit urcite i vetve a asi ne vzdy uplne rovne. Dale by mel co nejdrobneji naporcovat ostruziny, listy a podobny zahradni odpad. Bojim se, aby tento odpad valcovym jen nepropadl co myslite vy? Noze, nebo valec? Diky za rady a postrehy, Tomas
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 133.105 (?), 17.3.2008 21:48

Na to co uvádíte bych dal přednost nožům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 17.3.2008 21:52

Nožový drtič mám, cpát do něj tenké lahouny ostružin je dost utrpení.Je potřeba to střídat s protláčením rovnými pruty. I tak řezanka z rozcupovaných ostružin za nic nestojí.Od tédoby dávám raději ostružiny na dno kompostu na provzdsušnění hromady odspoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 18.3.2008 0:55

Podívejte se na příspěvek ze dne 8.3.2008 v 22.08 hodin Malá mechanizace-drtič větví, kde jsem dal odkaz na video i když je už několikrát upravovano/což zhoršuje kvalitu obrazu/, tak i přesto je na něm patrno, že zvládne i slabé větvičky.Jedná se o válcový nůž, který jde u každého takového typu, t.j.i kupovaného seřídit.U kupovaného by byl trochu problém dostávat slabé výhony k válcovému noži-není tam proto vhodný otvor, musel by jste sám si jej přizpůsobit.Na takový drobný materiál by mohl vyhovovat kladívkový, ten se zas nehodí na větve, které jsou o něco silnější.Stejným způsobem jsem se rozhodoval, co koupit.Zvítězil nakonec válcový, ale pak jsem si udělal vlastní, poučen z nedostatků kupovaného.K nožovému drtiči Vám své řekl pan Vysloužil.Jde koupit i kombinovaný, ale to už je cenově někde jinde.Na něj se také můžete podívat na zmíněné stránce a odkaz na něj je ve spodní části stránky, je tam uvedena adresa www.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.165 (?), 19.3.2008 16:55

Používám válcový drtič a mohu ho doporučit a na to co potřebujete je ideální. Válcová fréza si materiál po zachycení i vtahuje a jede to samo. Když vidím souseda jak se moří s pár větvičkami s vysokootáčkovým drtičem s noži a pracně tam cpe větvičky, tak se musím jen pousmát

Za 10 let co to používám jsem nic neopravoval.Soused už vyměnil několik sad nožů a raději s ním už ani neřeže a pálí větve na poli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 19.3.2008 18:33

Třeba Drtič zahradního odpadu Stiga Bio Quiet. Znáte někdo tuto značku? A ještě jeden pod-dotaz: Nebude štěpka z válcových drtičů hůře kompostovatelná než drť z nožových?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 19.3.2008 20:24

Domníváte se dobře, že z válcových drtičů bude štěpka hůř na kompost.Z válcových drtičů, které jsou v převážné míře na trhu, vychází štěpka o délce cca 3 cm.U nožových štěpkovačů je drobná a na kompost velice vhodná.V podstatě to je "hoblovačka".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.62 (?), 30.3.2018 14:21

Zdravím jde vidět že tomu opravdu rozumíte mám na vás tedy dotaz, zajímá mne zda by mi na mou malou zahradu stačila jedna z klasických drtiček napřiklad Blanco 56? předem děkuji za odpověď. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.105 (?), 30.3.2018 18:03

Tak k tomu doporučuji dřez s odpadem uprostřed a otočnou baterii, přece jen některé větve mají bujný obrost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 19.3.2008 21:19

Pokud chcete kupovat štěpkovač, podívejte se na stránky firmy Bystroň.Je to od 12.000,-Kč nahoru, ale můžete se na jejich stránkách podívat i na video ke každému stroji.Velice hezky uděláno.Po stránce bezpečnosti na úrovni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika