Challenge AJ 92 - 16 HP vs. Expert 92.160 H



host - 238.179 (?)
16.7.2012 23:26

Zdravím, ptám se Vás jako majitele Wolfa, narazil jsem na jednu věc, která mi vrtá hlavou. Týká se to páky, kterou se volí otáčky motoru mezi polohou zajíc a želva. Páka plynu se u mého stroje pohybuje v omezeném rozmezí, tj. pouze od krajní spodní polohy s nízkými otáčkami do zhruba střední polohy, ale pak už dále posunout nejde. Používám tedy tuto polohu jako pracovní pro sekání. Je ale vidět, že rozmezí - průřez, kudy máka chodí - je mnohem větší a k opačné krajní poloze zajíce se již nelze dostat (je průřezem vidět zarážku, na kterou páka narazí). Přitom v motoru je druhý konec lanka upevněn na malou páčku, kde je její rozmezí pohybu omezeno seřizovacími šrouby, jsem v poloze želvy opravdu v krajní poloze nadoraz, ale v max otáčkách, které jsem pákou na palubní desce schopen nastavit, je tato menší páka pouze zhruba v poloviční cestě ke šroubu, který evidentně omezuje horní mez otáček. Možná je to tak správně od výrobce dané, pak ale nechápu, proč je rozmezí pohybu volící páky plynu tak velké, když je možné využít pouze omezenou dráhu voliče. Koukal jsem na stejné modely   ještě v prodejně a jeden tom měl stejně nastavené - tedy velmi krátký chod volící páky plynu. V jiné prodejně byla viditelně zarážka plynové páky ohnuta a tudíž pak bylo možné využít celé rozmezí pohybu. Oba stroje byly ale v klidu, tudíž nebylo možné porovnat, jaké otáčky je možné při větším chodu plynové páky dosáhnout.Jak to máte vy? Nepoužívám nakonec traktor v nízkých otáčkách? Díky za názor. jk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 156.64 (?), 22.6.2012 8:02

Tak pánové jak Wolfík a Challengík sečou? Podělte se se zkušenostmi.

Třeba sečení při couvání, ovládání, výkon, jak při mokru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.141 (?), 27.6.2012 23:04

Zdravím, tak Wolfík seče bezvadně, nemá problém i s vysokou trávou. Mokrou jem ještě nezkoušel, seču převážně odpoledne, když je sucho a posečená tráva pak ještě seschne. Sečení při couvání je tu řešeno tak, že se musí sepnout tlačítko na spínacím panelu a pak to seče i při zpětném chodu, trochu nezvyk, ale po pár minutách mi to ani nepříjde zvláštní. Pravdou je, že to ani moc využívat nemusím, zahrada je velká a prostoru pro otáčení je dost. Trochu mě zarazila spotřeba, za cca hodinu a půl si to vezme asi 4-5 litrů, čekal jsem trochu míň. Ale pravda je, že se sekačkou (Alco Br 520 Premium) jsem stejnou plochu sekal minimálně 4x déle (pořád se jezdil vysypávat koš), takže ve finále ta spotřeba bude asi podobná. Obratnost traktoru je solidní, sice se neotočí na místě, ale to jsem ani neočekával, moc prostoru nepotřebuje. Kupodivu používám i tempomat, který jsem považoval za zbytečnost, občas se hodí. Kladně hodnotím i velikost kol, která celkem slušně přejíždějí mírné nerovnosti. Traktor je tak stabilnější, soused má rider s menšími koly a docela mu to skáče, tady to sedí jako přibité. Také pomocná kolečka na sekačce jsou fajn, jak už jsem tu psal, nemáme to úplně v rovině a každá menší nerovnost je znát. Trochu mi vadí ten zvuk oznamující naplnění koše, dráždí hlavně našeho psa, který z toho vždy blázní, ostatně i jako páníček, protože ten zvuk je příšerněj a hlavně vždy nečekanej :-) mohli to soudruzi trochu míň ohulit, třeba se to dá nějak poštelovat, mrknu na to. Co mi vadí víc je spouštění sekačky - jde o páku, která napíná řemeny. V tom by problém nebyl, vidím to spíše jako výhodu oproti el. spouštění, kdy mechanicky pákou spustím sekačku bez prudkého rázu, vadí mi ale to, že je ta páka vedena v těsné blízkosti páky na ovládání výšky sečení a v krajní poloze jsou obě téměř u sebe a hůře se s nimi manipuluje, alespoň zpočátku, než si člověk zvykne. Ale krajní polohu - nejnižší sečení - prakticky nepoužívám, ale mohli to vyřešit trochu líp. Takže zatím vše ok, odježděno mám asi 7 hodin, takže asi ještě není čas na nějaké problémy. Doufám, že ani nenastane :-) Jediné, co se měnilo, byl olej po 5 hodinách provozu. Naštěstí to má kombinovaný displej, který vedle kapacity baterie a dobíjecího proudu ukazuje i motohodiny. Až bude trochu čas, tak něco nafotím.

Byl bych rád, kdyby někdo, kdo má taky tentor traktor, napsal své zkušenosti. Nerad bych tu působil jako reklama na mountfield, to bych nerad. Stroje mají předražené - stačí se jen podívat na jejch slevové akce, kdy je s podivem, kam až sleva ze slevy může cenu stroje sundat. A i tak se jim to pořád musí vyplácet. jk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.19 (?), 3.7.2012 20:25

Mám Wolfa. Na 12 motohodin mi stačilo 25 litrů benzínu. S ovládacími pákami a signalizací plného koše mám stejnou zkušenost - ale už jsem si zvykl. Traktor jsem nekupoval u Mountfieldu, ale u místního prodejce, který ho měl za stejné peníze jako Mountfield.

Zvažoval jsem taky Challenge, který měl v nabídce jiný místní prodejce (za stejné peníze) - po prohlédnutí jsem zvolil Wolfa, protože Challenge má plastovou podlážku a nemá vepředu nárazník.

Zatím spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.141 (?), 3.7.2012 21:46

S tou spotřebou na tom budeme podobně, mám zatím najeto jen 8 motohodin, ta tráva letos fakt moc neroste. Chybu jsem dělal asi v tom, že jsem sekal při nízké rychlosti, takže déle, než bylo nutné. Včera jsem sekal a jezdil přitom rychlejším tempem a celkově se spotřeba zdála únosná. Na to ovládání už jsem si taky zvykl, takže zatím také spokojenost. Jen bych se zeptal, zdali je nutné oplachovat žací ústrojí s noži po každém použití. Zatím jsem to zkusil dvakrát, nějakej velkej bordel z toho nelítal, Spíš mám obavu z toho, že se voda dostane i tam, kam nemá. jk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.94 (?), 4.7.2012 12:46

K tomu oplachu - při předání stroje mi prodejce nedoporučoval na základě vlastních zkušeností oplach provádět - prodává i profesionální stroje a říkal, že měli předváděcí stroj, na kterém pravidelně oplach používali a během seznony měnili 2x ložiska...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.179 (?), 16.7.2012 23:40

Koukal jsem taky na další traktory a všiml jsem si nápadné podobnosti WolfGartenu Expert 92.160H s Cub Cadetem 1018 KHN. Vypadá to, že oba jsou postaveny na podobném základu, stejné ovládacé prvky, podobná motorizace. že by spolupráce nebo fúze firem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.70 (?), 7.7.2012 22:33

Dobrý den, mám také Wolfa 1 týden ale po hodině sekání nějak stuhlo řízení a nejde plný rejt, máte nějakou zkušenost než se pustím do zjištění závady nebo telefonu k prodejci? Díky za reakci s pozdravem Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.70 (?), 8.7.2012 21:46

Dnes mne to nedalo a odpojil jsem řídící tyče a zjistil že se špatně otáčí levý svislák v nápravě, bohužel přidřený lépe řečeno přireznutý, tak sem ho vyndal(i když pracně za pomoci kladiva ale jemně) a vyčistil promazal. Jen chci říci, že ne všechny traktory musí být řádně připraveny na sezonu prodejcem či výrobcem, ale v knize Návod k obsluze je psáno že většina menších závad lze odstranit doma a ne vždy navštěvovat servis ač je stroj v záruce. Takže doporučuji po nákupu Wolfa Expert projit otáčivé díly a případně namazat, nebo na to upozornit prodejce. Teď to až překvapivě lehce řídí. Kdo maže ten seká!!! Jinak je to mašina kterou jsem si představoval, zatim jen chvála. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.50 (?), 3.10.2012 11:16

Zdravím, 

mám Wolfa a cca po 7 mth mi taky zatuhlo řízení, takže to bude asi počáteční kámen úrazu než si mašina sedne.. nicméně jsem doma nic neřešil a zavolal servis (proč taky když je to reklamace stroje??)  Teď je zatím vše OK a jsem se strojem spokojenej :) jen ta spotřeba mně trošku překvapila, ale nemůžu srovnávat, pač je to můj první stroj. K plynu mi prodejce řekl, že mam zásadně používat jen zajíce.. v tom případě nevím na co je tam ta želva :) ale když stojím tak plyn uberu (spotřeba) Sekal jsem i dost přerostlou trávu a traktor se s tím naprosto v pohodě vyrovnal, jen jsem musel sundat koš a zakolíčkovat pojistku abych mohl trávu házet za sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.179 (?), 16.7.2012 23:26

Zdravím, ptám se Vás jako majitele Wolfa, narazil jsem na jednu věc, která mi vrtá hlavou. Týká se to páky, kterou se volí otáčky motoru mezi polohou zajíc a želva. Páka plynu se u mého stroje pohybuje v omezeném rozmezí, tj. pouze od krajní spodní polohy s nízkými otáčkami do zhruba střední polohy, ale pak už dále posunout nejde. Používám tedy tuto polohu jako pracovní pro sekání. Je ale vidět, že rozmezí - průřez, kudy máka chodí - je mnohem větší a k opačné krajní poloze zajíce se již nelze dostat (je průřezem vidět zarážku, na kterou páka narazí). Přitom v motoru je druhý konec lanka upevněn na malou páčku, kde je její rozmezí pohybu omezeno seřizovacími šrouby, jsem v poloze želvy opravdu v krajní poloze nadoraz, ale v max otáčkách, které jsem pákou na palubní desce schopen nastavit, je tato menší páka pouze zhruba v poloviční cestě ke šroubu, který evidentně omezuje horní mez otáček. Možná je to tak správně od výrobce dané, pak ale nechápu, proč je rozmezí pohybu volící páky plynu tak velké, když je možné využít pouze omezenou dráhu voliče. Koukal jsem na stejné modely   ještě v prodejně a jeden tom měl stejně nastavené - tedy velmi krátký chod volící páky plynu. V jiné prodejně byla viditelně zarážka plynové páky ohnuta a tudíž pak bylo možné využít celé rozmezí pohybu. Oba stroje byly ale v klidu, tudíž nebylo možné porovnat, jaké otáčky je možné při větším chodu plynové páky dosáhnout.Jak to máte vy? Nepoužívám nakonec traktor v nízkých otáčkách? Díky za názor. jk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika