Dakr FD-3



host - 40.193 (?)
29.7.2010 7:36

Zdravím všechny dakráky

Také jsem letos pořídil FD3 jako náhradu za VARI (prstová lištovka tu plochu včetně motoru po 20 letech nevydržela což byl skvělý výkon i při pravidelné údržbě). FD3 je skutečně skvělá mašina. Mám mulčovač a dvoububen + sedačku. Bohužel při komletaci nasadili klínový řemen pojezdu omylem za kulatinu, která brání jeho vypadení při uvolnění napínací kladky pojezdu a já vůl si toho nevšiml a zjistil to až se pálil klíňák při popojíždění po zahradě a to bylo pozdě. Ochotně uznali reklamaci a spálený klíňák jsem přes prodejce obratem dostal. Při prvním mulčování jsem zjistil, že se znovu pálí klíňák a kulatina u napínací kladky sečení byla namontovaná tak, že dřela napnutý klíňák což jsem opravil posunutím kulatiny dorazu. Moje blbost, měl jsem si to zkontrolovat a seřídi. Po posečení 4.000 metrů jsem z hrůzou zjistil, že praskl čep na kterém je umístěna kladka napínáku sečení a tak jsem se obrátil na prodejce. Celý mechanismus vyměněn v záruce. Doufám jen, že to byla náhoda a po odstranění těchto chyb bude stroj fungovat na jedničku. Motor je dost silný, el. startér je super a hydropohon neskutečná věc co se skutečně nedá srovnat s mechanickou převodovkou, až na možné závady a opravy. Ještě k prodejci a výrobci, jejich jednání je velice vstřícné a ochotné a domnívám se, že jsou na trhu velmi konkurenceschopní. S pozdravem Květoš   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.129 (?), 11.3.2010 21:05

DAKR FD3

Pěkného dne přeji sedačka se vyplatí na rovném terénu a při větších výměrách, ve svahu má tendenci se převrátit.Letos jsem sedačku využil na prohrnování sněhu.Jinak video při sečení sezona 2009 .Sedačku sem musel vystužit protože praskl rám jinak pneu není moc kvalitní made in china, jinak spokojenost zdravím Tomáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 28.7.2010 9:47

Informace o převodovce FD 3 vyšla už v loňském katalogu Dakru (aktuální lze stáhnout na jejich webu) a v popis je také u všech prodejců už více jak rok - stačí číst. Ta FD 3 se opravdu povedla - ještě kdyby byla ta diskovka o záběru cca 2 až 2,5 m (motor by v pohodě zvládnul), tak není co řešit..:-) A taky by to chtělo větší shrnovač - těch 90 cm je pramálo... U nás v horách bylo cokoliv s mechanickou převodovkou boj, hydropohon je v kopcích bezkonkurenční.

Uživatel FD 3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.193 (?), 29.7.2010 7:36

Zdravím všechny dakráky

Také jsem letos pořídil FD3 jako náhradu za VARI (prstová lištovka tu plochu včetně motoru po 20 letech nevydržela což byl skvělý výkon i při pravidelné údržbě). FD3 je skutečně skvělá mašina. Mám mulčovač a dvoububen + sedačku. Bohužel při komletaci nasadili klínový řemen pojezdu omylem za kulatinu, která brání jeho vypadení při uvolnění napínací kladky pojezdu a já vůl si toho nevšiml a zjistil to až se pálil klíňák při popojíždění po zahradě a to bylo pozdě. Ochotně uznali reklamaci a spálený klíňák jsem přes prodejce obratem dostal. Při prvním mulčování jsem zjistil, že se znovu pálí klíňák a kulatina u napínací kladky sečení byla namontovaná tak, že dřela napnutý klíňák což jsem opravil posunutím kulatiny dorazu. Moje blbost, měl jsem si to zkontrolovat a seřídi. Po posečení 4.000 metrů jsem z hrůzou zjistil, že praskl čep na kterém je umístěna kladka napínáku sečení a tak jsem se obrátil na prodejce. Celý mechanismus vyměněn v záruce. Doufám jen, že to byla náhoda a po odstranění těchto chyb bude stroj fungovat na jedničku. Motor je dost silný, el. startér je super a hydropohon neskutečná věc co se skutečně nedá srovnat s mechanickou převodovkou, až na možné závady a opravy. Ještě k prodejci a výrobci, jejich jednání je velice vstřícné a ochotné a domnívám se, že jsou na trhu velmi konkurenceschopní. S pozdravem Květoš   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 29.7.2010 8:17

Přeju, ať vám slouží. Jen na to, jak píšete, jak skvělý je to stroj, je těch konstrukčních vad pro začátek nějak moc, ne? Omlouváte to že jste si nevšiml ap., ale vy nemáte hledat muchy, vy máte užívat stroj.To je přesně to, co mi na té firmě vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.158 (?), 29.7.2010 10:38

Zdravím a jenom připomínku - nejedná se o konstrukční vady. Jinak souhlasím s trvzením, že stroj má sloužit bez uvedených závad, to by si měli prodejci uvědomit. Žádné dodo, jak se dříve stávalo. Používám FD 3 druhou sezónu a mám jenom kladné poznatky. Dokonce jsem šel na hranice možností stroje při sečení opravdu velmi vysoké a husté trávy  (více jak 1m), byl to boj, ale tráva již leží.  V nejbližší době chci přikoupit mulčovač. Prosím o poznatky s tímto nástavcem - jaké je kvalita, jak vysokou trávu může,  čeho se vyvarovat. Děkuji a přeji hodně spokojených motohodin. J.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.242 (?), 4.8.2010 15:15

Právě při používání stroje spolu s mulčovačem došlo k popisované závadě. Tráva byla vysoká cca 40 cm a proto jsem mimo prvního řádku sekal na půl záběru a na vyšší strniště. Mulčovač trávu rozdrtil vemi slušně a výkon motoru vzhledem k možnosti regulace pojezdu je zcela ideální. Já nechtěl sekat na větší záběr ikdyž by to určitě stroj vzhledem k výkonu zvládl, ale že se jednalo o novou mašinku, chtěl jsem jí trošku ulehčit při záběhu. Jinak si zatím FD3 i přes uvedené drobnosti nemohu zatím vynachválit. 

S pozdravem Květoš 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.216 (?), 19.2.2011 12:02

Dobry den,

stojim pred rozhodnutim zakupit pristroj na kosenie.Plochu ktoru budem kosit je 20 hektarov.

Velmi ma zaujal PANTER FD3 alebo pristroj Super Special Green od firmy Labinprogres - TPS.

Ak by ste mi mohli pomoct a poradit bol by som vam vdacny.

S pozdravom Jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 19.2.2011 12:23
Bez urážky - je to šílený nápad. Pokud se opravdu bavíme o 20ti hektarech, chodit po takové ploše za jakkoliv výkonným strojem s jakýmkoliv záběrem pěšky je naprosto sebezničující. Čím jste to sekal doposud??? A pokud jste to doposud sám takovým strojem neobhospodařoval a nemáte představu o tom, co taková plocha obnáší, ani to nezkoušejte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.216 (?), 20.2.2011 15:52

Doteraz som kosil krovinorezom a niekedy mi pomohol kamarat s traktorikom a listovou kosackou, len nechcem byt zavisli na nom. Tu plochu nemusim celu obhospodarovat len kolko stihnem a behat za tym by pre mna nebol problem kedze som kosieval krovinorezom :) a viem velmi dobre co to vsetko obnasa... Ak mate FD3 doma a mate s tym skusenosti prosim napiste nieco o tom lebo sa neviem rozhodnut... A da sa k tomu pripojit aj pluh na oranie??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.87 (?), 30.5.2011 23:15

Tak jsem cetl tuto diskuzi a okukoval dakr FD-3...pak jsem ho koupil... privezli domu predvedli... jednani paradni... koupil jsem dvoububen+obracak+sedacka... dojmy po sekani asi dvou hektaru.

Louka po po velke vode samy klacek a sem tam sutr a jeden balvan.Sekacka jede na plnou rychlost a v trave a koprivach uplne bez problemu a jeste tahne me (85 kg, bez problemu nas utahla i se zenou dohormady cca 140kg) jen dve veci jsem upravil to hlavni co me vadilo byl rozchod kol u sedacky... maji velmi uzky rozchod a pri nejaky nerovnosti cca 15-20 me sedacka vyhazovala a chtela se jakoby prevracet ale instiktivne stejne date nohu a frci se dal... takze jsem zvetsil rozchod kolecek cca 20-25cm a ted je to parada... zadny problem i pri narazu do kamenu o prumeru cca 50 cm ktera jsem absolutne vporostu nevidel, ho sekacka preskocila a frcela dal... prvni moment jsem myslel ze je po sekacke... pa jsem koukal... a vubec nic se nicemu nestalo... velmi me to prekvapilo protoze to byla opravdu velka rana... a le nic snad jen narazeny nuz na ktery mel zaobleny roh od narazu.

Co se tyce sedacky az bude cas zkusim ji odpruzit, ale i bez odpruzeni nemohu rict ze jizda neni neprimerene nepohodlna a to stale mluvim o louce ktera presla povodni a je dosti kostrbata.vzal jsem i parez od 40 cm stromu buben se odrazil a frcelo se zase dal... opracdu robustni konstrukce.

druhy orpavdu maly problemek je v textilnim krytu kterym kdyz byt i jen mirne liznete treba kmen (je to louka se stromy) tak se hned prodre... vyresil jsem stribrnou izolepou po stranach na obvodu ramu na kterem je textil prichycen a kdyz jsem strejchnul tak to sjede po izolepe.Da se sekat i bez kratu ale v zatim jsem sekal s krytem abych vedel jestli neodletuji kaminky apod. a ve vysokem porostu podle kratu vidim kde presne sekam a pomaha me to lepe obsekavat kolem stromu apod.

Co se tyce ovladani tak po 30minutach uz ovladate stroj intuitivne a je to vcelku logicky reseno (prva horni paka pohyb stroje, leva nahon na bubny, jen chtelo zvyk kdyz chcete zmenit rychlost behem jizdy tak proste pusti pravou paku..posunete paku rychlosti a opet se rozjedete pozadovanou rychlosti.

Louku jsem kvuli navsteve nedosekal a druhy den jsem ji dosekaval... rozhodl jsem ze to zkusim bez sedacky... nez jsem dojel na konec louky tak jsem byl zadejchanej protoze za sekackou prakticky bezite, respektive se jednao opravdu rychlou rychlochuzi:-),neumim si predstavit ze bych sedacku nemel, tu odpojim jen kdyz potrebuju opravdu mrstne se strojem zatacet kolem stromu a pod, jinak se otocite na sedacce asi na 2,5-3 metrech, pri stalem sekani protoze musite mit ruce stale na obou pakach... pokud si udelate zajisteni treba gumickou coz je realne pouze u leve paky tak se otocite na mensim prostoru.

Po prvnim 20-minutovem sekani jsem byl vyrizenej fyzicky protoze jsem se snazil jaksi drzet riditka krecovite a pak kdyz jsem si na sekani zvykl a uvolnil se tak se da sekat i dlouho dobu.Posekal jsem asi tak 2ha dival asi 3 krat nadrz kterou jsem odhadl asi na 2 litry... tudiz spotreba je cca 2 litry na hodinu, ale tezko rict zatim to nema uplne odhadle ale mysli ze se to moc lisit nebude, spis to do dvou litru.

Obracec jsem zatim nezkousel, ale ja jsem ho okukoval tak by se dal z toho jednoduse udelat i zametaci stroj..jen pridelat k dratum nejake smetaky:-)

Asi bych se mohl jeste vic rozepsat, ale myslim ze to staci.Celkem shrnuto, byl jsem napred skepticky protoze to mam asi na 7-8,ale po prvnim sekani jsem uplne v klidu protoze jakmile jsem vyrazil tak me totiz nejvic prekvapila rychlost pohybu stroje a pri zaberu tech 120 cm je do docela necekanej fofr a dalsi level uz je pak jen opravdu klasicky traktor.Cely komplet me vysel na 80 tis. ale vubec toho nelituju v budocnu bude jeste mulcovat, freza na snih... a az uvidim nekde pri praci stepkovac tak i ten... jen bych k tomu zoufale potreboval nejaky maly lis na baliky.

Vsem se omlouvam za preklepy a diakritiku, ale takhle je to rychlejsi a pohodlnejsi:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika